Anvil Terrapin

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Terrapin)
Přejít na: navigace, hledání
Anvil Terrapin
!!! Panel lodí se předělává !!!
Alternative text
Model Anvil Terrapin
Základní údaje
výrobce Anvil Aerospace
klasifikace
role průzkum
Rozměry
délka 19,5 m
rozpětí 14,5 m
výška 6 m
hmotnost bez nákladu 30 000 kg
Konstrukce
kapacita nákladu
posádka 2 osoby
elektrárna 2
model elektrárny
motor 2 × TR3
model motoru 2 × ?
manévrovací trysky 8 × TR1
modely trysek 8 × ?
štít 2
model štítu
Externí hardpointy
1n.png 2n.png 3n.png 4a.png 5n.png 6n.png 7n.png 8n.png 9n.png 10n.png
1a.png fixní
2a.png závěsné
3a.png nosiče
4a.png aut. věže 1 × S5
5a.png man. věže
6a.png class-6
7a.png class-7
8a.png class-8
9a.png kap. nosiče
10a.png class-10
Přídavné vybavení
není
Varianty série
˜—


Anvil Terrapin je vojensko-průzkumná menší loď pro dvoučlennou posádku od společnosti Anvil Aerospace. Velkou předností tohoto plavidla jsou výkonné radary a skenery, které lze ještě dále rozšířit a pozorovat okolí za hranice dosahu běžných průzkumných lodí. Za tento výkon platí Terrapin daň v podobě velkého energetického výdeje a tedy vyzařováním značného množství tepla, proto je Terrapin vybaven předimenzovanými štíty pro lodě stejné velikosti, aby mohl Terrapin bez újmy utéct z případného střetu a ustát přímou palbu po určitou dobu. Další výhodou Terrapinu je velký dolet. Je vybaven mnohem většími palivovými nádržemi na vodík a kvantový pohon, aby se zvýšil jeho operační dosah. Je navržen tak, aby dokázal ve vesmíru pobývat jak nejdéle je to jen možné.


Terrapin03.jpg


Účel využití

Terrapin byl původně navržen pro potřeby UEE Military, aby byl schopen fungovat po několik let, vykonávat vojenský průzkum pro flotilu a také pomáhal námořnictvu s hlídkováním v okrajových systémech, které si nemohly dovolit přítomnost kapitálních lodí nebo velkých bojových hlídek pro posílení své ochrany. Tyto vlastnosti sami o sobě vedly k využívání lodi civilisty za průzkumným účelem a sbíráním a následným prodáváním informací o zajímavých místech nebo informací z rizikových a nebezpečných oblastí. Dlouhá soběstačnost Terrapinu, pokročilé senzorové vybavení a velký dosah mluví ve prospěch používání lodi pro průzkumné účely, kdežto průzkumné lodi jako například Freelancer DUR se občas soustřeďují na sběr nálezů, tretek, znovupoužitelného odpadu a jiných fyzických předmětů. I když byl původní záměr spíše využít Terrapin pro dohled nad územím, průzkum a hlídkování, armáda dokáže využít cokoli, co je k dispozici, a tak využila Terrapin také pro záchranné akce, kde nelze Argo nasadit, jelikož není dostatečně robustní, aby vydržel sloužit i pod palbou.


Terrapin02.jpg


Zázemí

Ač je Terrapin určen pro dvoučlennou posádku, na palubě lodi se nachází jen jedno spací lůžko. Důvod spočívá v původu Terrapinu, který je primárně vojenským plavidlem, a smyslem bylo, že vždy jeden člen posádky musí být bdělý a vykonávat svou službu, zatímco druhý člen posádky může odpočívat. Z toho důvodu nebylo uvnitř vojenského plavidla zapotřebí zavádět dvě spací lůžka a ušetřený prostor se využil jinak.

Uvnitř lodi také neexistuje dedikovaný nákladový prostor. Piloti si samozřejmě mohou uskladnit náklad, kam chtějí, ale musí myslet na to, že kvůli absenci dedikovaného nákladového prostoru, nebude náklad řádně ukotven a v případě nějakého nárazu může neupevněný náklad způsobit škody na majetku nebo zdravotní újmu.


Zbraně

Momentálně není Terrapin vybaven žádnou zbraní a jediný obranný systém, který Terrapin má, jsou nadstandardní štíty, které by měly pomoci Terrapinu vydržet útěk z boje. Hlavní hardpoint na lodi je určen pro štíty a skenery a jiné nebojové funkce, ale zatím není určen pro upevnění zbraňových systémů.[1][2][3]


Příručka

K této lodi existuje i propagační příručka.


Reference

  1. The Terrapin
  2. Anvil Terrapin Q&A Part 1
  3. Anvil Terrapin Q&A Part 2Přehled lodí
UEE série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85X890 JumpArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)DragonflyFieraFreelancer (DUR, MAX, MIS)GenesisGladiatorGladiusHeraldHornet (F7A, F7C, F7C-M, F7C-R, F7C-S)
Hull (A, B, C, D, E)Idris (M, P)JavelinM50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)OrionP-M2 MerlinPantherPolarisProspectorRazorReclaimer
RedeemerReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • RetaliatorStarfarer (Gemini)TerrapinVanguard
Banu DefenderMerchantman
Vanduul BladesCrawlersDrillersHarvesterHatchetsHunterKingshipLightfireMaulerScytheStingersTomahawksVoids
Tevarin Prowler
Xi'An KhartuLink
jednoposádkové série 300 (300i, 315p, 325a, 350r)85XArgoAurora (CL, ES, LN, LX, MR)AvengerBengalBuccaneerFieraGladiusHornet (F7A, F7C, F7C-R, F7C-S)Hull (A, B, C, D, E)
M50 InterceptorMustang (Alpha, Beta, Gamma, Delta, Omega)P-M2 MerlinPantherProspectorRazorScythe
dvouposádkové DefenderDragonflyF7C-M Super HornetFreelancer (DUR, MAX)GladiatorHeraldKhartuReliant (Kore, Mako, Sen, Tana) • TerrapinVanguard
víceposádkové 890 JumpCarrackCaterpillarConstellation (Andromeda, Aquila, Phoenix, Taurus)Cutlass (Black, Blue, Red)Freelancer MISGenesisHull (C, D, E)Idris (M, P)Javelin
MerchantmanOrionPolarisRedeemerStarfarer (Gemini)ReclaimerRetaliator