RSI Polaris

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
RSI Polaris
!!! Panel lodí se předělává !!!
Alternative text
Model RSI Polaris
Základní údaje
výrobce RSI
klasifikace korveta
role multifunkční
Rozměry
délka 155 m
rozpětí
výška
hmotnost bez nákladu 220 000 kg
Konstrukce
kapacita nákladu 216
posádka 24 osob
elektrárna
model elektrárny
motor 2 × TRnull
model motoru 2 × ?
manévrovací trysky 12 × TRnull
modely trysek 12 × ?
štít
model štítu
Externí hardpointy
1a.png 2n.png 3a.png 4a.png 5a.png 6n.png 7n.png 8n.png 9n.png 10n.png
1a.png fixní 2 × S3
2a.png závěsné
3a.png nosiče 1 × S10
2 × S10
4a.png aut. věže 1 × S5
1 × S4
5a.png man. věže 6 × S4
6a.png class-6
7a.png class-7
8a.png class-8
9a.png kap. nosiče
10a.png class-10
Přídavné vybavení
není
Varianty série
˜—


RSI Polaris je korveta vyráběná společností RSI a primárně určená na hlídkování a jako multifunkční kapitální plavidlo. Snahou bylo vytvořit bojové plavidlo, které splní náročné požadavky armády, proto byl návrh této korvety pod vedením designérky Jules Parliegh konzultován i s UEE Navy.

Polaris je navržená tak, aby byla v boji soběstačná a vydržela po dlouhou dobu bez nutnosti doplnění zásob a udržení vysokého životního standardu pro početnou posádku. Díky tomu má Polaris zajistit vyšší morálku a připravenost v boji v porovnání s ostatními současnými plavidly.


Polaris04.jpg


Struktura

Polaris má typický RSI kokpit s velkou viditelností, aby mohla posádka na můstku mít lepší přehled o dění kolem. Ve vnitřním hangáru je prostor pro uchování jednoho lehkého stíhače. Hlavní pohon zajišťují dva primární motory a čtyři doplňkové, čímž je zajištěna nadstandardní rychlost u takto velkého plavidla.

Interiér se vyznačuje širokými koridory pro optimální pohyb posádky, přepravu zboží a vybavení. Také je tím zajištěno přehlednější prostředí v případě nutnosti bránit loď před boardingem nepřátel. Odpočinková místnost poskytuje slušné a variabilní vyžití pro posádku, aby měla možnost se řádně odreagovat mimo službu. Kapitánka Lucia Franco si výslovně pro odpočinkovou místnost vyžádala kulečníkový stůl. Stoly i židle jsou automaticky zasouvatelné, čímž je v prostoru zajištěna flexibilita pro potřeby volnějšího prostranství.

Polaris je schopná nést torpéda. Čtyři v torpédové místnosti a dalších 24 v zásobovacím prostoru.[1]


Polaris02.jpg Polaris03.jpg


Příručka

K této lodi existuje i propagační příručka.


Pojmenování

Loď je pojmenovaná na počest kapitánky Hester Polaris za její statečnost a schopnost sama bojovat s nepřátelskou flotilou Tevarinů během první války s touto rasou. Hester Polaris se snažila vypořádat s přesilou tevarinské flotily tak, že udržovala svou loď neustále v pohybu a využívala okolní prostor ve svůj prospěch. Zároveň se snažila útočit na lodě, které se mezitím soustředily na ničení místních osad. A také ve stejnou dobu sama odrazovala útok výsadkářů na můstek uvnitř své lodi. Pozdější zprávy naznačují, že Polaris se několikrát postavila před útočníky, aby zachránila civilisty ve směru palby. Dodnes je tato kapitánka považována za legendu mezi stratégy.Reference

  1. The 2946 RSI PolarisPřehled lodí
UEE série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85X890 JumpArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)DragonflyFieraFreelancer (DUR, MAX, MIS)GenesisGladiatorGladiusHeraldHornet (F7A, F7C, F7C-M, F7C-R, F7C-S)
Hull (A, B, C, D, E)Idris (M, P)JavelinM50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)OrionP-M2 MerlinPantherPolarisProspectorRazorReclaimer
RedeemerReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • RetaliatorStarfarer (Gemini)TerrapinVanguard
Banu DefenderMerchantman
Vanduul BladesCrawlersDrillersHarvesterHatchetsHunterKingshipLightfireMaulerScytheStingersTomahawksVoids
Tevarin Prowler
Xi'An KhartuLink
jednoposádkové série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85XArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerFieraGladiusHornet (F7A, F7C, F7C-R, F7C-S)Hull (A, B, C, D, E)
M50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)P-M2 MerlinPantherProspectorRazorScythe
dvouposádkové DefenderDragonflyF7C-M Super HornetFreelancer (DUR, MAX)GladiatorHeraldKhartuReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • TerrapinVanguard
víceposádkové 890 JumpCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)Freelancer MISGenesisHull (C, D, E)Idris (M, P)Javelin
MerchantmanOrionPolarisRedeemerStarfarer (Gemini)ReclaimerRetaliator