Star Citizen:Original Systems

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Originals-systems.jpg


Před rokem 2943, byla společnost Original Systems známá jako tvůrce akčních roleplaying her série ULTIMATE. Během pouhých osmi let se Original posunul z adolescentního vývoje her pro MobiGlas v hangáru rodičů na pozici světového mediálního koncernu se všemi indíciemi značícími, že ještě lepší větší projekty se teprve chystají. Velmi nedávno zažila splečnost velkou změnu (včetně astronimického prodeje), když letos zveřejnila široce úspěšnou hru Arena Commander se zaměřením na souboj ve vesmíru.


Historie společnosti

Historie společnosti Original Systems se datuje zpátky do dvacátých let třicátého století, kdy budoucí zakladatel Henry Garrity začal koketovat s hry pro MobiGlas v otcově Self-Land hangáru. Výsledkem byla hra Ackbar, roleplaying hra, jakou MobiGlas ještě nepamatovalo. Hra se prodávala dobře a stala se hitem rozrůstajícího se herního trhu k MobiGlas. Garrity zacházel s touto hrou jako s prototypem pro ULTIMATE, roleplaying scénář, který by produkoval desítky pokračování a měl obrovský dopad na podobu hraní. Úspěch rychle přinesl Garritymu profesionální vydavatelský kontrakt s herním gigantem Oakhurst Online, který měl vydat první tři tituly ULTIMATE, poté se obě strany rozešly, když vznikly spory o kvalitě holografických map.

V roce 2936 se Henry Garrity spojil se svým bratrem, finančním expertem, a společníkem Charliem Bassem, herním vývojářem, aby společně založili Original Systems. Ve stejném roce spustili hru Caves of Terra od Basse a ULTIMATE IV od Garrityho. ULTIMATE IV je mnohými dosud považován za jeho mistrovské dílo. Roku 2940 vydal Original Systems již přes deset her a zaměstnával na 300 developerů napříč několika studii. Společnosti se podařilo vytvořit a zaplnit silnou mezeru na trhu, když se etablovala do role silného designéra roleplayingových her.

Málo kdo ale tušil, že Original má před sebou ještě velkou budoucnost. V roce 2940 navázal Garrity na přátelství s nadějným terranským vývojářem Tristanem Blairem. Blair vydal různé úspěšné hry pro interaktivní domácí displeje na stěnu a byl odhodlaný posunout se dál a potenciálně i za možnosti MobiGlas s patřičným herním hardwarem. Garrity mu rychle nabídnul jeho vydání RPG hry podobné ULTIMATE, která se jmenovala Times of Myth, a poté jej najmul na další tituly od Original Systems. Konečným výsledkem byl produkt, který změnil herní prostředí – hra Arena Commander.


Série ULTIMATE

Vycházející z rozmanitých a ezoterických zálib Garrita, dovoluje ULTIMATE uživatelům vstoupit do světa zaplněného mixem všeho možného od středových fantasy prvků až k tématům současných vesmírných dobrodružství. Typický scénář ULTIMATE může zahrnovat všechno od souboje mečů na koních až po laserové zbraně; a to všechno zabalené do podmanivých příběhů, které nutí hráče vykonávat závažná rozhodnutí než jen jednoduše střílet po všem, co se hýbe. K dnešnímu dni bylo vydáno šest hlavním titulů ULTIMATE, kde každý z nich dovoluje hráči pokračovat skrz bizardní fiktivní svět plný dobrodružství.

Co se ukázalo jako nejméně očekávané, je skutečnost, že ULTIMATE se stala neobvykle populární mezi Xi'Any. Xi'Anská korporace C-spehere Organic Entertainment se spojila s Original Systems a požádala je o vytvoření portu k ULTIMATE III, která se tak stala prvním kusem lidského softwaru zábavního průsmyslu, který byl adaptován pro mimozemskou rasu. Tento akt udělal z Garrityho menší celebritu mezi Xi'Any a hře přinesl zcela nový trh.


Arena-commander.jpg

Arena Commander

Vychvalována hráči v celé galaxii a každým review od Optimus Glas (první review, které udělilo nějaké hře šest hvězdiček) až po New Terran Journal. Arena Commander kompletně změnila reputaci Original Systems a pozměnila způsob, jak jsou hry vytvářeny. Narozdíl od ULTIMATE, Arena Commander se soutředí na niterní ponoření se do rhy: hraní hry je tak blízko k létaní se současnými plavidly Aurora nebo Hornet, jak jen moderní technologie dovolují.

A také narozdíl od ULTIMATE, Arena Commander není titul pro MobiGlas. Namísto toho využívá výkonu těch nejvýkonnějších počítačů. Může být spuštěn na všem od speciálních herních desktopů až po (nejvhodněji) vnitřní počítačové systémy na palubách lodí. Zatímco mnoho herních vývojářů by se zdráhalo vytvořit hru, která navrhuje hráčům aby ji zapojili do lodního počítače, Blair nebyl takovým krokem vystrašen, na prodejích se potvrdily i jeho tvrzení, že hráči budou upgradeovat, jen aby si užili nejlepší zážitek.


Arena-commander01.jpg


Ve své podstatě, Arena Commander hodí piloty do boje jednoho proti druhému, který se odehrává v různých prostředí. Všechno je simulováno, od vizuálního poškození lodí až po vnímání pohybu rukou hráče na ovládacích prvcích kokpitu. A co víc, herní funkcionalita se obohacuje s každým dalším volitelným balíkem rozšíření. Každý z nich vkládá do hry více lodí a scénářů za dodatečný poplatek. Současní armádní piloti pomáhali s testováním hry během jejího vývoje a jednohlasně prohlašují, že zde dosud nebyl žádný přesný bojový simulátor pro domácí uživatele jako tento.

Arena Commander kolem sebe vytvořila oddanou skupinu fanoušků po celé UEE, kteří hltají každé Blairovo slovo, účastní se sjezdů Arena Commander a dychtivě očekávají každý další doplněk. Hra už začala kolem sebe vytvářet bobtnající licence s plány na holovid seriál Arena Commander a dokonce je v plánu i film. Také se hovoří o pokračování Arena Commander 2 a to pouhých pár měsíce po vydání první hry.


Budoucnost

Analytici předvídají, že neuvěřitelný úspěch Original Systems v posledních osmnácti měsících, může pro společnost předznamenat i její konečný pád. Až nedávno společnost podepsala vydavatelskou dohodu se společností Brainscape, Inc., což pomohlo k uhrazení nákladů za publikování her. Veřejná poptávka po Arena Commander byla tak velka, že všechny zúčastněné strany musely vynaložit značné prostředky, aby se mohla poptávka uspokojit. Výdaje na vytvoření takové infrastruktury znamenají, že další titul ze série ULTIMATE nebo Arena Commander 2 budou muset mít stejné prodejní výsledky, aby společnost mohla přežít. Nejvíce strachu vychází z předpokladu, že firma je ohrožena potenciálním převzetím ze strany nějakého velkého vydavatele. Pokud se tak stane, dopad na unikátní tvář a Original Systems a její nefalšovanou kreativitu v herním vývoji může být katastrofální.[1]

Reference

  1. Jump Point magazín; březen 2014