Systém Tiber

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Tiber)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Tiber
Alternative text
Systém Tiber
Lokalita
území Vanduul
hvězda/hvězdy Tiber
třída hvězd(y) K
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Oberon [M] • Orion [L] • Vector [L] • Virgil [L]
Planety (celkem 2)
Tiber I, Tomb
Měsíce
Vesmírné stanice
Import
zdravotnické zásoby
Export


Systém Tiber je nebezpečné místo na hranici s Vanduuly ovládaném území. Skládá se ze dvou planet obíhajících kolem standardní hvězdy třídy K hlavní posloupnosti. Aktuálně jsou známy čtyři jump pointy (přeskokové body) do okolních systémů.

Tiber je krvácejícím svědkem historie lidí a Vanduulů vepsané do systému v podobě mnoha bitev.[1]


Historie

Systém byl poprvé objeven roku 2474 a identifikován jako naprosto nezajímavé místo. Dvě malé planety, absence ložisek minerálů i nulová strategická poloha představovaly hlavní indikátory pro to, aby se nikdo o teraformaci nezajímal.

Když UEE selhalo v udržení si systému Orion, vojenské jednotky se musely stáhnout buď do systému Caliban nebo systému Tiber. Strategicky ale převládl Caliban, proto nebylo překvapením, když Vanduulové využili nechráněnosti Tiberu a začali jej využívat jako centrum svých nájezdů na lidské území. Hordy Vanduulů se do systému přistěhovali, aby zde vybudovaly trvalou posádku.


Systém Tiber je symbolem pro nekonečné střety lidí a Vanduulů a miliardy utopených kreditů a tisíců zničených strojů. Tomuto fenoménu se začalo přezdívat Grinder.


Současnost

Boj o systém pokračuje po generace v nezměněné podobě. Kromě pravidelných průzkumných a velmi nebezpečných letů (včetně občasných průzkumných letů pro různé mise) navštíví systém každý rok tisíce soukromých plavidel. Zdali se pokouší si dokázat, že mají na to porazit letky Scythů nebo se snaží něco vytěžit z povrchu planety Tomb není jasné, protože jejich osud je vždy stejný. Stávají se součástí pojmu Grinder.

Vzdáleně bezpečným obdobím, kdy lze systém navštívit, je překvapivě během velké bitvy. Se zásobovacími řetezci UEE po celé galaxii armáda pravidelně hledá civilní podporu pro své bojové operace. Podpůrné lodě převážející zdravotnický materiál a další potřebnosti jsou obvykle velmi dobře chráněné. Samozřejmě identifikovat, kde boj nebude probíhat, je značně obtížné.


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Galactic Guide Tiber

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso