Star Citizen:The Ravens Newsletter

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání


Newsletter VI – únor 2017


Pravidelné novinky a informace. Star Citizen sice ještě oficiálně spuštěn nebyl a dlouho ještě nebude, ale novinek ze hry, které se týkají naší organizace a novinek přímo z naší organizace je spoustu. Pro lepší komunikaci se členy a pro přehledné informování o tom nejdůležitějším přinášíme tento newsletter.

Pokud si přejete dostávat newsletter i do vaší emailové schránky, nezapomeňte se prosím přihlásit k jeho odběru zde.


Nl06-01.jpg

Verze 2.6.1


Regionální servery a Super Hornet. Bývá tradicí, že aktualizace třetího řádu nebývají příliš rozsáhlé a výrazně hru neposouvají kupředu. Ovšem s aktualizací 2.6.1 to tak úplně neplatí. Na první pohled se pro někoho nemusí jednat o důležité novinky, ale není pochyb, že pokládají základní kameny pro pohodlnější a snadnější hraní. Snad nejvítanější novinkou je zpřístupnění regionálních serverů od Amazonu, hráči si tak mohou vybrat, zdali budou hrát přes server připojený v Americe, Evropě nebo Austrálii. Hráči si pochvalují, že regionální servery snížily ping třeba ve Star Marine až desetinásobně. Druhou důležitou změnou je zavedení první verze takzvané „mega mapy“. Nejedná se o větší herní pole, ale o systém, jakým jsou nahrávány moduly ve Star Citizen. První verze je zatím aplikovaná jen na nahrávání hangáru a singleplayerové části Arena Commander. Můžete si tak vyzkoušet, že nahrání těchto lokací se rapidně snížilo. V budoucnu se plánuje mega mapu rozšířit i na multiplayerové části hry. Třetí velkou novinkou je nasazení předělané verze Super Hornetu, která nabízí mnohem lepší a modernější design této ikonické lodi.

Určitě stojí za zmínku připomenout, že jak mega mapa tak regionální servery byly původně naplánované až pro verzi 2.6.2, ale protože vše šlo lépe, než se očekávalo, bylo možné je nasadit o jednu aktualizaci dříve. Občas se prostě zadaří.


Nl06-02.jpg

The Ravens na Spectru


Havraní fórum a chat. Společně s aktualizací 2.6.1 se také konečně zpřístupnila nová oficiální komunikační platforma Spectrum. Jako organizace tak máme přístup k vlastnímu chatu a fóru, které je přímo navázané na The Ravens. Jednotlivé kategorie fóra budou vznikat na základě potřeby, ale už teď můžete vytvářet vlákna dle libosti.

Na Spectrum se dostanete přes webové menu na RSI stránkách. Pod odkazem COMMUNITY najdete kategorii SPECTRUM. Následně naleznete The Ravens v seznamu vašich organizací v postranním levém menu.

První nasazení Spectra nese označení alfa 0.3 a nabízí tedy jen omezené množství funkcí v omezené škále možností, do budoucna se ale počítá s celou řadou vylepšení na základě podnětů a zpětné vazby od komunity.


Nl06-03.jpg

Komunitní Spectrum


Česko-slovenská komunita na Spectru. Vize, kterou má CIG a Turbulent pro komunikační platformu Spectrum, představuje ideální zázemí pro česko-slovenskou komunitu. Proto jsme založili budoucí alternativu k česko-slovenskému Discordu, která nese název Star Citizen CZ+SK Spectrum.

Tato komunita je stejně jako náš server na Discordu otevřená všem zájemcům z naší organizace, i z cizích organizací, tak sólo hráčům, kteří nejsou a netouží být součástí hráčských organizací, ale i tak by rádi byli v kontaktu s česko-slovenskou komunitou.

Komunitní Spectrum se teprve plní lidmi, ale funkčností by jednou mělo předhonit i samotný Discord. Členství v této komunitě je čistě dobrovolné.

Odkaz na komunitní Spectrum (pokud jste již členy): zde

Odkaz na přihlášení do komunitního Spectra: zde


Nl06-04.jpg

Lednový report


Report vývoje Star Citizen za leden 2017. Pokud jste členy CZ+SK Spectra, připravili jsme pro vás překlad zkrácené verze měsíčního reportu za leden 2017. Můžete se tak dozvědět, na čem pracovala jednotlivá studia v Americe a Evropě a přehledně se seznámit s těmi nejzajímavějšími detaily, které nám CIG v měsíčním reportu prozradil. Může vás tak překvapit, na kterých lodích se třeba začalo pracovat, jak jsou na tom herní mechaniky nebo třeba fakt, že Sean Tracy pracuje na nějakém projektu pro Star Citizen se společností 3lateral, která se specializuje na vytváření mocap postav do her. Měsíční report také napovědět to, co se potvrdilo o pár dní později. Verze 3.0 s velkou pravděpodobností představí, alespoň částečně, mechaniku těžby, která byla naplánovaná až pro verzi 3.1.

Měsíční report na Spectru najdete zde.


Nl06-05.jpg

Bojové divize The Ravens


Letecká i pozemní bojová divize s novým názvem. Stejně jako se vyvíjí Star Citizen, vyvíjí se i naše organizace. Zdokonaluje se a hledá lepší a efektivnější cesty, jak plnit svá poslání. V posledních týdnech tak probíhala diskuze nad ustálením bojových divizí a hlavně nalezení jejich oficiálních názvů. Zastřešující Starfighter divize zůstává, stejně jako rozdělení na leteckou a pozemní část. ARAG a Liquidator spojili své mozkové závity a společně jsme se dohodli na několika dílčích změnách. Letecká divize tak nově ponese název The Ravens Navy & Air Force, zkráceně RNAF. V názvu je zakomponovaná námořnická i letecká část, takže máme prostor pro vytváření jednotek specializovaných i na souboj v atmosféře.

Pozemní část se nově jmenuje The Ravens Strike Force, zkráceně RSF. Dřívější samostatná jednotka mariňáků, Black Ravens, je její plnohodnotnou součástí a historickým základem. Termín Black Ravens však nikam nemizí a své výsostné postavení si udrží. Tuto historickou změnu přehlížet určitě nebudeme a zapojíme ji regulérně do historie naší organizace.

Se změnou jmen bojových divizí také souvisí změna jmen na Wiki v nadcházejících týdnech včetně zveřejnění stránky RNAF na Wiki.


Nl03-8.jpg

Trezor


Dvacáté deváté kolo. Aktuálně probíhá již 29. kolo soutěže Trezor. 27. a 28. kolo jsme ozvláštnili o speciální výhru pro všechny primární členy, kteří se v té době zúčastnili soutěže. Ze všech těchto hráčů se losoval výherce kódu pro hru Take on Mars. Podobné zpestření určitě nebylo poslední a brzy jej zopakujeme. Sledujte pozorně informace na Spectru.

Více informací, včetně video návodů pro jednotlivé typy členství a přehledu vítězů z předchozích kol si můžete prohlédnout na stránce Trezoru.

The Ravens Trezor


Nl06-06.jpg

Systém Leir


Outlandeři a píseční červi. Přeložili jsme pro vás galaktického průvodce systémem Leir, který se objevil během CitizenCon prezentace. Tento zdánlivě nedůležitý systém pro UEE má velmi zajímavou historii osídlení spojenou se sektářskou činností hlavního vědce během teraformace planety Leir II. Můžete se tak dozvědět zajímavý příběh, na jehož začátku stála zrada a na konci pak uzavřená a izolovaná civilizace původních dělníků, kteří se dnes nazývají Outlandeři. Za zmínku jistě stojí i planeta Leir III, na které se odehrávalo Homestead demo během CitizenConu, a ve kterém jsme měli možnost spatřit i obří písečné červy Valakkary. Mimochodem planeta Leir III je také první procedurálně generovanou planetou, kde se CIG pochlubilo s vegetací, počasím a podnebnými pásy.

Galaktický průvodce systémem Leir si můžete přečíst zde.


Nl06-07.jpg

Systém Banshee


Nebezpečný pulsar a válečné technologie. Přeložili jsme pro vás galaktického průvodce systémem Banshee. Tento systém se řadí mezi první, které byly kdy objeveny, a od svého objevu v roce 2317 byl vždy spojován s nebezpečím. Jeho největší zajímavostí je skutečnost, že jeho centrální hvězdou je nebezpečný pulsar, jenž činí běžný život v tomto systému nehostinným. Ovšem právě nehostinnost systému je důvodem, proč se nakonec systém stal pro UEE nepostradatelným, jelikož se stal centrem technologií spjatých s tevarinskými války a také technologiemi těžby a přežití, které dovolují, aby pod povrchem planety Lorona existovaly početné osady. Neméně zajímavá je i historie objevu systému a jak tento sektor vlastně přišel ke svému jménu.

Galaktický průvodce systémem Banshee si můžete přečíst zde.