Systém Banshee

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Systém Banshee
Alternative text
Systém Banshee
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Banshee
třída hvězd(y) neutronová hvězda
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Fora [L] • Garron [L] • Leir [L] • Tamsa [L] • Yulin [S]
Planety (celkem 4)
Banshee IBanshee IILoronaBanshee IV
Měsíce
 ?
Vesmírné stanice
 ?
Import
 ?
Export
 ?


Systém Banshee má velmi specifické postavení mezi hvězdnými systémy UEE, neboť se jedná o nehostinný systém z důvodu přítomnosti neutronové hvězdypulsaru, a zároveň se jedná o strategický systém, jelikož je přes malý jump point napojený na Banu systém Yulin.

Pulsar v systému Banshee je rychle rotující modrobílá neutronová hvězda. I když je vesmír plný pulsarů, Banshee je zatím jediný spojený jump pointem, který se podařilo objevit. Tato skutečnost vede některé vědce k domněnce, že jump pointy blízko pulsarů se mohou v průběhu času zhroutit a odříznout systém od okolního vesmíru. Tento strach ve společnosti přetrvává a to i přesto, že po objevu jump pointu mezi systémem Banshee a Tamsa, je tento systém po systémech Terra a Hadrián jedním z největším počtem jump pointů.


Historie

Systém Banshee je synonymem nebezpečí už od svého objevení v roce 2317. V té době se vedlejší systém Fora zaplnil kontraktory, kteří se chtěli usídlit na teraformovaném Hyperionu. Skupina dobrodruhů pod vedením Adaliz Dayan se rozhodla vyplnit svůj volný čas průzkumem systému. Skupina se nazvala Immram Association a průzkum se pro dělníky stal oblíbeným způsobem, jak si zpříjemnit čas mezi směnami. Jednoho dne vystopovaly Dayanovy skenery záhadnou kapsu radiace. Adeliz odeslala svým kolegům z Immram Association zprávu o nutnosti tuto anomálii prozkoumat, a než na místo dorazili, byla Adaliz pryč.

Její kolegové předpokládali, že našla nový jump point, který sami nebyli schopni lokalizovat. Když se po delší době nevrátila, začali mít o ni strach a poté zkontaktovali patřičné úřady. Později byla vyslána pátrací skupina, která po ni začala pátrat v místech souřadnic, které po sobě zanechala. Nakonec se nový jump point, později pojmenovaného systému Banshee, podařilo najít a na druhé straně čekal nemilosrdný pulsar.

Bohužel se Adaliz Dayan ani její loď nepodařilo nikdy vypátrat. Předpokládá se, že zahynula výtryskem hvězdy a její loď je dodnes unášena hlubinami vesmíru. Všichni si byli vědomi její objeti a tak byla po zásluze odměněna tím, že objev systému ji byl nakonec uznán. Systém pak dostal své pojmenování po přezdívce Adaliz, kterou si vysloužila ze zápasů Sataballu, když studovala na vysoké škole. Označení se pro tento systém velmi hodí, neboť ztělesňuje antické stvoření předznamenávající nebezpečí.

Rizika systému Banshee a jeho pulsaru, kterým by byla veřejnost vystavena, nepůsobila pro vládu lákavě. Vláda dokonce schválila usnesení, aby bylo pro neautorizované lodě nelegální do systému cestovat. To se změnilo na začátku 26. století, když začínala být říše vážně přelidněna, a tak vyvstal rozumný argument pro povolení do systému cestovat. Mnoho lidí se také obávalo, že by vláda mohla zneužívat takové usnesení, aby skrylo cenná naleziště minerálů nebo vhodnou půdu.

To vedlo až v soudní spor Minto vs UPE, jehož výsledkem bylo anulování vládního permanentního zákazu. Rozhodnutí otevřelo systém pro každého a je také důvodem, proč nemůže UEE legálně bránit lidem, aby cestovalo na území okupované Vanduuly.

Několik civilních zvědavců a podnikavců rychle vstoupilo do systému, aby zjistili, že o moc nepřicházeli. I když se na planetě Banshee III (později Lorona) nacházely velká naleziště minerálů, nikdo nedokázal přijít na to, jak je bezpečně vytěžit. Tedy až do okamžiku než, ostatně jako mnohokrát v historii lidstva, válka katapultovala vývoj technologií kupředu.

Během první tevarinské války se vyvinula obří magnetická cívka, která byla navržená, aby byla schopna vojensky využít hvězdné elektromagnetické záření. I když projekt zkrachoval, daly se cívky použít k uchovávání energie v systému Banshee. Nestalo se tomu tak dávno před tím, než v systému začaly pracovat autonomní těžební stroje, které byly poháněny pomocí těchto cívek, a draly se do hlubin dnešní Lorony. Vytvořily se tak podzemní prostory, které jsou skryté před smrtelnými efekty radiace pulsaru. Dnešní přistávací zóny na Loroně se tak nacházejí v řadě těchto ikonických cívek, které dodávají energii rozlehlým osadám a těžebním operacím probíhajících pod povrchem planety.[1]

Planety systému

Sousední systémy


Reference

  1. Star Citizen:Galaktický průvodce: BansheePřehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso