Tat'Ko

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Tat'Ko
Alternative text
Tat'Ko
Lokalita
území Banu
systém systém Geddon
hvězda Geddon
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Tat'Ko je název planety Geddon I, což je jediná planeta systému Geddon obíhající kolem hvězdy Geddon. Jedná se o pustý, větrnný vulkanický svět, který není pro lidského jedince bez skafandru bezpečný, ale ideální pro Banu, kterým systém patří.

Podpovrchové víření vulkanické činnosti napomáhá utvářet export systému, když tvoří nedílnou součást při výrobě černého skla a šedého oleje, jenž je považován za „krev planety“. Oba produkty jsou velmi kvalitní a jejich grafická známka informující o místě původu vysoce respektována.

Atmosféra planety je velmi nehostinná a vyznačuje se pravidelnými smrtícími větrnnými turbulencemi. Proto jsou města vybudována hluboko do povrchu planety.

Lidé na planetě označují povrchové útvary jako Spires (Špičky) díky podobnosti k obřím hrotům, které činností větru na planetě vznikly. Přistání na těchto hrotech může být mimořádně nebezpečné a nehody lodí jsou tu vzcelku běžné.

Polární oblasti obsahují zmrzlou vodu s jedy, které lze nelegálně získat. Této směsy vody a toxinů se přezdívá bad ice (zkažený led).[1]


Reference

  1. Unlock: Geddon System