Tiber I

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Tiber I
Alternative text
Tiber I
Lokalita
území UEE
systém systém Tiber
hvězda Tiber
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Tiber I je první ze dvou planet obíhajících kolem hvězdy Tiber v systému Tiber. Je to malá planeta s dýchatelnou atmosférou, ale kvůli těsné blízkosti k hvězdě, by život na ní byl i bez ustavičného boje s Vanduuly v systému nesnesitelný.

Orbitální dráha planety se nachází přímo uvnitř velkého pásu asteroidů, což hlubší průzkum planety dost komplikuje.

Přestože nebyly provedeny rozsáhlé výzkumy, dosavadní výsledky vypovídají, že na této planetě není nic cenného. Je těžké si představit něco natolik cenné, aby kvůli tomu někdo riskovat v systému Tiber život.

Stanice UEE pro fotografování vesmíru zachytily na planetě neobvyklé meteorologicky pochody, které každé čtyři roky zlepšujou podmínky na planetě.

Pás asteroidů

Pás asteroidů na oběžné dráze planety není nijak zajímavý a kusy skal mají jen malé množství vzácných minerálů. Pás je složen z menších asteroidů, kteří rotují kolem hvězdy ve vysoké rychlosti. Průměrné zjasnění atmosféry planety jsou přibližně tři dny, alespoň podle toho, co UEE dokáže z dálky monitorovat. CO2 se v té době usazuje kolem pólů planety. Hlubší průzkum ale kvůli přítomnosti Vanduulů není možný.

Nejsou zde žádné větší planetoidy, které by mohly být konvertovány na případné základy, což by se UEE hodilo, jelikož dychtí po umístění pozorovací a odposlouchávací stanice blízko planety Tomb.[1]


Reference

  1. Galactic Guide Tiber