Star Citizen:MISC Endeavor

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Endeavor-banner.jpg


„… existuje základní podstata naší existence: Člověk musí objeovat.“
– David Scott, velitel Apolla 15, Hadlez Rille, Měsíc
„Neustále rostoucí. Neustále měnící se. Plný nekonečných možností. Tato slovo nepopisují jen náš vesmír, ale také naše vědomosti a pochopení o něm.“
– Thea Royce, emeritní profesorka, University of Persei


Musashi Industrial & Starflight Concern je hrdý představit výzkumné plavidlo třídy Endeavor, plně modulární vesmírnou platformu navrženou tak, aby byla přizpůsobitelná rozmanitým vědeckým a medicínským úkonům. MISC Endeavor byl původně vytvořen jako letící laboratoř, jelikož plavidlo může být vybaveno vším od prostorových teleskopů až po mobilní nemocnice. Dnes jsme ale potěšeni nabídnout vám možnost pořídit si Endeavor v různých konfiguracích, nebo možnost postavit si vlastní výběrem individuálních sekcí.

Přesáhnout i za bojově orientované složky hry je základním cílem pro vesmír Star Citizen a Endeavor je vlajkovou lodí tohoto cíle. Jako součást zveřejnění této lodi, jsme připravili dokument, který vysvětluje jak mnohé z lodních systémů budou v perzistentním vesmíru využity.[1]


Stupeň jedna: The Explorer

Explorer-endeavor.jpg

Věda a výykum šly vždy ruku v ruce, proto byla výzva na navržení Endeavoru velmi obtížná: jak navrhnout vesmírné plavidlo, které dovolí jak nebezpečný výzkum venku, tak extrémně delikátní práci v laboratořích? Řešení: vícestupňová loď, která dovolí obrněným průzkumným kapsulím Explorer se od mateřské lodě odpojit a pracovat s vlastním zdrojem energie v extrémních podmínkách.

Kapsule jsou navržené s brněním a štítováním, které jsou potřebné k přežití všech nástrah od mikromeorických rojů až po průzkumné mise nebezpečně blízko hvězdné koróny. Explorer se může kompletně oddělit od vědecké dílny (Workshop) a fungovat na vlastní pěst. Vlastní vše potřebné krom jump drivu. Kabina je určena pro rizikové operace, kde by jinak mateřská loď potenciálně utrpěla nákladné poškození nebo zničení.


Stupeň dva: The Workshop

Tím nejzákladnějším a nejdůležitějším na konceptu Endeavoru je to, že má plně modulární sekci Workshopu, která nabízí šest úchytných bodů (tři na dva) pro nezávysle navržené vědecké a lékařské moduly (pody). Tyto pody (detailně níže) nabízejí škálu od standardních laboratoří po malé hangáry až po mnohem exotičtější moduly. Mnoho z nich je vyráběno přímo MISC, ačkoli společnost vytvořila tyto příchytné body jako open source, aby podpořila budoucí vývoj podů ještě specifičtějším směrem. Ponechán na oběžné dráze, Worshop a pohoná jednotka mohou pokračovat v práci i bez podů jako zařízení pro provádění matematických a přírodně-fyzikálních počítačových modelů.

Workshop01-endeavor.jpg Workshop02-endeavor.jpg


Stupeň tři: Drive Unit (pohonná jednotka)

Výkonná pohonná jednotka Endeavoru byla navržena, aby produkovala dostatečné množství energie pro podporu jak aktuálních přídavných podů, tak všech budoucích podů, které jsou právě ve vývoji. Pohonná jednotka obsahuje elektrárnu typickou pro kapitální lodě a to stejné se dá řict o hlavních motorých tryskách. Pohonná jednotka se nedá od Workshopu oddělit, zatímco je loď ve vesmíru, a není schopná manévrování bez trysek, které jsou připojené na kabině Exploreru.


Extrémní modularita

Modularita Endeavoru je založena na konceptu „plug and play“, který kdykoli dovoluje připojit až šest nezávyslých modulů (podů). Moduly jsou tradičně instalovány tak, aby vytvářely symetrickou vyváženost v párech a zachovaly tak efektivnost systému trysek celé lodi. Každý modul uvádí počet slotů, které zabírá v rozmezí od 2 × 1 (dva sloty napříč) až po 3 × 2 (všechny sloty). Další omezení spjatých s jednotlivými spoji modulů, jako je například omezení počtu modulů, jsou uvedeny v popisu níže.


Biodome-endeavor.jpg

Biodome

Tak dlouho, jak bude lidstvo expandovat do hlubin galaxie, vždy tu bude existovat potřeba po základních prvcích k přežití. Biodómy Endeavoru byly navrženy, aby podporovaly probíhající zemědělské operace, tedy přizpůsobení a růst potravin, které mohou být později prodány s patričným výdělkem.
Velikost: 2 × 1
Limit: dva sety (dva dómy na jeden set, maximálně tedy čtyři dómy) na loď


Teleskopické pole

Od okamžiku, kdy se lidé poprvé podívali na oblohu, snili jsme o poznání, co se za hvězdami nachází. Volitelná teleskopická výbava promění Endeavor v extrémně výkonnou mobilní hvězdnou observatoř s řadou vybavení, které dovolí posádce shromaždovat data z hlubin vesmíru. Tato data jsou užitečná v mnoha směrech, od běžných navigačních studií až k objevům nových jump pointů. Data mohou mít na trhu velkou cenu.
Velikost: 2 × 1
Limit: Jedna instalace (jeden teleskop) na loď
Telescope-endeavor.jpg Collider-endeavor.jpg

Supercollider (Superurychlovač)

Supercollider je vizuálně nejvíce unikátní modul Endeavoru, zřetelný kruhový superurychlovač je ve skutečnosti jen malou částí propracovanějšího a přetaktovaného zařízení. Tento velký modul obsahuje dvojici tzv. bílých pokojů (white room), pracovních laboratoří ideálních pro ladění a přetaktování lodních komponent. Nadšenci a odborníci se snaží posunout limity svých zbraní, trysek a dalších vylepšení na maximum a chtějí toho dosáhnout s atomickou přesností právě díky připojenému akcelerátoru, jenž slouží k bezpečnému testování nových teoretických limitů. Zvyšuje laťku výkonu komponent tak vysoko, jak jen je to možné.
Velikost: 2 × 2


Mnohoúčelové pody

Multi-endeavor.jpg

Servnisní vybavení a pod posádky (2 × 1)

Zkráceně SEACE (Service Equipment & Crew Enclosure) přidává další vybavení pro posádku. Dovoluje Workshopu, aby operoval jako samostatná instalace pro delší mise nebo pro celkovou loď na podporu dalších členů posádky obecně.

Základní výzkumný pod (2 × 1)

Module-endeavor.jpg
Zkráceně GRP (General Research Pod), je určen jako víceúčelové zařízení, které může podporovat celou řadu aktivních vědeckých oblastí činnosti: mikroskopie, beztížné experimenty, biologické studie a podobně. Díky vnitřním slotům pro přesné skenery, sbírky vzorků, spektrometrů a chemických analyzátorů je GRP schopný katalogizovat nová experimentální data stejně jako produkovat špičkové slouženiny.
font color="ffff00">Poznámka: GRP je určeno pro legální experimenty a je autorizovalo jej jen UEE.</font>

Základní vědecký pod (2 × 1)

Zkráceně GSP (General Science Pod) je analytickým modulem Endeavoru. Má intalační sloty pro různé vědecké počítače a databanky. GSP je zaměřen směrem k vnitřnímu zpracování údajů, které byly získány jinde. Obsahuje rozsáhlé systémy, které dokážou přeměnit primární data sesbíraná GRP a teleskopem v cená data pro prodej nebo obchod.

Palivový pod (2 × 1)

Palivový pod zabírá minimální místo a přidává dodatečné palivo pro loď, jíž tak dovoluje sestrvat na delších misích. Tyto dostatečně kapacitní nádrže dovolují vzužívat Endeavor k cestám do neznáma.


Medbay-endeavor.jpg

Ošetřovna (2 × 2)

Ošetřovna neboli Medical Bay je vlastně velký soubor připojených místností, které efektivně fungují jako stálá nemocnice. Obsahuje operační sály, pokoje pro rekonvalescenci a další. Tento prostor je zamýšlen, aby fungoval společně s hangárem a dovolil tak přesun zraněných z bitev a katastrof přímo k ošetření.
Velikost: 2 × 2
Hangar-endeavor.jpg

Hangár (2 × 1)

Tento modul dovoluje zavěsit jeden velký hangár pod plavidlo a je přímo spojen s dalšími laboratorními pody. Je zamýšlen jako podpora nemocničního modulu a dokáže pojmout několik záchranářských lodí typu Cutlass Red, také obsahuje kompletní dekontaminační jednotku. Hangár je sice primárně vytvořen pro nemocnici, ale dokáže pojmout jakékoli menší plavidlo.
Velikost: 2 × 1
Limit: Jeden set (jeden hangár)Reference

  1. Research Unbound : the MISC Endeavor