Systém Bremen

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Systém Bremen
Alternative text
Systém Bremen
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Bremen
třída hvězd(y) K
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Kallis [L] • Nyx [L] • Tanga [M] • Vega [L]
Planety (celkem 4)
Bremen IRytifBremen IIIBremen IV
Měsíce
 ?
Vesmírné stanice
 ?
Import
 ?
Export
potraviny


Systém Bremen je vnějším regionem UEE s jednou obyvatelnou planetou a významný dopadem na události Říše v mnoha oblastech ekonomiky i politiky. Hvězda typu K hlavní posloupnosti se nachází na vnějším okraji Sharonovy mlhoviny.

Bremen se po právu prohlašuje za nejmenší hvězdný systém s největším dopadem na galaktické záležitosti. Za něco málo než pět století se Bremen a jeho nenáročná planeta Rytif překvapivě staly důležitým elementem ve všem od intergalaktického vojenského vybavení až po svržení Messerova režimu. V současnosti systém opět překvapuje a stává se nečekaně centrem high-tech průmyslu vesmírných plavidel.


Historie

Bremen jako první navštívil legendrání průzkumník Bao Yun roku 2441. Yunova posádka zaznamenala v systému čtveřici světů a jediného kandidáta na teraformaci v obyvatelné zóně označila za „všedního“ a okamžitě prodala objevitelská práva United Nations of Earth. Rada pro rozšiřování UNE se rozhodla označit Bremen jako místo pro rozvoj a brzy následovala standardní teraformace planety Rytif. Během dvou dekád byl systém připraven na pomalý příliv lidských osadníků. Zatímco většina osadníků byla přitahována k riskantním a na zdroje bohatým systémům, Bremen byl některými považován za bezpečnou a podprůměrnou alternativu.


Bremen.jpg


Na počátku 27. století se člověk opět ocitl ve válečném konfliktu s cizí rasou. Druhá tevarinská válka byla v plném proudu, narůstající UEE pociťovala velkou nouzi po spolehlivých zdrojích, které by ji podporovaly ve střetu s Corath'Thalem a jeho vojsky. Centrální systémy se soustředily na výrobu lodí a zbraní a UEE tak sahala po vzdálenějších koloniích s cílem začlenit tyto světy do válečného úsilí a také odlehčit daňovou zátěž centrálních systémů. Plánovači tak byli velmi překvapení, když zjistili, že ekostystém Bremenu II jednoznačně dovoloval pěstování potravin s velmi nízkou kazivostí.

Byla to otázka pár měsíců, než začal Bremen poskytovat většinu potravinových zásob armádě UEE. Populace začala raketově narůstat, jak se do procesu zapojili spekulanti s nákupem zemědělské půdy, a z mnoha nesmělých kolonistů se stali multimilionáři (včetně Arcturuse Koernera, mocného statkáře a de facto guvernéra). Po sedm let války a dvou desítek let následujícího míru, se farmy v systému Bremen, balírny a přepravní zařízení staly hospodářským motorem jako nikde jinde v tomto odvětví.

Od roku 2640 se nicméně populace začala snižovat. Bohatství lidské rasy začalo narůstat a nově opevněné Impérium teď toužilo po větší rozmanitosti, než po jednoduché výživě, kterou mohl Bremen nabídnout. Zdálo se, že planeta rezignuje na smetiště dějin, na pouhou poznámku pod čarou k populární válce. Nakonec to byl právě návrat Bremenu k jeho počátkům, jeho nenáročnost, která vedla k jeho budoucí nejdůležitější roli. Roku 2792 začali Bremen využívat antimesserovští aktivisté jako své centrum pro organizaci svržení režimu. Revolučně smýšlející vystěhovalci, kteří dříve utekli do Impéria Xi'An, byli propašováni zpátky, aby zde mohli zahájit své spiknutí.

Rozsah role Bremenu ve svržení Messerovy vlády zůstala obyčejným lidem utajena až do doby, kdy Senát odtajnil komunikaci mezi členy Odporu uvnitř vlády a revolucionáři na planetě. Byl to právě tento důkaz, který před pěti lety vedl přímo k oficiálnímu uznání planety (ikdyž někteří tvrdí, že předcházející objev rud pod povrchem planety o neznámé hodnotě rok nazpět je ten pravý důvod).


Současnost

Dnes je Bremen domovem narůstajícího průmyslu vesmírných plavidel na popud Silase Koernera – potomka velmi bohatého původního statkáře – a jeho skupiny Consolidated Outland. Bremen se stal prvním vnějším světem, který vyrábí kompletní plavidla; každý den vylétává z výrobních linek tisíce Mustangů. Se svou bohatou historií a rozmanitými nerostnými zdroji zůstává Bremen nečekaně významný v pomessrovské éře UEE.[1]


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Galactic Guide: BremenPřehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso