Star Citizen:Around the Verse 3.5

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Yellow-star-small.png Výběr zajímavostí
  • Mechanika nákladu se ve své první verzi objeví v 3.0 a dovolí nakupovat, objevovat, krást a prodávat bedny se zbožím.
  • Ve verzi 3.0 se objeví povrchové vozidlo Ursa Rover, které pojme až šest lidí včetně řidiče a navigátora.
  • Unikátní systém sklápění kol a dalších prvků na plášti dovolí, aby se rover vešel na plošinu a do nákladového prostoru Constellation.
  • Dragonfly se představí ve verzi 3.0 a bude mít zcela jiný pocit z ovládání, který doprovodí unikátní zvuk pohybu po vrchu planet.
  • Technologie generování „mrtvých“ trosek lodí bude nejprve aplikovaná ve vesmíru (ve verzi 3.0), později pak i na povrchu planet.


Náklad ve verzi 3.0

Will Maiden začíná svůj segment s prohlášením, že ve verzi 3.0 budeme už konečně moci vzít krabici, odnést ji do naší lodi, zde ji odložit, odletět s lodí na trh, kde budeme moci vše, co jsme nalezli, prodat. Takové věci můžeme získat během salvage, z trosek lodí, jako ukradené zboží z lodí jiných hráčů, jako odměny za splněné mise a podobně. Také je možné z trhu odnést vše, co si tam koupíme, to se vám do nákladového prostoru může přesunout automaticky, a samozřejmě to můžete zase jinde prodat. Doufají, že tak vznikne spoustu obchodních tras.

Nakládání a vykládání bude automatické i manuální. Chtějí, aby hráči měli dost času a nemuseli strávit spoustu času nakládáním zboží, ale také chtějí dovolit, aby hráči mohli veškeré bedny vzít a přemístit manuálně.

Protože už mají hotové nákladní boxy a také lodě s nákladovým prostorem, logickým krokem zbývá tyto boxy do nákladového prostoru umístit. Jakmile jsou bedny/boxy uvnitř nákladového prostoru, uzamknou se na svém místě, aby se samovolně neposouvaly. Dalším krokem, který je zapotřebí vyřešit, je trh s produkty. Už teď existuje pár prodejních míst na Port Olisaru a GrimHEXu, a pár jich také později najdeme na Levski. Místo toho, abychom se dali do řeči s prodavačem a zakoupili si zbraň, budeme mít možnost říct, že máme třeba deset tun zboží a jestli jej nechce prodavač odkoupit.

Obchodní trasy budou zřejmě terčem pirátů, kteří budou vyčkávat na prolétávající lodě, aby jim náklad ukradli. CIG tak doufá, že se najdou hráči, kteří budou tyto trasy a převážený náklad chránit. Přepravci budou najímat žoldáky, aby je chránili a lovce odměn pak na dopadení pirátů, kteří jim ukradli zboží. Jakmile budou obchodní cesty vytvořeny, můžeme kolem nich vidět vznikat nová povolání.


Ursa Rover

Jort Van Wlebergen začal pracovat na roveru a podkladem pro něj byly koncepty od Hobbinse, které musel převést na úroveň detailnosti a kvality, jaké se dostává ostatním prvkům ve hře. Snahou bylo i zakomponovat systémy nákladu a nové zbraňové systémy na stejnou úroveň jako u ostatních lodí. Jednou z hlavních mechanik, na které pracoval, a kterou musel pro rover zavést, bylo zapracovat na podvozku a kolech roveru, aby se rover mohl dobře pohybovat po povrchu ale zároveň se dokázal vtěsnat do nákladního prostoru Constellation a na její rampu. Jort tak přišel s mechanikou, že se kola dokážou stáhnout blíže k trupu roveru a snížit tak svou šířku. Stahovatelné jsou také další prvky včetně některých zbraní, aby se mohl rover lépe dostat na rampu Constellation.

Graeme Palmer vysvětlil, jak převádí rover z konceptu do modelu a snaží se vytvářet tvar a geometrii vnitřku a vnějšku, aby vše dobře sedělo a fungovalo; samozřejmě tak muselo dojít na pár úprav oproti původnímu konceptu.

Tom Woodward popisoval práce na interiéru. Kokpit roveru obsahuje dvě sedačky, jednu pro řidiče a druhou pro navigátora. Obě konzole pro obě místa vepředu se sklápějí a dovolují tak získat více prostoru pro nohy při nasedání a vysedání. Nákladní prostor se skládá ze sklápěcích sedaček a skříněk pro zbraně. Rover má několik vstupních/výstupních cest. Čtyři pasažéři v zadní části mohou vystoupit a nastoupit, kdy chtějí, což pomáhá přivést planetární prvek k životu. Rover dovoluje prozkoumávat místa na planetě, která byste z lodi třeba ani nezachytili.

S roverem je možné projíždět kdekoli a získávat mnohem přesnější informace o povrchu a najít spoustu zajímavých míst a věcí, než při létání v atmosféře dané planety. Až do teď jsme měli jediné vozítko, Greycat a to není ani víceposádkové vozidlo, zatímco rover je větší, dovoluje svézt přátele a můžeme se s ním projíždět po povrchu planet. Co víc si přát. Dokonce můžete za jízdy střílet ven z nákladového prostoru!


Ship Shape: Dragonfly

Paul Jones vysvětluje, že Dragonfly představuje novou kategorii lodí pro Star Citizen. Už pracovali na malých lodí, jednomístných, dvoumístných, víceposádkových; lodě se stávaly větší a větší a to pro potřeby Star Citizen fungovalo až do verze 3.0, kdy se přesouváme i na povrch planet, které CIG ukázal v demu a Chris začal opravdu tlačit i na osobní vozidla, hlavně na tuto vesmírnou motorku.

Drake Dragonfly je tak perfektním kandidátem, protože je stylová, drsná a mechanická. Pracovalo se vlastně na Caterpillaru a bylo zadáno, že je potřeba malé vozidlo, které se dokáže vznášet nad povrchem a zároveň létat ve vesmíru a co lze nastartovat třeba z Freelanceru. A protože to bylo něco zcela nového, byla práce na tom pro vývojáře hodně zábavnou.

Pokračuje Gary Sanchez a mluví o designu. Protože je Dragonfly malou lodí, lze se s ní na povrchu dostat kamkoli, a protože s ní lze i létat ve vesmíru, má najednou zcela jinou funkcionalitu než všechny současné lodě, které jsou větší a nebo i jiné ve své roli. Samotný výrobce, Drake, je také zajímavý, protože má industriální vzhled svých produktů, byla to tak výzva vytvořit něco ikonického.

Joe Neville připojuje informaci, že velkou výzvou byly exponované části komponent lodi, což v realitě znamenalo, že museli všechno vytvořit od základu, protože nebylo možné nic použít ze současných lodí, u kterých jsou všechny komponenty a prvky příliš velké.

Steve Turberfield popisuje, co bylo jeho úkolem. Od Art týmu dostal koncepty a začal s rozkladem prvků na jednotlivé předměty, jako jsou trysky motorů a všechny části na lodi (předek a tělo). Vše se sestavilo tak, aby to bylo odnímatelné a přidal se k tomu systém poškození a další potřebné záležitosti. Nejdřív začali s létatelnou verzí ve whiteboxu a až poté začali s rozebíráním na jednotlivé části.

V Gamescom demu ukázali základní mód Dragonfly pro pozemní projížďku i let ve vesmíru, kde vletěli do volného kosmu a pak přistáli v hangáru Freelanceru, na povrchu znovu vystoupili a přepnuli se do pozemního módu. Momentálně prý musí přidat dost dalších věcí, aby vše v pozemním i letovém módu řádně fungovalo a byl z toho dobrý pocit. Ještě také musí nasadit zadní sedačku pro spolujezdce, který může i držet zbraň a zezadu střílet. Také chtějí řádně implementovat kompaktní mód, kdy je Dragonfly uskladněná v nákladním prostoru.

Zaměřili se na to, co dělá vesmírnou motorku unikátní ve srovnání s vozidly nebo loděmi. Je to interakce s prostředím, jak se víří povrch, fouká vítr, jak narážejí částice a kameny, které mohou zranit pilota nebo poškodit motorku. Velkou roli v umocnění unikátního pocitu z řízení bude hrát i samotný zvuk motorky a okolní zvuky, které dokreslí prostředí.

Za oponou s Nathanem Dearsley

Nathan Dearsley a Chris Roberts měli dost diskuzí o tom, jak naložit s nefunkčními loděmi ve hře, a výhodou bylo, že jsou oba dost zapálení do toho mít trosky lodí i na povrchu planet a některé planety dokonce kompletně dedikovat pro salvage. V případě vraků lodí chtějí vždy využívat toho, co už existuje a tvoří jednotlivé části lodi, které se při katastrofálním poškození lodi rozbijí. Snahou je najít způsob jak tyto prvky znovu kreativně použít. Něco málo už jsme mohli vidět v demu 3.0 a v předcházejících Around the Verse, od té doby ale pokročili ještě dál a je snahou to implementovat plně do verze 3.0.

Vytvářejí možnosti, které dovolí designovat podobné události. Pokud tedy narazíme na poškozenou loď ve vesmíru, nemáme se strachovat, není bug, má to svou úlohu. Pokud si třeba vybavíme začátek epizody VII Star Wars, kde se nachází troska Star Destroyeru zasazená v poušti, je to něco, co je CIG schopen udělat. Hodiny manuální práce, které by byly zapotřebí pro vytvoření něčeho takového, jsou teď významně zkráceny. Co se musí ještě řádně pořešit, je zakomponování trosek do povrchu planety, protože povrch je ve svém vývoji teprve na začátku, ale i tak jsou první experimenty velmi dobré. Co se stane, když se pokusí zasadit poškozený Starfarer do pouště? Jak se budou lodě rozpadat a korodovat? Odlišně na poušti a odlišně v bažině. Koncem roku chtějí mít technologii zasazenou alespoň ve vesmíru a později, až bude planetární technologie v dobrém stádiu vývoje, aplikovat tuto technologii na trosky lodí i na povrchu planet.