Star Citizen:Průvodce návštěvou Banu protektorátu

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Banu-banner.jpg


Proč navštívit Banu?

Banu není jen prvním mimozemským druhem, se kterým se lidstvo setkalo, ale je to i rasa, která je mírumilovná, respektuje své sousedy a pěstuje blízký vztah s UEE a jejími obyvateli prostřednictvím obchodu a kulturní výměny. Na vrch tomu všemu jsou Banu velmi zajímaví a plní života a stojí za to se s nimi seznámit z blízka.

Banu jsou známí pro svou pracovitou povahu a jsou hrdí na svou řemeslnou zručnost a bystrou obchodní prozíravost. Na rozdíl od lidí, u kterých vznikají rodinné jednotky nebo korporace, Banu má spíše společenskou strukturu, která kombinuje oboje do jedné společné jednotky zvané „Souli“. Často se toto slovo překládá jako „cech“ nebo „guilda“. Souli představuje základ života v Banu protektorátu. Každé Souli se specializuje na konkrétní průmysl a může se značně lišit. Od výroby lodí k obchodu, dokonce jsou Souli, které se soustředí na výchovu mladých Banu. Na všechno existuje nějaké Souli. Toto dělení práce se přímo promítá do kvalifikované odborné znalosti současných světů Banu, trhů a obchodních lodí, které stojí za nezapomenutelnou návštěvu.


Kam se vydat?

Cestování napříč Banu protektorátem nabízí celou řadu exotických obrazů a zvuků. Od flotily v systému Yulin až po posvátné sály Trise. Dobrodružství a tajemno můžete najít za každým rohem. Kde tedy začít? Sestavili jsme užitečného průvodce některými systémy, abychom vám cestu usnadnili.

Bacchus II – Navštivte některé z tisíců souostroví a ostrovů rozesetých po tomto rozléhlém oceánském světě, abyste zažili to, co mnozí považují za kvintesenční svět Banu.

Geddon I – Rádi byste zakusili trochu nebezpečí? Navštivte arkologické stavby uprostřed geologicky dezolátního světa trýzněného aktivními sopkami, abyste mohli spatřit jak těžební Souli získávájí planetární suroviny pro potřeby prodeje.

Gliese IV – Zajímalo vás někdy, jak vypadá neobydlená planeta? Překročte tuto neudržovanou divočinu na Gliese IV. Tento svět je dokonale obyvatelný jak pro lidi, tak pro Banu, přesto je kompletně neobydlený.

Kins II – Pro milovníky historie by nebyl výlet do Banu protektorátu kompletní, aniž by nenavštívili antické stavby na Kinsu II. Tyto stavby kompletně popírají jakékoli stávající inženýrské techniky Banu a nechávají xenoarcheologoy zmatené nad otázkou, kdo nebo co tyto stavby postavilo.


Co dělat na území Banu?

Banu03.jpg Banu02.jpg

Samozřejmě Banu netráví veškerý čas obchodováním a prací. Banu věří, že bychom měli žít okamžikem a soustředit se na přítomnost, proto považují relax za stejně důležitý jako práci. Můžete si vybrat ze široké nabídky, pokud jde o rozptýlení a každý si najde to své. Možná byste rádi zkusili své štěstí v hazardu v jedné z mnoha heren, kde obchod a výměna zboží probíhá formou her. Pokud vás zajímá sport, pak vás potěší, že Banu si oblíbili lidský Sataball, a není obtížné najít arény napříč celým Protektorátem. Jen buďte připraveni, že Banu rádi fandí oběma stranám.

Pro mnoho návštěvníků budou největším lákadlem trhy, z nichž je většina považována za nejlepší místa k nakupování v celém vesmíru. Nejenže si můžete prohlédnout vytříbené řemeslné výrobky různých Souli, ale často zde můžete najít exotické zboží snad ze všech koutů známého vesmíru a často i ze vzdálenějších oblastí. Procházení zaplněných stánků Banu Flotilla může být darem pro vaše smysly, ale abyste mohli získat kompletní zážitek, určitě si budete chtít zakoupit i něco pro sebe. Pro ty, kteří hledají jen malý suvenýr jako památku ze svých cest, doporučujeme populární předmět zvaný tholo, což je malý třístranný symbol Banu patrona štěstí jménem Cassa.

Tyto cetky se prodávají jako předmět, který pomáhá s rozhodováním. Stačí položit otázku a čekat na jednu ze tří možností: ano, ne a (co se zhruba překládá jako) utíkej.

Jakmile budete u konce s nakupováním, zajděte na jídlo do jedné ze specializovaných Souli, abyste zakusili pohostinost Banu z první ruky a ochutnali trochu jejich hlavních skupinových jídel. I když Banu obvykle jí rukama, některá místa, která obsluhují i lidi, nabízejí pro své zákazníky příbory.


Banu07.jpg


Na trhu

Při návštěvě jakéhokoli centra Banu, od malých enkláv po prosperující města, si všimnete jedné věci: vždy jsou postavena kolem centrálního tržiště. Lidští antropologové teoretizují, že dřívější společenství Banu musela růst kolem křižovatek cest, aby se soustředili kolem toků cestovatelů a mohli tak maximalizovat kontakt se zbožím. Populárnější křižovatky lákaly více a více Banu až se položily základy pro stálé osídlení, které se formovalo kolem daných křižovatek. Toto jsou však ale jen teorie a navíc ne přímo od Banu. Ti nejpřesnější historici totiž nejsou z rasy Banu ale od lidí a mapování historie začíná teprve od okamžiku prvního střetu Banu a lidí. Víra Banu v maximální prožití současnosti totiž vede k vytváření kulturní mentality, jež ignoruje fakta minulosti. To zachází až do té krajnosti, že zatímco technologické znalosti přetrvávají (dokud se neobjeví lepší technologie nebo design), všechno ostatní (historické osobnosti, důležité události, dokonce místo původu) je ztraceno v historii. Zatímco lidstvo přikládá důležitost skutkům a událostem, které stojí za zapamatování, Banu přikládá důležitost akumulaci materiálního zboží, které popravdě ztvárňuje dobře prožitý čas. Nikde jinde není tato filozofie jasnější než právě na jejich trzích.


Od stánků přeplněných až po okraj všemožným vetešnictvím po přepychové showroomy na palubě lodi Merchantman, vždy je tu pár věcí, na které musí každý myslet, když obchoduje s Banu:

Banu04.jpg
 • Vyjednávání je nutností. Akceptování prvotní nabídky je považováno za velmi zvláštní.
 • I když může předmět nebo loď vypadat stejně z venku, stojí za to podívat se na zboží zblízka, jelikož kvalita výroby se výrazně liší mezi jednotlivými Souli. Může se vyplatit hledat jiné dodavatele, než si najdete toho s požadovanou cenou i kvalitou.
 • Jak obchod mezi našimi druhy roste, mnoho Banu vytváří výrobky specificky pro lidský vkus. Například můžete najít řadu Souli zabývajících se výrobou lodí, které vytvářejí varianty Banu lodí vhodné pro lidi jako je třeba Merchantman nebo Defender.
 • Pro Banu je tradicí nabídnout při vyjednávání pohostinství a může se stát, že narazíte na obchodníky, kteří se shromažďují kolem slomaddonu, což je velká ornamentální nádoba s pivem, do kterého každý z obchodníků přispívá nějakou ingrediencí, aby vznikl finální nápoj – sloma.


TSB.png Varování pro cestující: Pokud je vám nabídnut pohár, buďte zdvořilí a ochutnejte, ale buďte zodpovědní a pijte střídmě, jelikož sloma může být často velmi silná.


 • Většina Banu bude považovat obchod za finální, jakmile je transakce hotová. Ujistěte se, že jste si vše před nákupem řádně prohlédli a několikrát zkontrolovali, než obchod opustíte.
 • Dobrou radou jak najít renomovaného obchodníka je sledovat, kde ostatní Banu nakupují. Pokud nemá Souli mnoho zákazníků, může to mít svůj důvod.
 • Pokud najdete něco, co se vám líbí, neváhejte a kupte to! Banu obchodníci často nezůstávají na stejném místě a při vaší příští návštěvě už mohou trh úplně opustit.


Bezpečnost

Zde je několik tipů a věcí, na které během vaší návštěvy myslet:

 • Mnoho lidí zjistí, že vzít si sebou špunty do uší a nebo jiné zařízení na ochranu sluchu je velmi užitečné, protože sluch Banu není tak citlivý a úroveň hluku může být až příliš vysoká.
 • I když bude s vámi většina Banu jednat poctivě, mají něco, co lze popsat jako laxní pohled na zločin, a očekávají, že návštěvníci se o sebe postarají sami. Někteří cestovatelé shledávají možnost najímání Banu žoldnéřů pro doprovod jako rozumnou investici.
 • Jste-li obětí trestného činu, očekává se od vás, že si najmete bezpečnostní Souli, aby kriminální čin za vás prošetřila. V případě krádeže si většina účtuje procento z navráceného zboží.
 • Jedním z největších nebezpečí, na které mohou lidé na území Banu protektorátu narazit je otroctví. Výrazně doporučujeme lidem, aby se vyhýbaly „trhům se služebnictvem“ na Kinsu II. Na druhou stranu, pokud vás zajme Banu otrokář, s velkou pravděpodobností vám nabídne možnost si vaši svobodu vykoupit zpět. Existuje několik společností, které nabízejí cestovatelům v případě nouze pojištění proti zotročení.
 • Berte prosím na vědomí, že i když řada návštěvníků četla populární knihu „A Human Perspective“ (Lidská perspektiva), chtěli bychom připomenout, že tato kniha je fikcí a neměla by být brána jako přesný zdroj informací o rase Banu.[1][2]


Reference

 1. A Guide to Visiting the Banu Protectorate
 2. Banu Defender