Star Citizen:Galaktický průvodce: Systém Rihlah

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Rihlah.jpg


Rihlah, xi'anské slovo, které znamená „zdroj síly“, je bývalým vojenským bastionem nacházejícím se jeden skok od Perryho linie. Xi'Ané osídlují hvězdné systémy vždy s konkrétními cíly a Rihlah se svým industriálním zaměřením není žádnou výjimkou. S nárůstem hrozby lidské rasy se Rihlah přeměnil na hlavní oblast vojenských sil Xi'Anů a dvě planety systému byly teraformovány jenom pro tento účel. Obří komplexy kasáren, tréninkové plochy a továrny na výrobu munice se staly základními stavbami v systému. Pokud by se Xi'Ané vůbec dostali do kompletní války se Zemí, Rihlah by byl klíčovým strategickým a startovním bodem.

Nicméně dnes je Rihlah hvězdným příkladem rozmrazujících vztahů mezi impériem Xi'Anů a lidí. S nárůstem obchodu a dalších vztahů mezi oběma mocnostmi, vždy připravené invazní jednotky byly staženy a Rihlah byl formálně transformován do své původní role industriální zóny. Tato změna společně s integrací lidí na planetách v systému mají zajímavý efekt, který vyústil v mimořádně jedinečné místo pro lidské návštěvníky a jejich touze po průzkumu (existují některá konkrétní omezení).

Z astronomického hlediska je Rihlah hvězdou hlavní posloupnosti a spektrální třídou A4 s širokou obyvatelnou zónou, která dovoluje existenci několika velkých ekosystémů. Jump pointy vedou na území lidí i Xi'Anů, i když Xi'Anské systémy nejsou v oficiálních mapách podrobně zanesené. Zatímco převážná část bojové síly byla z Rihlahu stažena, dobře cvičená pohraniční stráž v systému zůstala a zajišťuje, aby se z tohoto regionu nestalo místo příležitostí pro pašeráky, kteří by chtěli proniknout na území Xi'Anů.


Vnitřní planety (I, II & III)

První tři planety v systému jsou velmi všední. Rihlah I je skalnatou a hvězdou ošlehávanou protoplanetou neschopné podpory žádné známé formy života. Rihlah II je „nafouklou planetou, neobvykle blízký plynný obr s velkým poloměrem ale nízkou hustotou. Díky této skutečnosti a malé vzdálenosti od hvězdy není Rihlah II efektivním místem pro doplnění paliva. Rihlah III je svět velikostí srovnatelný se Zemí s rychlou denní oběžnou dobou. Kvůli řídké atmosféře a povrchu tvořeným zubatou skálou s vysokou hustotou se Rihlah III nejevý jako kandidát na teraformaci.


Rihlah IV (Shorvu)

Čtvrtá planeta v systému Rihlah se nazívá „Shorvu“ (čtěte „šur-vu“) a byla teraformována Impériem Xi'An za účelem vybudování světa kasáren posetého zařízeními k trénování a ubykaci vojenských pozemních jednotek. Na planetě nechyběly ani továrny na výrobu zbraní středního dosahu, které tyto pozemní jednotky zásobovaly. Se stažením sil v minulém století jsou továrny na Shorvu postupně demontovány a nahrazeny korporátními industriálními oblastmi (je to velmi fascinující proces, když můžete sledovat obří mechanické mravenčí stroje Xi'Anů, jak rozkládají stavby a další objekty na původní materiály).

Dnes už je přeměna v industriální zónu téměř hotová, i když tu pořád všude zůstávají jizvy po bývalé vojenské přítomnosti. Xi'Anské korporace se na Shorvu přestěhovaly ve velkém. Na rozdíl od většiny (ve skutečnosti velmi blízko všech) světů Xi'Anů, lidé jsou k návštěvě Shorvu vyzýváni a to prostřednictvím industriálního kosmodromu v Yahti, bývalém velkoměstě pro trénování armádních jednotek. Toto bylo předem vypočítané rozhodnutí xi'anské vlády: korporace, které potřebovaly být v kontaktu s lidma jsou osvobozené od daní, aby byly motivovány vybudovat své kanceláře právě v Yahti, a aby se lidské pronikání do xi'anského prostoru omezilo na absolutní minimum. Výsledkem je „office park“ s outlety velkých hráčů od výrobců lodí jako je MISC–Xi'An a Aopoa až po společnosti zpracovávající potraviny a prosté importní a exportní zástupce.

Místní kultura je tak zajímavou směsicí; mnoho těchto outletů většinou zaměstnává lidský personál, ale i tak si stále zakládají na tradiční způsoby a metody interakce se zákazníky, které jsou Xi'Anům vlastní. Průmyslové oblasti kolem Yahti jsou také velmi zalidněné právě lidmi. Každý zakoupený Khartu-al prošel výrobní linkou právě poblíž Yahti a mnoho MISC továren zde produkují modely Hull D upravené pro potřeby Xi'Anů. Shorvu také vykupuje dovážející zboží, aby mohl pohánět průmyslový rozvoj. Poptávka je po těžkých kovech a stejně tak po různé elektronice. Místní se v případě potřeby naučili tyto dodávky vykupovat i od lidí.


Rihlah V (Xi)

Místními se nazývá Xi (čtěte jako „zí“). Rihlah V je technicky klasifikován jako sídelní svět Xi'Anů. Přirozená superzemě, Xi je mírnou planetou přibližně 3,5krát větší než lidský domovský svět. Jako kterákoli jiná xi'anská planeta se zaměřením, i Xi je věnován jedinému úkolu, výsledkem je obydlený svět s takovým řádem, který byste nikdy nenašly obíhat kolem hvězdy na území UEE. Odhady naznačují, že zde bydlí v naskládaných sférách s podporou života, které vytvářejí desítky obřích měst, něco mezi padesáti až jedním stem miliard obyvatel.

Výjimkou je Corilla, menší město obklopené hustými deštnými pralesy. Je otevřené i pro cizince a de-facto se stalo obchodní křižovatkou, kde se setkávají a spolu obchodují Xi'Ané, Banu, Tevariné i lidé. Během své historie se Corilla stala domovem specifických kultur skládajících se z bývalých vlastenců UEE a politických uprchlíků, kteří začali nenápadně slučovat svou lidskou kulturu s místní uprostřed standardní městské zástavby Xi'Anů. Vymáhání práva UEE zde nemá žádnou platnost a proto se toto místo stalo populárním, když chtěl někdo zůstat v ústraní. (Na druhou stranu Xi'Ané obvykle nestíhají zločiny páchaných lidmy na lidech, stalo se toto místo také přístavem pro velmi nemilosrdné nájemné lovce.

Návštěvníci jsou varováni, aby se nepokoušeli navštěvovat jiné oblasti na planetě a to z praktických i sociologických důvodů. Xi'Anská kultura zůstává extrémně xenofobní a lidé nejsou mimo Corillu vůbec nikde vítaní. Kdokoli je přistižen mimo toto město, je s ním zacházeno jako se špionem, a vláda UEE ukazuje v takových případech malý zájem ve vynaložení úsilí na záchranu vzpurných turistů. Kromě toho je obecně nemožné opustit hranice Corilly: okolí města je ohraničeno neprostupnými pralesy s různými jedovatými rostlinami a smrtelnými zvířaty (králem mezi nimi je obávané skákající monstrum).


Rihlah VI

Z povrchu Rihlah VI se hvězda systému jeví jako vzdálený trpaslík a světlo je zde sotva viditelné. Samozřejmě toto není nic, co by typický cestoval někdy zažil. Rihlah VI je osamocený svět zbavený atmosféry, zdrojů a bez přistávacích zón nebo nějaké jiné zajímavosti. Je zcela nepozoruhodná planeta, podle zvěstí bezpečná od všech stálých obyvatel a cestovatelů, která je místem xi'anské rozbušky schopné samostatně uvrhnout Impérium Xi'An do války. Zcela nepodložená trvzení praví, že se jedná o technologii, která zbyla z dob, kdy Rihlah sloužil jako hraniční opevněný systém, a která je stále aktivní a dodnes zahrabaná v jádru Rihlah VI. Žádné zvěsti jasně neidentifikovaly, co by tou rozbuškou vlastně mělo být, prý možná centrální počítač řídící velkou vesmírnou síť skenerů pro nějaké zkázonosné zařízení, které dokáže zničit celou planetu.[1]


Reference

  1. Galactic Guide Rihlah