Systém Orion

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Systém Orion
Alternative text
Systém Orion
Lokalita
území Vanduul
hvězda/hvězdy Orion
třída hvězd(y)
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Caliban [M] • Tiber [L] • Viking [L]
Planety (celkem 8)
Orion I, Orion II, Armitage, Orion IV, Orion V, Orion VI, Orion VII, Orion VIII,
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
nic
Export
nic


Tento článek pojednává o hvězdném systému Orion. Loď Orion najdete ve článku RSI Orion.


Systém Orion je místem s jednou z nejvzdálenější lidskou kolonií založenou v rámci projektu Farstar. Úmyslem UEE bylo rozšiřování lidské rasy díky zakládáním kolonií v těch nejvzdálenějších končinách. Dodnes se tímto prvenstvím může systém Orion pyšnit. Planeta Armitage je onou kolonií a svobodně se rozvíjela po dobu šesti let, než přišel první útok Vanduulů.


Historie

Orion byl poprvé objeven destroyerem s dlouhým doletem roku 2650. Kvůli nedostatku paliva se squadron rozhodl nasbírat vodík s atmoséry plynného obra Orionu VII. Nakonec jednotka setrvala v systému tři týdny a důkladně jej zmapovala.

Za jedinou obyvatelnou planetou byl identifikován Orion III, ale malé množství nerostných surovin v systému i absence strategických jump pointů (přeskokových bodů) nevěstila systému důležitou budoucnost.

V šedesátých letech dvacátého sedmého století ale převládalo nadšení z kolonizování, které se promítalo i do politiky, a rozhodlo se, že systém Orion bude vybrán mezi desítky světů programu Farstar na kolonizaci vzdálených světů za účelem rozšiřování vlivu UEE.

Do pěti let vyrostla chaotická a nepotřebná kolonie, která ale objevila výnosná ložiska drahých kovů, zejména zlata a platiny, v pásu asteroidů.

Poté, co Vanduulové začali útočit s pravidelností a větší zuřivostí (během šesti měsíců zaútočili celkem patnáckrát), byla UEE postavena před těžké rozhodnutí. UEE Navy by bylo jen velmi těžce zásobené kvůli velké vzdálenosti systému Orion od Říše, proto se rozhodlo o konečné opuštění systému a zajištění návratu uprchlíků z kolonie zpět do UEE.[1]


Současnost

I přes absenci kolonií a stanic a tedy i nulového dovozu a vývozu, je systém vyhledáván speciálně kvůli střetům s Vanduuly. Bojechtiví piloti si zde zkouší své letové a bojové schopnosti.[2] Pokud je někdo dost šílený na to, aby na Vanduuly zaútočil, doporučuje se na ně útočit při vstupu do systému a ne, když odlétají. Vanduulové do systému totiž přicházejí jen ve chvíli, kdy jim docházejí zásoby a mají tak sníženou bojeschopnost. Ale dokonce i hladovějící Vanduul představuje největší výzvu, jaké může pilot čelit. UEE ani nezaplatí za úspěchy v tomto systému.

V pásu asteroidů lze stále najít ložiska zlata a platiny, ale vydolování je časově dost náročné a nebezpečné stejně tak přeprava.

Hordy Vanduulů se v systému občas objevují, aby si vyzvedli jídlo z Armitage a rudu z asteroidů.[1]


Armitage02.jpg


Nepoznaný vesmír

Mnoho lidí zapomíná, že systém Orion je vlastně opuštěnou bránou do dosud neznámé části galaxie. Astrofyzici předpokládají, že se v systému nacházejí ještě alespoň dva neobjevené jump pointy (přeskokové body). Protože je těžké se bavit o něčem neznámém, nelze zaručit, že objevené nové cesty budou lukrativní nebo strategicky významné, nebo že dokonce povedou do nových systémů za Orionem. Je také velmi pravděpodobné, že další světy povedou hlouběji do jádra vanduulské říše a k tomu odpovídajícím pokladům.


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. 1,0 1,1 Jump Point: Orion System
  2. $3.5 Million Unlock!

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso