Star Citizen:Discord server

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
App13.jpg
Discord02.jpg


Co je Discord?


Discord je nový vše-v-jednom hlasový (voice) i textový chat pro hráče, který je zdarma a funguje jak na PC, Macu, tak telefonu. Je to ideální náhrada za Skype nebo Teamspeak.


Proč se Discord vyplatí?


Velkou výhodou Discordu je, že je zdarma a bez omezení (počet uživatelů, serveru nebo chatovacích kanálů není nijak omezený). Discord má mnohem přehlednější ovládání a moderní a čisté UI. Discord má narozdíl od Teamspeaku vedle perfektního hlasového chatu bez nutnosti nastavení i ideální chatovací funkce.

Discord se také chlubí tím, že narozdíl od Skypu nebo Teamspeaku má jeho desktopová verze minimální dopad na CPU a nezpomaluje tak hry.

Discord funguje i ve webovém prohlížeči a nepotřebuje žádné ovladače nebo složité nastavení.

Více se o Discordu můžete dozvědět zde.


Star Citizen CZ/SK server
The Ravens serverProč Discord a ne TeamSpeak?


TeamSpeak Discord
User Interface / grafická podoba
Grafická podoba Teamspeaku se už několik let zásadně nevyvíjí a může být mnohými považována za extrémně zastaralou. Zdánlivá jednoduchost není ani vyvážena přehledností a snadným ovládáním. Discord je velmi čistý, moderní, srozumitelný a neustále se vyvíjí.
Thumbsdown.png
Thumbsup.png
Nastavení
Discord se nemusí vůbec instalovat a lze jej spouštět přímo v prohlížeci. To samé platí o nastavení zvuku, které nepotřebuje žádné další nastavování a ladění.
Thumbsdown.png
Thumbsup.png
Zvuk
Kvalita zvuku u Discordu je veliká, aplikace je postavena na Opusu a WebRTC s moderními buffery, automatickým nastavením, potlačením šumu, ozvěny a mnohem více. Porovnání zvuku mezi oběma programy je subjektivní, přesto lze říct, že správné nastavení zvuku u Teamspeaku bývá častěji problematické. Navíc desktopová aplikace Discordu má menší nároky na výkon a CPU než Teamspeak.
Thumbsdown.png
Thumbsup.png
Chat
Funkce chatu jsou mezi Teamspeakem a Discordem naprosto nesrovnatelné. Discord povoluje chatovací kanály, zobrazování obrázků, gifů, editaci textu a emoji.
Thumbsdown.png
Thumbsup.png
Bezpečnost
Discord má server-to-client kryptování a chrání vaši IP adresu. Discord má navíc automatickou pojistku v případě výpadku, kdy se server automaticky přepne na nový s minimální nebo žádnou dobou výpadku nebo ztráty dat. Discrod má DDoS ochranu, Teamspeak nemá.
Thumbsdown.png
Thumbsup.png
Cena
Teamspeak lze ne zrovna jednoduchou cestou získat zdarma, většinou se ale musí za servery platit podle maximálního počtu uživatelů, kteří mohou být naráz připojeni. Discord nabízí veškeré servery zdarma s podporou tisíce uživatelů najednou. Nelimitované servery na Discordu tak mohou zakládat organizace i jednotlivci.
Thumbsdown.png
Thumbsup.png
Správa serverů a kategorií uživatelů
Discord nabízí mnohem jednoduší a větší rozmanitost ve vytváření skupin uživatelů, které mohou být od sebe rozeznatelné pouhou barvou. Jméno uživatele navíc podporuje libovolné emoji znaky.
Thumbsdown.png
Thumbsup.pngNávod


Ovládání celého prostředí Discordu je velmi intuitivní a jednoduché. Momentálně sice existuje jen anglická verze, ale pracuje se třeba i na české verzi, která je hotová ze 75 procent.

App16.jpg

Přihlášení

Odkaz na server The Ravens se všemi chatovacími i voice kanály je zde. Objeví se uvítací okno (viz obrázek vpravo), kam stačí napsat vaši přezdívku (nad bílou linku) a poté zmáčknout tlačítko Continue (obrázek vpravo).


Automaticky se objevíte uvnitř serveru, přesněji v textovém chatu nazvaném General. Po prvním spuštění se vám objeví v horní části obrazky oranžový pruh (obrázek dole), který vás nabádá, abyste si vámi zvolenou přezdívku zabrali. Klikněte na Claim Account tlačítko a zadejte váš e-mail a heslo.
App10.jpg

Textový chat

Do chatu lze vkládat internetové odkazy, obrázky i animované gify přes příkaz /giphy. Text lze formátovat podle syntaxe Markdown. Zde je pár uvedených příkladů:


kurzíva *kurzíva*
tučné písmo **tučné písmo**
tučná kurzíva ***tučná kurzíva***
přeškrtnutý text ~~přeškrtnutý text~~
podtržený text __podtržený text__
podtržená kurzíva __*podtržená kurzíva*__
podtržený tučný text __**podtržený tučný text**__
podtržená tučná kurzíva __***podtržená tučná kurzíva***__


App11.jpg
Textový chat také dovoluje zvýraznit, pokud někoho zmiňujete, nebo se někoho na něco ptáte. Takto třeba vypadá zvýrazněný text, kde je zmíněné vaše jméno (obrázek vpravo). Označit někoho můžete, když napíšete symbol zavináče @.


App17.jpg

Vypnutí notifikací

Hráči organizace The Ravens mají chatovací server guildy. Protože ale The Ravens operují ve více hrách, nemusí každý hráč preferovat, aby byl informován o nových zprávách ze všech chatovacích kanálů. Pokud tedy hráč Star Citizen nechce upozornění ze hry The Secret World, stačí aby si pro daný kanál vypnul notifikace kliknutím na ikonu zvonku vedle názvu kanálu (obrázek vpravo).


Voice chat

Hráč může být připojený pouze v jednom voice kanálu. Klikne-li myší na název jiného voice kanálu, bude automaticky přesunut. Přesunout se také může táhnutím své ikonky na název jiného kanálu. Pomocí tlačítek mikrofonu a sluchátek v levém dolním rohu může hráč vypnout veškerý zvuk i svůj mikrofon.
Pokud dobře neslyšíte nějaké hráče, můžete individuálně nastavit hlasitost (nebo vypnout nějakého trolla) v seznamu lidí na serveru v pravém sloupci.


Nastavení mikrofonu

Mikrofon se používá jen pro voice kanály. Jeho nastavení je extrémně rychlé a jednoduché. V levém dolním rohu stačí jen kliknout na přeškrtnutou ikonu mikrofonu a pak jen povolit zařízení. Hlasitost a citlivost mikrofonu je už přednastavená a naprosto dostačující, chcete-li si ale pohrát s podrobnějším nastavením, můžete tak učinit v nastavení uživatele (User Settings) – třetí ikona (ozubené kolečko) v levém dolním rohu. Objeví se okno s několika možnostmi. Mikrofon naleznete v sekci Voice.


Aplikace

Desktopová aplikace dovoluje funkci Push-to-Talk. Aplikaci lze také stáhnout pro mobily s operačním systémem iOS nebo Android. Nemusíte tak nutně být u počítače, abyste byli v kontaktu s ostatními hráči :).
Odkaz na aplikace.