Starfarer

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Starfarer
!!! Panel lodí se předělává !!!
Alternative text
Model Starfarer
Základní údaje
výrobce MISC
klasifikace industriální loď
role transport
Rozměry
délka 100 m
rozpětí 45 m
výška 24 m
hmotnost bez nákladu 350 000 kg
Konstrukce
kapacita nákladu 3321 nákladových jednotek
posádka 7 osob
elektrárna 6
model elektrárny Etoile-77 S6
motor 3 × TR4
model motoru 3 × E/S6-655
manévrovací trysky 14 × TR3
modely trysek 14 × MISC XiTech Pro
štít 2
model štítu GH-146m S6
Externí hardpointy
1n.png 2a.png 3a.png 4n.png 5a.png 6n.png 7n.png 8n.png 9n.png 10n.png
1a.png fixní
2a.png závěsné
3a.png nosiče
4a.png aut. věže 2 × S5: 4 × S4 FL33
5a.png man. věže 2 × S4: 4 × CF-117 Badger S2
1 × S5: 2 × CF-337 Rhino S4
6a.png class-6
7a.png class-7
8a.png class-8
9a.png kap. nosiče
10a.png class-10
Přídavné vybavení
zatím neuvedeno
Varianty série
Starfarer Gemini


Starfarer je stometrový transportér paliva vyráběný společností MISC, který může obsluhovat pro maximální efektivnost až sedm členů posádky. Tuto loď můžete najít operující na obou stranách palivového průmyslu. Starfarer dokáže jak sbírat palivo z atmosféry plynných obrů a extrasolárních zdrojů do svých velkokapacitních nádrží, tak stejně dokáže převážet aktivní palivo z rafinérské stanice na hlavní trh.

Zatímco Freelancer, jakožto nejznámější plavidlo společnosti MISC, byl navržen pro širokou škálu drobných rolí, tak Starfarer je opravdu specifickým segmentem na trhu skrz na skrz. Stal se standardním palivovým transportérem a poměrně velkým nákladovým prostorem.

Historie

MISC před designem Starfareru nejdřív uskutečnil osmnáctiměsíční průzkum, na jehož konci pak měl v rukách studii o 15 000 stránkách o rolích lodí a aktuálních nedostatcích na trhu pro vesmírné piloty. Výsledky studie byly zřejmé a firma se rozhodla soustředit svou další výrobu právě na plavidlo, které by bylo schopné získávat palivo a zároveň jej doplňovat jiným plavidlům za letu.

Předtím než první Starfarer vzlétnul, obě zmíněné role zastávaly velmi rozdílné lodě, ani jedna z nich ale nebyla pro takový účel primárně navržena. Doplňování paliva prováděly velké transportéry s neautorizovanými nádržemi, tento proces se stal notoricky nebezpečným. Loď není více zranitelnější, než během procesu doplňování paliva. Z toho také vyšlo základní pravidlo pro piráty, že bylo možné bezpečně získat loď netknutou, pokud právě tankovala, protože žádný kapitán by neriskoval přímou střelbu za tak nebezpečných podmínek.Plavidlo

Starfarer nese šestici obrovských palivových nádrží, které jsou montované v zadní části lodi. Systém externích sond a duální tlakové přístupové hubice dovolují přístup k těmto nádržím kdykoli. Starfarer tak může kdykoli nabírat vodík přímo z plynných obrů anebo napouštět palivo do blízké lodi.


Starfarer-fuel.jpg


Starfarer má tři rozsáhlé paluby, včetně prostor pro posádku, kajuty kapitáná, technického zázemí, paluby pro můstek, velkého nákladového prostoru a zázemí u palivových nádrží. Bezpečnost posádky je zajištěna hned deseti únikonovými moduly. Loď lze připojit k jiné pomocí dokovacího prstence umístěného pod palubou můstku.


Starfarer-floorplan.jpg


Starfarer může být dokonce vylepšen, aby na jeho palubě bylo i základní rafinérské vybavení, které by nasbíraný vodík rovnou přeměnilo na čisté palivo, aniž by plavidlo muselo navštívit rafinérii.

Další běžné vylepšení pro Starfarer zahrnuje úpravu vodíkového čerpání, aby mohla loď převážet i tekuté potraviny. Další doplněk navržený přímo MISC společností dovoluje nahradit celý tankovací prostor alternativním nákladovým prostorem pro přepravu pevného zboží. To se ale ukázalo jako nepopulární, protože pro poslední případ obchodníci raději využívají Freelancer od stejné společnosti.


Armáda

Ukázalo se, že Starfarer má armádě hodně co nabídnout a stal se pro ni velmi populární jako vojenská podpůrná loď. Existuje tak licence mezi MISC a Aegis Dynamics a vyrábí se i těžce obrněná taktická varianta pro vojenské účely UEE, která se jmenuje Starfarer Gemini neboli Star-G.[1]


Starfarer-cargo.jpg

Reference

  1. Galactic Guide MISCPřehled lodí
UEE série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85X890 JumpArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)DragonflyFieraFreelancer (DUR, MAX, MIS)GenesisGladiatorGladiusHeraldHornet (F7A, F7C, F7C-M, F7C-R, F7C-S)
Hull (A, B, C, D, E)Idris (M, P)JavelinM50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)OrionP-M2 MerlinPantherPolarisProspectorRazorReclaimer
RedeemerReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • RetaliatorStarfarer (Gemini)TerrapinVanguard
Banu DefenderMerchantman
Vanduul BladesCrawlersDrillersHarvesterHatchetsHunterKingshipLightfireMaulerScytheStingersTomahawksVoids
Tevarin Prowler
Xi'An KhartuLink
jednoposádkové série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85XArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerFieraGladiusHornet (F7A, F7C, F7C-R, F7C-S)Hull (A, B, C, D, E)
M50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)P-M2 MerlinPantherProspectorRazorScythe
dvouposádkové DefenderDragonflyF7C-M Super HornetFreelancer (DUR, MAX)GladiatorHeraldKhartuReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • TerrapinVanguard
víceposádkové 890 JumpCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)Freelancer MISGenesisHull (C, D, E)Idris (M, P)Javelin
MerchantmanOrionPolarisRedeemerStarfarer (Gemini)ReclaimerRetaliator