Systém Rihlah

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Systém Rihlah
Alternative text
Systém Rihlah
Lokalita
území Xi'An
hvězda/hvězdy Rihlah
třída hvězd(y)
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Eealus [L] • Gurzil [M] • Horus [S] • Kayfa [L]
Planety (celkem 6)
Rihlah I, Rihlah II, Rihlah III, Shorvu (Rihlah IV),
Xi (Rihlah V), Rihlah VI
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
elektronika, těžké kovy, průmyslové stroje
Export
outsourcové zbraně


Systém Rihlah je nejdůležitějším regionem střetávání lidské a xi'anské rasy, kde obě kultury spolu obchodují a prolínají se. Systém sám o sobě spadá pod Impérium Xi'An a lidé mají velmi omezené možnosti pohybu a průzkumu, přesto je spolupráce velmi prospěšná a dovoluje pomalé odbourávání xenofobie Xi'Anů.

Rihlah, xi'anské slovo, které znamená „zdroj síly“, je bývalým vojenským bastionem nacházejícím se jeden skok od Perryho linie. Xi'Ané osídlují hvězdné systémy vždy s konkrétními cíly a Rihlah se svým industriálním zaměřením není žádnou výjimkou. S nárůstem hrozby lidské rasy se Rihlah přeměnil na hlavní oblast vojenských sil Xi'Anů a dvě planety systému byly teraformovány jenom pro tento účel. Obří komplexy kasáren, tréninkové plochy a továrny na výrobu munice se staly základními stavbami v systému. Pokud by se Xi'Ané vůbec dostali do kompletní války se Zemí, Rihlah by byl klíčovým strategickým a startovním bodem.

Nicméně dnes je Rihlah hvězdným příkladem rozmrazujících vztahů mezi impériem Xi'Anů a lidí. S nárůstem obchodu a dalších vztahů mezi oběma mocnostmi, vždy připravené invazní jednotky byly staženy a Rihlah byl formálně transformován do své původní role industriální zóny. Tato změna společně s integrací lidí na planetách v systému mají zajímavý efekt, který vyústil v mimořádně jedinečné místo pro lidské návštěvníky a jejich touze po průzkumu (existují některá konkrétní omezení).

Z astronomického hlediska je Rihlah hvězdou hlavní posloupnosti a spektrální třídou A4 s širokou obyvatelnou zónou, která dovoluje existenci několika velkých ekosystémů. Jump pointy vedou na území lidí i Xi'Anů, i když Xi'Anské systémy nejsou v oficiálních mapách podrobně zanesené. Zatímco převážná část bojové síly byla z Rihlahu stažena, dobře cvičená pohraniční stráž v systému zůstala a zajišťuje, aby se z tohoto regionu nestalo místo příležitostí pro pašeráky, kteří by chtěli proniknout na území Xi'Anů.[1]

Shorvu02.jpg


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Galactic Guide Rihlah

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso