Star Citizen:Ten For an FPS Producer

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

FPS.jpg


Zde je přehled otázek a upravených odpovědí pro potřeby Star Citizen CZ Wiki z uveřejněné epizody Ten For an FPS Producer (ze dne 4. května 2015). Jednotlivé otázky jsou samostatně rozdělené v sekci Nejnovější otázky a oficiální odpovědi.Bude Star Marine mít i Sólo mód podobně jako má Arena Commander?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

S první verzí FPS modulu se spustí pouze multiplayer. Budete mít k dispozici dva herní módy na dvou rozdílných mapách. Eliminace týmu pro 8 vs. 8 hráčů a Sataball pro 16 vs. 16 hráčů. Tedy toto jsou alespoň cíle, kterých chceme dosáhnout. Ale se Star Marine (FPS modul) máme samozřejmě velké plány. Umělá inteligence NPC a tedy i FPS souboj musí skvěle fungovat pro Squadron 42, jak se tedy budeme přibližovat vydání Squadron 42, doplní se FPS modul i o singleplayerovou složku a další herní módy.Bude možné propojit FPS modul a Arena Commander ještě před vydáním PU?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Ano. Ještě před vydáním perzistentího vesmíru (PU) budou k dispozici mapy, které budou kombinovat pozemní operace a vesmírné lodě. Prvním krokem je vydání FPS modulu, abychom zvládli tuto mechaniku a zároveň ji v omezeném prostředí i otestovali. Dalším velkým krokem je vydání Arena Commander pro výceposádkové lodě někdy po zveřejnění sociálního modulu. Jakmile zvládneme víceposádkové lodě a FPS souboj, spojíme tyto dvě oblasti v jednu a dostanem něco, co nazýváme Arena Commander V3.0, což je vlastně „Obsazení Idris“. Máme myšlenku obří Idris s hlavními cíli, dvěma tými stíhaček a dalších výceposádkových lodí, které budou o Idris bojovat, převezmou nad ni kontrolu a budou ji i pilotovat. Tohoto chceme docílit ještě před vydáním perzistentního vesmíru.Jak moc bude okolí interaktivní a reagovat na probíhající souboj?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Interakce je mnoho. Je to jedna z věcí, která je skvělá u FPS modulu, právě kvůli tomu, co všechno dokážeme. FPS modul nám také dovoluje testovat a připravovat se na interaktivní složku vesmíru jako celku. Například mapa „Gold Horizon“ (která navozuje atmosféru filmů série Vetřelec od Jamese Camerona): vstoupíte do jídelny a odhodíte zde EMP granát. Ten exploduje a vy můžete vidět, jak vlny postupují jídelnou a světla postupně zhasínají, obrazovky blikají až je nakonec celý prostor temný a vy se můžete vkrást dovnitř. Existuje mnoho způsobů jak interagovat s prostředím. Můžete vypnout generátor gravitace, otevírat a zavírat dveře, zásobníky munice, trezory a zabezpečené místnosti, skrývání a podobně.

S novým ragdoll systémem (systém poskytující animaci ve stylu hadrových panen aplikovat na postavy nejčastěji aktivovaný po výbuchu) si můžete užít spousty legrace. Tento systém přináší fyzikální chování způsobené tlakovou vlnou – odhození postavy hráče. K tomu slouží některé naše unikátní zbraně. Mohou se vám zdát jako naprosto neefektivní v porovnání s granáty, ale pokud se pohybujete v nulové gravitaci, pochopíte jejich jedinečnou úlohu.Bude možné s první verzí FPS modulu měnit výstroj a munici?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Herní mód Eliminace týmu (Team Elimination) na mapě Gold Horizon dovolí oběma týmům si vybrat mezi lehkým, středním a těžkým brněním. Jeden z týmů budou mariňáci, druhý tým budou „kriminálníci“. Vybírat si budou moci z několika základních zbraní jako jsou samopaly, útočné pušky, ostřelovací pušky, tříštivé granáty, EMP granáty, tlakové granáty a další. Další verze přinese i možnost připevnit dodatečné vybavení na brnění, díky kterému budete moci upravovat vlastní zbraně přímo v terénu.Jak to bude s únavou ve FPS modulu?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Můžeme to přirovnat ke stamině/zdraví stejně jako v jiných hrách. Rychlejší únava se projeví, pokud toho máte naloženo více než je zdrávo a nebo mátě těžké brnění. S lehčím brněním a malou zátěží budete běžet rychleji, to také znamená, že když se zastavíte a zamíříte, nepotřebujete nabrat tolik dechu, abyste úspěšně zamířili. Všechno poznáte na svém hledí přílby. Pokud jste hodně bezdechu, trvá vám déle nabrat zpět potřebnou energii. Únava ovlivňuje vaši reakci na zpětný ráz pistole, jak se zbraní manipulujete atd.Jak moc bude ve FPS dopad projektilu ovlivňovat hráče?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Herní moduly se časem obohatí o „physics based damage of projectile“ (škoda způsobená projektilem na základě předem definovaných fyzikálních podmínek) aplikovaný na energetické a balistické zbraně. Bude mnoho faktorů, které ovlivní kinetickou energii nárazu. Bude se hledět na materiál projektilu a materiál, na který projektil dopadá. Materiál ponese hodnoty, kolik nárazu a penetrace snese před tím, než projektil prorazý daný materiál. Projektil pak naráží na další materiál v řadě. V případě hráče může být prvním materiálem brnění a druhým materiálem jeho kůže. Tento systém dovolí hráčům hledat slabá místa a využívat toho ve svůj prospěch.Jaké faktory hrají roli při vytváření map pro FPS modul?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Rozmanitost. Existence jak úzkých prostorů pro zahnání protihráče do úzkých, tak otevřený prostor. Nemusí tak dojít k velkému rozptýlení hráčů ani k jejich přehnanému nahromáždění na jedno místo z důvodu nedostatečné rozmanitosti mapy. My se snažíme vytvářet unikátní mapy pro jednotlivé herní módy. Opak toho, co nabízí třeba Call of Duty. Hra, která nabízí v zásadě stejnou mapu pro všechny herní módy.

Gold Horizon nabízí dvě startovní oblasti, které jsou z logického hlediska naproti sobě. Následně jsou tři a poté okamžitě hned čtyři různé přístupové cesty pro střet s protistranou. Jakmile se dostanete do dalších místostí, nabízí se vám i vertikální rozměr celého prostoru. Můžete jít dolů, nahoru, doleva, doprava a pokud se pohybujete v nulové gravitaci, je to ještě větší zábava. Je tam mnoho možností, otevřených prostorů i úzkých koridorů. Jestli se vybavíte lehkým brněním a menším nákladem, můžete se do hlavního prostoru dostat mnohem rychleji než protistrana s hráči v těžkém brnění, najít si perfektní místo a jen čekat na dobře mířený útok.Jak rozmanité budou postavy ve FPS modul?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

K dispozici bude zatím jen stereotypní verze Britského muže, cože je právě tvář, kterou jsme naskenovali.Promítne se vylepšená animace postav ve FPS modulu i do hangár modulu?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Verze FPS modulu, kterou interně nazýváme 1.2, přinese vylepšenou animaci i do hangár modulu.Jak náročný bude FPS modul na výkon PC?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Zatím těžko říct. Dá se ale předpokládat, že z hlediska množství efektů částic to bude asi o něco málo náročnější než současný modul Arena Commander.Jste technicky připraveni na nápor hráčů se zveřejněním FPS modulu?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Doufáme, že ano, protože předěláváme matchmaking systém, globální manager pro instance a všechno přesouváme do cloudu. A spustí se to právě s FPS modulem. Takže to buď bude naprosto perfektní nebo… to nepůjde tak dobře a my uděláme všechno pro to, aby to šlo dobře.Plánují se pro FPS modul i zbraně jiných ras?
Ten For an FPS Producer ~ Přehled všech otázek naleznete zde.

Určitě. Ze začátku budou k dispozici jen zbraně UEE. Později se budou představovat i další výrobci zbraní, jež budou stejně rozmanité jako jsou teď odlišné lodě různých výrobců nejen ve vzhledu ale i funkčnosti. Někteří výrobci budou prodávat zbraně s prvky Xi'Anské nebo Banu kultury. Je to jen otázka dovytvoření lore k takovým výrobcům, vytvoření designu a následně herního designu.