Xi

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Rihlah V)
Přejít na: navigace, hledání
Xi
Alternative text
Xi
Lokalita
území Xi'An
systém systém Rihlah
hvězda
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Xi je pátou planetou hvězdy Rihlah v systému Rihlah a druhou ze dvojice obydlených planet v systému. Místními se nazývá Xi (čtěte jako „zí“). Rihlah V je technicky klasifikován jako sídelní svět Xi'Anů. Přirozená superzemě, Xi je mírnou planetou přibližně 3,5krát větší než lidský domovský svět. Jako kterákoli jiná xi'anská planeta se zaměřením, i Xi je věnován jedinému úkolu, výsledkem je obydlený svět s takovým řádem, který byste nikdy nenašly obíhat kolem hvězdy na území UEE. Odhady naznačují, že zde bydlí v naskládaných sférách s podporou života, které vytvářejí desítky obřích měst, něco mezi padesáti až jedním stem miliard obyvatel.

Výjimkou je Corilla, menší město obklopené hustými deštnými pralesy. Je otevřené i pro cizince a de-facto se stalo obchodní křižovatkou, kde se setkávají a spolu obchodují Xi'Ané, Banu, Tevariné i lidé. Během své historie se Corilla stala domovem specifických kultur skládajících se z bývalých vlastenců UEE a politických uprchlíků, kteří začali nenápadně slučovat svou lidskou kulturu s místní uprostřed standardní městské zástavby Xi'Anů. Vymáhání práva UEE zde nemá žádnou platnost a proto se toto místo stalo populárním, když chtěl někdo zůstat v ústraní. (Na druhou stranu Xi'Ané obvykle nestíhají zločiny páchaných lidmy na lidech, stalo se toto místo také přístavem pro velmi nemilosrdné nájemné lovce.

Návštěvníci jsou varováni, aby se nepokoušeli navštěvovat jiné oblasti na planetě a to z praktických i sociologických důvodů. Xi'Anská kultura zůstává extrémně xenofobní a lidé nejsou mimo Corillu vůbec nikde vítaní. Kdokoli je přistižen mimo toto město, je s ním zacházeno jako se špionem, a vláda UEE ukazuje v takových případech malý zájem ve vynaložení úsilí na záchranu vzpurných turistů. Kromě toho je obecně nemožné opustit hranice Corilly: okolí města je ohraničeno neprostupnými pralesy s různými jedovatými rostlinami a smrtelnými zvířaty (králem mezi nimi je obávané skákající monstrum).[1]


Reference

  1. Galactic Guide Rihlah