Shorvu

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Shorvu
Alternative text
Shorvu
Lokalita
území Xi'An
systém systém Rihlah
hvězda
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Shorvu je čtvrtou planetou hvězdy Rihlah v systému Rihlah a první ze dvou obydlených planet v systému. Nazívá se „Shorvu“ (čtěte „šur-vu“) a byla teraformována Impériem Xi'An za účelem vybudování světa kasáren posetého zařízeními k trénování a ubykaci vojenských pozemních jednotek. Na planetě nechyběly ani továrny na výrobu zbraní středního dosahu, které tyto pozemní jednotky zásobovaly. Se stažením sil v minulém století jsou továrny na Shorvu postupně demontovány a nahrazeny korporátními industriálními oblastmi (je to velmi fascinující proces, když můžete sledovat obří mechanické mravenčí stroje Xi'Anů, jak rozkládají stavby a další objekty na původní materiály).

Dnes už je přeměna v industriální zónu téměř hotová, i když tu pořád všude zůstávají jizvy po bývalé vojenské přítomnosti. Xi'Anské korporace se na Shorvu přestěhovaly ve velkém. Na rozdíl od většiny (ve skutečnosti velmi blízko všech) světů Xi'Anů, lidé jsou k návštěvě Shorvu vyzýváni a to prostřednictvím industriálního kosmodromu v Yahti, bývalé velkomostě pro trénování armádních jednotek. Toto bylo předem vypočítané rozhodnutí xi'anské vlády: korporace, které potřebovaly být v kontaktu s lidma jsou osvobozené od daní, aby byly motivovány vybudovat své kanceláře právě v Yahti, a aby se lidské pronikání do xi'anského prostoru omezilo na absolutní minimum. Výsledkem je „office park“ s outlety velkých hráčů od výrobců lodí jako je MISC–Xi'An a Aopoa až po společnosti zpracovávající potraviny a prosté importní a exportní zástupce.

Místní kultura je tak zajímavou směsicí; mnoho těchto outletů většinou zaměstnává lidský personál, ale i tak si stále zakládají na tradiční způsoby a metody interakce se zákazníky, které jsou Xi'Anům vlastní. Průmyslové oblasti kolem Yahti jsou také velmi zalidněné právě lidmi. Každý zakoupený Khartu-al prošel výrobní linkou právě poblíž Yahti a mnoho MISC továren zde produkují modely Hull D upravené pro potřeby Xi'Anů. Shorvu také vykupuje dovážející zboží, aby mohl pohánět průmyslový rozvoj. Poptávka je po těžkých kovech a stejně tak po různé elektronice. Místní se v případě potřeby naučili tyto dodávky vykupovat i od lidí.[1]


Shorvu.jpg


Shorvu02.jpg


Reference

  1. Galactic Guide Rihlah