Saisei

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Saisei
Alternative text
Saisei
Lokalita
území UEE
systém systém Centauri
hvězda Centauri
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Saisei je název planety Centauri III, což je třetí a prostřední planeta k hvězdě Centauri v systému Centauri. Doslova můžeme říct, že je to hlavní planeta soustavy nejen kvůli svému vzezření ale i počtu obyvatel. Je to krásný teraformovaný svět, který byl za účelem lidského osídlení plánován a kultivován už od prvotního průzkumu systému.

Saisei je jedním z mála světů UEE kde kancelář Guvernéra (Governor's Council) uplatnila populační strop a stanovila tak limit počtu obyvatel, kteří mohou na planetě pobývat. Záměrem je zachovat místní krajinu a nezničit ji narůstající zástavbou. Saisei je klenotem historie lidské kolonizace a je v ostrém kontrastu se stávající situací a vylidněním sousední planety Yar.

Historie

Systém byl poprvé zkoumám roku 2365 a nabídka pro osídlení Centauri III, později zvané právě Saisei, byla na trhu okamžitě. Vítěznou skupinou se stala ADJUST Colonial složená převážně z japonských emigrantů, kteří na Saisei přivezli i svůj japonský design, jenž dal planetě nezaměnitelný ráz. Kultura z planety Země za několik staletí přetransformovala v něco opravdu unikátního a dnes v sobě spojuje organické prvky přírody i vytříbeného designu.


Vedle těchto krás je ale Saisei i domovem společnosti MISC, která vyrábí velmi známé kosmické lodě Frelancer a Starfarer. Její sídlo je v hlavním městě Saisei, Fujin City.[1]

Reference

  1. Galactic Guide Centauri