Q&A:Town Hall, říjen 2016

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Town-hall.jpg

Blue-star-small.png Výběr zajímavostí
  • Tloušťka atmosféry bude mít vliv na osvětlení oblohy i povrchu planety.
  • Na ženské postavě se stále pracuje, konkrétně se předělává mužské oblečení, aby pasovalo i na ženskou postavu.
  • Pro obě pohlaví se představí na 6000 nových animací.
  • Jeskyně na planetách možná budou.
  • O komplexnější a unikátní místa se postarají samotní vývojáři, zbytek planety se samozřejmě vytvoří nástrojem na generování procedurálních planet.Co znamenalo tvrzení, že barva oblohy je u generovaných planet zadarmo?

Town Hall, říjen 2016
Další otázky a materiály

Tuto větu Sean poznamenal během CitizenConu. Původně byly barvy oblohy nastavovány ručně, teď je vše závislé na slunečním zdroji, které se o barvy stará automaticky, protože fakticky vyzařuje světlo na tělesa, která jej obíhají. Stejně tak fungují atmosférické podmínky, jež barvu také ovlivňují. Některé planety mají hustou atmosféru, takže vidět půjde jen obloha. Jiné planety mají atmosféru řídkou, proto půjdou vidět hvězdy i během dne.

Další věc, která se musí brát v úvahu, je nepřímé osvětlení. Dříve pracovali s ambient osvětlením uvnitř CryEnginu, které zajišťovalo vrhání stínů. Carson se postaral o to, že celá planeta je pokryta svou vlastní verzí nepřímého osvětlení, do kterého vstupuje přímé světlo hvězdy, čímž vzniká velmi rozmanité a věrohodnější osvětlení.


Kde je ženský avatar?

Town Hall, říjen 2016
Další otázky a materiály

Momentálně se pracuje na tom, aby všechno mužské oblečení pasovalo i na ženskou postavu. Model prý vypadá fantasticky a i tváře jsou skvělé. Největší rozpracovanou částí jsou animace, které se sice zdají být jednoduché, ale důležité je, aby vypadaly správně. Kostry pro muže a ženu jsou velmi odlišené a nelze jen mužskou verzi o trochu zmenšit. Mají celkem 6000 animací, které ještě nejsou zveřejněné ani v perzistentním vesmíru, a těchto 6000 animací musí fungovat i pro ženskou variantu. Mužská verze není ještě ani dokončená, takže se musí ujistit, že je všechno uděláno správně, aby to dobře fungovalo i pro ženskou variantu. Nápad, aby mužská a ženská verze měly stejné proporce (což by práci mnohem ulehčilo) se zavrhl, protože obě pohlaví mají jednoduše jiné proporce a oni nechtějí sáhnout po takové jednoduché zkratce.


Budou existovat jeskyně, které by šlo prozkoumávat?

Town Hall, říjen 2016
Další otázky a materiály

Nelze říct na jisto, že ano, ale technologie to umožňuje. I když procedurální planety používají výškové mapy a aktuální systém není postaven pro voxelové využití.


Budou mít ženské postavy výhodu v boji, když jsou menší?

Town Hall, říjen 2016
Další otázky a materiály

Částečně ano, ale taková výhoda není dost markantní, aby bylo kvůli ní nutné měnit pohlaví avatara. Ve Squadron 42 navíc žádné rozdíly ohledně pohlaví momentálně nejsou.


Dočkáme se někdy v budoucnu mnohem pokročilejších tvarů terénu?

Town Hall, říjen 2016
Další otázky a materiály

Pravděpodobně ano, protože není cílem mít planety kompletně procedurálně generované. Artisté budou chtít vybraná místa hezky upravit. Nástroj na procedurální generování slouží k tomu, že 90 procent práce udělá za vývojáře, zbylých deset procent připadne na dokončující práce pod kontrolou vývojářů.


Využije Star Citizen všech možných jader procesoru i7?

Town Hall, říjen 2016
Další otázky a materiály

Paralelní rozdělování je věc, na které pracují, aby se zvýšil výkon. Samozřejmě větší rychlost je velkou výhodou, ovšem mít více jader na podporu také pomáhá.


Na jakou věc se ve Star Citizen těšíte?

Town Hall, říjen 2016
Další otázky a materiály

Eric se těší na FPS, proto je jeho favoritem Star Marine. Forrest se zase těší na mechaniku boardingu na cizí lodě. Sean se zase těší, až bude fungovat object container streaming, což je vlastně správa a zobrazení objektů v rámci jiných objektů.


Jaký je velikostní limit pro object container streaming?

Town Hall, říjen 2016
Další otázky a materiály

Právě teď zjišťují, jaké jsou limity. Zatím to zkoušeli na postavě uvnitř kapitální lodi.


Bude atmosféra planet rozšířena do vyšších nadmořských výšek?

Town Hall, říjen 2016
Další otázky a materiály

Ano, aktuálně to moc není kvůli hernímu zážitku, aby sestoupení netrvalo příliš dlouho. V budoucnu by to ale mohlo být okořeněno o speciální gameplay. Stejně tak bude mít vliv i gravitace, co se tedy stane, když se dostanete do gravitačního pole planety, když už gravitace začne výrazně působit? Člověk může tvrdě se svojí lodí narazit na povrch.