Tento den v historii: Kellar's Run

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

History.jpg


20. května 2931 SET

Nikdo netuší, odkud Dean Kellar pochází. Kolují fámy, vždycky nějaké kolují, které tvrdí, že se narodil na planetě Terra, jiné zase ve slamech Angeli. Některé prohlašují, že pochází z rodiny vojenských pilotů, aby vysvětlily jeho letové schopnosti. Ostatní se domnívají, že musí být z rodiny dopravců, když toho tolik ví o přepravních taktikách. Ovšem lidé si i myslí, že se narodil na QuarterDecku a proto má násilnickou povahu. On sám se nikterak nesnaží, aby potvrdil aspoň jednu z těchto teorií, obecně souhlasí s každým původem, na který se jej zeptáte.

První potvrzená informace přišla ze systému Banshee. Policie Kesseliu reagovala na zběsilé nouzové hlášení pokusu o krádež v prostorách dočasných hangárů. Když příslušníci vstoupili do hangáru, našli zde svázaného v bezvědomí, který předtím volal o pomoc, a po proniknutí na palubu lodi zatkli dvacetiletého Deana Kellara, když se snažil pochopit ovládání odpalování raket směrem k uzamčeným vratům hangáru. Podle policejního hlášení, se zatčení neobešlo bez boje s odhodlaným Deanem položit i život.

Střídal nápravná zařízení pro mladistvé jedno za druhým; soudci, kteří měli na starost jeho případy, se v něm snažili vidět osobu s chováním dospívajícího vzteklého mladého chlapce, tedy něco, co se dalo změnit a toho také chtěli využít. Když mu bylo sedmnáct, měl na seznamu už sedm odsouzení za násilné trestné činy a soudcům už docházela trpělivost.

Existovala tu jedna věc, pro kterou měl Kellar opravdovou slabost – lodě. Pročesával by spectrum, jen aby našel jakýkoli text nebo specifikaci o lodích.

Po mimořádně brutálním povstání v rehabilitačním centru Kiritov, které vzniklo na popud Kellara, jej soudce nakonec poslal na QuarterDeck doufajíc, že prodloužený pobyt ve vězeňském komplexu změní jeho způsoby.

Muž, který vyšel z bran QuarterDecku se nakonec opravdu změnil. Zbavil se svých unáhlených nálad a touze po velkém adrenalinu, stal se z něj profesionál. Začal se živit jako block-runner a později se nechal najmout i pašeráckou sítí Ligo Crew. Poprvé tak usedl do kokpitu. Ovládání si osvojil více než přirozeně.

Ligo Crew organizace byla nadšena z rychlého úspěchu podpořený skutečností, že Kellar trávil svůj volný čas lovením rivalů Ligo Crew, tím že poškozoval jejich lodě, aby je pak mohly bezpečnostní orgány chytit.

Mezitím se na území UEE rodil jiný zajímavý fenomén. Cathcart byl vždy definicí systému bezpráví, a protože sousední systémy neprošly hodnocením pro teraformaci, UEE tyto systémy nezahrnula pod svá křídla. Právě v těchto neobsazených systémech začala růst populace nezákonných skupin. Zatímco Spider byl de facto hlavním centrem, systém ve středu této oblasti bezpráví (nazvaný Nexus) začal představovat konkurenta pro UEE. Začaly vznikat spekulace, že se Nexus snaží zorganizovat nezávislou vládu. UEE sice koutkem oka přihlížela dění v těchto systémech, obyvatelé si tu ale obecně mohli dělat, co chtěli.

V tu dobu dorazil Dean Kellar a už měl dost výstižnou pověst. Byl zodpovědný za zlikvidování Ligo Crew, když zabil její členy kvůli „rozdílnému přístupu“ k budoucnosti skupiny. Přecházel z jednoho syndikátu k druhému a vykonával nájemného vraha, zanechával po sobě hromadu opuštěných lodí, které si přivlastnil, a odměna za jeho dopadení narůstala.

Ale nebyla to tato jeho historie, která jej zapsala do dějin. Začalo to neshodou nad loděmi. Dean Kellar se několik měsíců držel v ústraní v NKZ sekci Spideru, když se při popíjení v jednom ze zdejších sešlých zařízení dal do řeči s jedním zákazníkem. Netrvalo dlouho a Kellarovi docházela s mužem trpělivost, protože odmítal uznat, že poslední řada manévrovacích trysek od Anvilu nejsou nic jiného, než přelakované modely předcházející série. Nesouhlas brzy přerostl v rychlou popravu muže několika kulkami.

Stále ještě rozzuřený si Kellar uvědomil, že udělal dvě chyby:

Zaprvé, jedním ze základních pravidel NKZ bylo „žádné zabíjení“. Nedodržení znamenalo, že jste měli přistávací zónu plnou nepřátel s maximálním oprávněním vás zabít.

Zadruhé, ten opilý a nepoddajný zákazník, který krvácel do jeho pití, byl agent Advokacie v utajení; sice zkorumpovaný, ale stále agent.

Ostatní náboje v baru našly svou cestu do svých zbraní. Kellar začal střílet. Probojoval si cestu až na přistávací plochu a nastartoval svůj upravený Hornet, ale jeho smůla teprve začala.

Do systému vstoupil tým agentů Advokacie, aby začali na případu jejich zkorumpovaného kolegy, protože celá hádka a vražda byla nahrána. Vydali se za Kellarem hned, jak odletěl.

Teď se musel Kellar zároveň vypořádat se zákonem i piráty, kteří jej pronásledovali kvůli narušení NKZ. Tento střet, označován jako Kellar's Run, se táhnul přes pět systémů a v konečném součtu vtáhnul do sebe na tři desítky účastníků z obou stran zákona.

Nejdéle trvající konflikt se uskutečnil v systému Nexus. Kellar se schovával v pásu asteroidů mezi Nexus III a Nexus IV, a proti svým pronásledovatelům používal taktiku „střel a uteč“. Dokonce i bez energetických zbraní se dokázal bránit celý jeden den a za tu dobu zabít nebo zneškodnit téměř dvanáct pilotů respektive plavidel.

Během jedné chvíle klidu učinil Kellar tah, který jej nejvíce proslavil. Se svou lodí přistál v útrobách velkého asteroidu, aby mohl vykonat rychlé opravy, když se skupině nájemných lovců podařilo lokalizovat jeho stopu. Rychle zatarasili jakékoli tunely, kterými by se mohla loď protlačit, ještě před tím než začali vyjednávat kapitulaci. Kellar se snažil protahovat vyjednávání, aby využil času k opuštění své lodě v EVA obleku a přiblížit se k jednomu ze svých protivníků. Zcela nespatřen se nalodil na druhou loď a vyhodil pilota z jeho vlastní přetlakové komory před tím, než začal střílet na ostatní nájemné lovce.

Nakonec to nebyl agent Advokacie ani pirát, kdo zvítězil nad Deanem Kellarem. Byla to civilistka Anna Flynn, která se do boje připletla v systému Nexus. Jako bývalý voják, který zažíval těžké časy, se jí podařilo sledovat a přiblížit se ke Kellarovi, když proklouznul ze sevření pronásledovatelů a mířil si to skočit do systému Taranis.

Souboj trval dvacet sedm minut a skončil dobře mířenou kulkou, která skončila v Kellarově hrudi.

Flynn si tak mohla vyzvednout svou odměnu, finanční dar z nebes, který by ji znovu postavil na nohy. Mezitím se bezpečností analytici UEE trápili nad neefektivností jejich organizačních sil v systémech bezpráví. Nakonec si systém Nexus přivlastnili a narušili tak celou oblast systémů bezpráví.

Mnozí se ptají, zdali dopadení Deana Kellara neznamenalo konec pro druhý politický systém v rámci lidstva, ale jedna věc je jistá. Kellar's Run bude fascinovat veřejnost ještě několik nadcházejících desetiletí.[1]

Reference

  1. This Day In History: Kellar's Run