Star Citizen:Around the Verse 3.1

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Lgreen-star-small.png Výběr zajímavostí
  • Verze 2.5 je už přístupná pro Evocati.
  • Pracuje se na atmosférickém modelu letu, který bude dynamicky vypočítáván. Pokud tedy loď ztratí např. křídlo, změní se váha lodi i její povrch, což bude mít vliv na způsob letu v atmosféře.
  • Rychlejší animace nástupu a výstupu do/z lodí se brzy aplikují na Hornet, Super Hornet a Freelancer.
  • Pracuje se na nasazení animací pro NPC pro Crusader mapu.
  • Pracuje se na nové mužské postavě hráčského avatara, aby kvalitně odpovídala již hotovému ženskému modelu.
  • S verzí 2.5 přibude létatelný Reliant s unikátním vertikálním módem letu.
  • GrimHex představí celou škálu nového oblečení.


Úvod

Tento díl Around the Verse startuje třetí sezónu a je potvrzením, že formát pořadu zůstane po výroční čtyřdílné epizody číslo 100 změněný a zachová si cyklus střídání čtyř studií. Součástí nového formátu bude také rotování segmentu, který se zaměří buď na lodě, nebo na prostředí, postavy, vizuální efekty nebo třeba jiné modely. Každá epizoda pak bude mít ještě hlubší pohled na něco, co se týká Star Citizen nebo Squadron 42. Samozřejmě každá epizoda bude mít také zpravodajství z jednoho konkrétního studia.

Chris prozradil, že minulý týden natočili poslední materiály pro Squadron 42 v Ealing studiích v Londýně. David Haddock aktualizoval počet stránek scénáře, který se po posledních dotáčkách vyšplhal na 1255 stránek. Což je prý trojnásobně více než měl Wing Commander 4. V Londýně ještě natáčeli pár materiálů pro perzistentní vesmír, které pomohou oživit NPC postavy v různých lokacích.

Podařilo se jim vyřešit jeden kritický bug, který zabraňoval vypustit verzi 2.5 mezi Evocati (pozn. Evocati již verzi 2.5 testují), a podle Chrise by se mohla verze dostat na širší PTU příští týden, pokud vše půjde dobře.

Jinak prý také pracovali na dost zajímavých věcech, které chtějí ukázat na Gamescomu.


Atmosférický model letu

Design a inženýrský tým pracovaly na mechanice atmosférického modelu letu. Kirk Tome, Lead Tech Designer, upřesnil, že začali s implementací první verze této mechaniky. Některé lode tak budou lépe ovladatelné v atmosféře než jiné. Aerodynamika tak bude hrát svou roli, některé lodě se tak budou moci otáčet i lépe než ve vesmíru. Lodě s horší aerodynamikou budou pociťovat hůře zpětný tah a také budou atmosférou zpomalovány a hůře ovládány. John Pritchett, Senior Physics Engineer, zajistí, aby se dala mechanika atmosférického letu uplatit různě na každou loď. Lodě jako Gladius budou tak velmi rozdílně ovladatelné oproti lodím, jako je třeba Starfarer.

Hustota atmosféry se bude zvyšovat s tím, jak blízko bude loď k povrchu planety. Také bude obsahovat různé kapsy s různou hustotou a fluktuace jako je vítr nebo turbulence. Bezpečná maximální rychlost letu se bude snižovat se zvyšující se hustotou atmosféry. Hráči tak budou muset sledovat rychlost a nadmořskou výšku, pokud si nechtějí zničit loď.

Aplikace atmosférického letového modelu na vesmírné lodě má na starost právě John Pritchett. Prvním krokem bylo vypočítání sekcí na všech třech hlavních osách lodi (přední, boční a horní), které určují právě tah lodi a budou dynamicky kalkulovány. Pokud tedy přijde loď o křídlo, změní se její hmotnost i povrch, což povede i ke změnám letu. Zřejmě i materiál bude mít vliv na let.

Atv3.1-01.jpg Atv3.1-03.jpg


Animace

Steve Bender, Animation Director, prozrazuje, že ony zrychlené animace nástupu a výstupu do/z lodí začnou pomalu implementovat do hry. Mezi první várku vybraných lodí se zařadí Hornet, Super Hornet a Freelancer. Pro perzistentní vesmír mají ale celou řadu nových animací. Chování za barem, u stolu, sezení na židlích, opírání o zeď.

Atv3.1-05.jpg Atv3.1-06.jpg


Mužský model postavy

Josh Herman, Character Art Director, se rozpovídal o modelech hráčských avatarů. Ženská variant je hotová a chtěli, aby se stejné lásky dočkala i mužská verze. James Ku zapracoval na high a low polygonových verzích a také na nových texturách, na kterých dělá právě teď. Velká pozornost je věnována hlavně rukám, protože Star Citizen je hlavně hra z pohledu první osoby a vývojáři chtějí, aby vše vypadalo víc než dobře.

Nová verze má také více muskulatury. Mnoho postav bude součástí armády, tak by prý ve skutečnosti stejně strávily dost času v posilovně. Nových postav bychom se mohli dočkat brzo.

Atv3.1-08.jpg Atv3.1-07.jpg


Ship Shape: Reliant

Randy Vazquez připomíná, že verze 2.5 už je za rohem, a že její součástí je i létatelný Reliant. Připomíná, že Reliant se komunitě představil pomocí konceptu, který sestavil Dave Hobbins. Zajímavostí Reliantu je skutečnost, že jeho součástí je i xi’anská techlogie. Zatím jsme měli možnost vidět jen jednu loď Xi'Anů. Teď tedy lze vidět společné prvky. Jsou to lodě, které mají několik stavů/módů. Transformují se, jsou unikátní a jinak také létají.

Elwin Bachiller a další z týmu v Los Angeles, a nejen tam, pracovali na modelování lodi a původních animací. Animace vytvářel také tým v Austinu a textury se vytvářely v UK. Zajímavý je samozřejmě vertikální mód, kvůli tomu mají motory reverzní tah na přední straně, které fungují jako zpětné trysky pro zpomalení lodi, a v horizontální poloze jsou tyto trysky zakryté. Aby bylo možné zachovat zpětné trysky, zavedl se system převedení tahu skrz křídla ven, kde se otevřou záklopky.

Díky tomu, že má Reliant několik letových polohových módů, mohl si CIG tuto metodu vyzkoušet a teď může zkoušet podobné polohové módy na vícero lodích.

Atv3.1-09.jpg Atv3.1-10.jpg

Matt Sherman popisuje, že pro přesný přistávací mód bude muset být loď ve své horizontální poloze. Jakmile bude loď nad přistávací plochou a bude chtít odletět, přejde se do vertikální polohy. Ve hře existuje přesný letový mód (precision) pro přistávání, dále SCM a ještě cruise mód. Pokud je Reliant v horizontální poloze, je uzamčený v precision módu. V takové poloze tedy není možné dosáhnout maximální rychlosti. Jakmile loď vzlétne z plochy, hráč zmáčkne klávesu N, což je nova základní klávesa pro zasunutí/vystrčení podvozku, a až poté může Reliant přejít do rychlejších letových módů.

Jedna věc se ale musela pro Reliant omezit. Vystoupit ze sedačky pilota nebo kopilota nebude prozatím možné kvůli omezenému prostoru ve vertikální poloze. Loď se bude muset přepnout do své horizontální polohy.


Za oponou – oblečení na GrimHexu

Stanice GrimHex je podle vývojářů zcela jiná oproti všemu předchozímu, na čem dosud pracovali. Je taková odpadlíkovější, špinavější, kulturně jiná a ve Star Citizen unikátní. Nové oblečení by mělo všechno toto odrážet. Na některých konceptech pracoval Jeremiah Lee, který popisuje, že chtěl hráčům nabídnout něco úplně jiného, než si mohou koupit v Casabě nebo na Port Olisaru.

Cheyne Hessler přebírá koncepty po Jeremiahovi a z ilustrací a nápadů je převede do herní podoby. Na oblečení je možné aplikovat vrstvu opotřebení a také znečištění a nabídnout tak různé variace. Mnoho konceptů vychází z Blade Runnera a ze streetové módy. Některá trička navíc odrážejí samotný lore hry, jelikož je možné získat například trička herních hudebních skupin jako je Leetos nebo Gutter Wash. Oblečení má i trochu jiné tvary a celkově by mělo působit stylem „je mi všechno u prd…“.

Protože je oblečení na GrimHexu pro outlaw komunitu, vybral Cheyne spíše temné saturované barvy. Jeremiah prozrazuje, že na nás čeká nové civilní oblečení, bojové oblečení a cyber punk. Tato základní galerie se bude dále rozšiřovat. GrimHexem chtějí nastolit směr, že každá lokace by měla nabídnout unikátní oblečení, takže by ostatní hráči měli poznat, kde jste si ho pořídili.

Atv3.1-11.jpg Atv3.1-12.jpg