Systém Rihlah

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Systém Rihlah
Alternative text
Systém Rihlah
Lokalita
území Xi'An
systém Systém Rihlah
hvězda/hvězdy Rihlah
třída hvězd(y)
souřadnice
min Strategická hodnota UEE max
Sousední systémy
Eealus [L] • Gurzil [M] • Horus [S] • Kayfa [L]
Planety (celkem 6)
Rihlah I, Rihlah II, Rihlah III, Shorvu (Rihlah IV),
Xi (Rihlah V), Rihlah VI
Měsíce
Vesmírné stanice
Nízká kriminalita
Pirate-red.png Pirate-red.png Arrow-down-red.png
Pirate-red.png
Pirate-blue.png Pirate-blue.png Pirate-blue.png Pirate-blue.png Pirate-blue.png Pirate-blue.png
Černý trh přebytek zbraní
Export
outsourcové zbraně
Import
elektronika, těžké kovy, průmyslové stroje


Systém Rihlah je nejdůležitějším regionem střetávání lidské a xi'anské rasy, kde obě kultury spolu obchodují a prolínají se. Systém sám o sobě spadá pod Impérium Xi'An a lidé mají velmi omezené možnosti pohybu a průzkumu, přesto je spolupráce velmi prospěšná a dovoluje pomalé odbourávání xenofobie Xi'Anů.

Rihlah, xi'anské slovo, které znamená „zdroj síly“, je bývalým vojenským bastionem nacházejícím se jeden skok od Perryho linie. Xi'Ané osídlují hvězdné systémy vždy s konkrétními cíly a Rihlah se svým industriálním zaměřením není žádnou výjimkou. S nárůstem hrozby lidské rasy se Rihlah přeměnil na hlavní oblast vojenských sil Xi'Anů a dvě planety systému byly teraformovány jenom pro tento účel. Obří komplexy kasáren, tréninkové plochy a továrny na výrobu munice se staly základními stavbami v systému. Pokud by se Xi'Ané vůbec dostali do kompletní války se Zemí, Rihlah by byl klíčovým strategickým a startovním bodem.

Nicméně dnes je Rihlah hvězdným příkladem rozmrazujících vztahů mezi impériem Xi'Anů a lidí. S nárůstem obchodu a dalších vztahů mezi oběma mocnostmi, vždy připravené invazní jednotky byly staženy a Rihlah byl formálně transformován do své původní role industriální zóny. Tato změna společně s integrací lidí na planetách v systému mají zajímavý efekt, který vyústil v mimořádně jedinečné místo pro lidské návštěvníky a jejich touze po průzkumu (existují některá konkrétní omezení).

Z astronomického hlediska je Rihlah hvězdou hlavní posloupnosti a spektrální třídou A4 s širokou obyvatelnou zónou, která dovoluje existenci několika velkých ekosystémů. Jump pointy vedou na území lidí i Xi'Anů, i když Xi'Anské systémy nejsou v oficiálních mapách podrobně zanesené. Zatímco převážná část bojové síly byla z Rihlahu stažena, dobře cvičená pohraniční stráž v systému zůstala a zajišťuje, aby se z tohoto regionu nestalo místo příležitostí pro pašeráky, kteří by chtěli proniknout na území Xi'Anů.[1]

Shorvu02.jpg


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Galactic Guide Rihlah

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso