Systém Taranis

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Taranis)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Taranis
Alternative text
Systém Taranis
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Taranis
třída hvězd(y) A
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Ellis [M] • Genesis [M] • Helios [M] • Terra [S]
Planety (celkem 4)
Taranis I, Taranis II, Taranis III, Taranis IV
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
základní potraviny, elektronika
Export
narkotika, nezpracované rudy


Systém Taranis je okrajovým sektorem, který se proslavil zejména díky své mapě v bojovém simulátoru Arena Commander. Systém také zajišťuje relativně bezpečnější cestu v místním klusteru pirátských systémů. Systém obsahuje dva pásy asteroidů a čtyři planety. Samotná Taranis je hvězdou třídy A hlavní posloupnosti, vizuálně modrobílá. Systém byl objeven roku 2401 slavnou UNE průzkumnou lodí Mythic Horizont.

Svou slávu si systém vydobyl ještě před Arena Commander díky tomu, že se jedná o jeden ze systémů Kellar's Run. Systém také umožňuje přesun, kdy je možné se vyhnout tranzitu přes pirátská doupata v systému Nexus. Je to ale sporné. Taranis není v zájmu pirátů z dobrého důvodu: nachází se tu dvojice velmi hustých pásů asteroidů (První taraniský pás a Druhý taraniský pás), které musí být překonány, pokud chce někdo cestovat z jednoho jump pointu ke druhému. Asteroidy a trosky měsíce v systému Taranis se staly osudnými pro mnoho pilotů, jenž neměli dostatečné zkušenosti, aby se mohli s tímto nebezpečím vypořádat.


Varování pro cestující: Návštěvníci systému Taranis by měli být velmi opatrní. Přesun přes systém by měl být proveden nejlepším pilotem nebo posádkou, která je připravena na oblasti s vysokou hustotou asteroidů.


Historie

Objevení bylo zcela rutinní a vykonáno jen tak mimochodem roku 2401 průzkumnou lodí Mythic Horizont. Systém byl v tu dobu považován za neživotaschopný a pouze s jedním riskantním kandidátem na teraformaci. Také ani poloha systému nenabízela žádnou jasnou strategickou výhodu a množství surových zdrojů bylo nízké až středně nízké. Počátky průzkumu systému byly výsledkem malé tragédie: jeden ze záchranných člunů byl během deště meteorů ztracen se všemi na palubě. Plaketa blízko přistávací zóny na Taranis III ztracené členy posádky dodnes připomíná jako ušlechtilé nešťastné oběti během expanze lidstva.


Taranis a Arena Commander

Taranis se také nedávno stal součástí populární kultury, když se objevil jako jedna ze startovních lokací v simulátoru Arena Commander od Original Systems. Mapa „Broken Moon of Taranis“ je jednou ze dvou, se kterou se představilo veřejné demo tohoto populárního simulátoru. Prostředí umístí hráče proti sobě do pole trosek poblíž Taranis II. Piloti Hornetů, Auror a 300i zápasí mezi prolétajícími kusy skal a teraformačními paprsky, když se snaží v tomto ultra realistickém módu battle royale probojovat na vrchol. Volba použít mapu systému Taranis v Arena Commander vedla k ještě větší (velmi nebezpečné) vlně turismu v systému; tito návštěvníci se sami označují za „blázny Arény“ (anglicky Arena Nuts), kteří přilétávají až zdaleka, aby své hologramy postavili tváří v tvář zbytkům měsíce.[1]


Taranis.jpg


Planety pásy v systému


Sousední systémy


Reference

  1. Jump Point magazín, květen 2014; kompletní přeložený článek najdete zde.

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso