Star Citizen:Around the Verse 001

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Aroundtheverse.jpg


Zde je přehled otázek a upravených odpovědí pro potřeby Star Citizen CZ Wiki z nově uveřejněné první epizody Around the Verse (ze dne 12. června 2014). Jednotlivé otázky jsou samostatně rozdělené v sekci Nejnovější otázky a oficiální odpovědi.

Around the Verse je nástupnický pořad po sedmdesáti dvou dílech pořadu Wingman's Hangar a stejně jako jeho předchůdce je i Around the Verse financován z peněz za předplatné. Jeho hlavním cílem je přinášet pravidelné informace o vývoji Star Citizen a Squadron 42 přímo ze zákulisí Cloud Imperium Games a ještě více tak přiblížit dění kolem vytváření těchto her celé herní komunitě a všem dalším zájemcům.Existuje rozvrh pro zpřístupnění nových lodí v Arena Commander?
Around the Verse, epizoda 001 ~ odvovídá Travis Day ~ Přehled všech otázek naleznete zde.


Ano, existuje. Prvně chceme vypustit všechny možné lodě s jedním místem pro pilota, protože víceposádkové lodě budou komplexnější, a s nimi také přijde možnost se po lodích procházet. Aktuálně to není možné, protože hybnost lodi by vás zabila. Takže nejprve se dočkáme jednoposádkových lodí, pak jejich variant a po nich přijdou na řadu víceposádkové lodě.Kolik času zabere oprava bugů, testování, dokumentace a vypuštění patche mezi hráče?
Around the Verse, epizoda 001 ~ odvovídá Travis Day ~ Přehled všech otázek naleznete zde.


Jak dlouho potrvá oprava bugů nelze nikdy říct s přesnostní. Některé bugy lze opravit přes noc, jiné vám zaberou třeba i dva týdny. Jakmile si myslíme, že máme „všechny“ opravené, práce na daném patchi je kontrolována kolegy (když na něčem pracoval nějaký inženýr, tak jiný inženýr to po něm jeho část kódu překontroluje). Následně začíná práce na sestavování buildu. My vytváříme několik verzí, jednu z nich dostanou zákazníci (hráči), druhým z nich je profilový build, který používáme interně, a třetí z verzí je debug build. Pak přichází na řadu sestavování těchto buildů pro servery a linuxové verze serverů. Takže pokaždé, když vydáme build, tak musíme vytvořit devět až deset různých verzí. To trvá cca tři hodiny. Další dvě hodiny jsou zapotřebí pro veřejné spuštění, tato doba závisí na aktuálním stavu sítě. V tento okamžik se vše nachází na centrálním serveru a obsah se musí ještě předistribuovat mezi lokální servery, aby si jej mohl každý stáhnout v požadované rychlosti. Tento proces kopírování obsahu na lokální servery trvá přibližně půl hodiny.Jak rozdílný je projekt Star Citizen od ostatních projektů? Je pro vás výjimečný v porovnání s ostatními pracovními projekty?
Around the Verse, epizoda 001 ~ odvovídá Travis Day ~ Přehled všech otázek naleznete zde.


Je pro mě výjimečný. Obecně máte dva týmy. Jedním týmem jsou vydavatelé a druhým jsou vývojáři. Obvykle jsou tyto týmy pospolu. My ale máme sedm různých lokací, osm pokud zahrneme i outsourcing pracující na naší hře. Koordinace komunikace takto rozložených týmů po celém světě v osmi různých časových zónách je opravdu šílená. Erin, bratr Chrise Robertse, přišel se zajímavým nápadem, aby se rozdílné časové zóny využívaly v náš prospěch. Díky tomu se dá říct, že práce na Arena Commander probíhaly 24 hodin denně. Na kocni pracovního dne se rozeslaly dalšímu pracovišti emaily s přehledem rozdělané a dokončené práce a problémy, které je třeba vyřešit. Takto se práce předávala kolem světa. Naneštěstí časový interval mezi Los Angeles a UK je dost velká, takže abych se s nimi mohl spojit a předat informace, muselo to být ve dvě ráno.