Tomb

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Tiber II)
Přejít na: navigace, hledání
Tomb
Alternative text
Tomb
Lokalita
území UEE
systém systém Tiber
hvězda Tiber
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Tomb je název druhé a poslední planety (Tomb II) obíhající kolem hvězdy Tiber v systému Tiber. Dnes je planeta Tomb suchým a pouštním světem s téměř krvavě rudým měděným prachem na povrchu.

Tomb je ztělesněním neuhašeného dychtivého chtřánu Vanduulů jakožto válečných monster. Většina povrchu je pokryta vraky plavidel a jiných bojových strojů. Je to pozůstatek nesčetných a neúspěšných pokusů o útok ze stran UEE, ale i soukromých pokušitelů, kteří se snažili profitovat na tomto neobvyklém místě. Vedle UEE trosek se tu nacházejí i cenné vanduulské technologie.

Trosky a biologické zbytky na povrchu planety odklízí obří vanduulské sběračské lodě Harvester.

Tomb je také místem, kde sídlí mnoho vanduulským vojenských táborů, které jsou ale neustále v pohybu.

Pro člověka není atmosféra a celkové prostředí planety Tomb zrovna přívětivé, ale pro Vanduuly, jak se zdá, je to prostředí, kde se jim výtečně daří. Pro člověka by to byla sebevražedná mise, pokud by se pokusil některý z těchto táborů navštívit. Na druhou stranu, nesčetné pokusy Mariňáků o přistání poskytly hodnotné informace o uspořádání těchto táborů.

Tato planeta se může zdát jako zlatý důl pro salvaging. Ale mějte na mysli, že nejsou žádné záznamy o úspěšném pokusu přistání na planetě. UEE se nikdy nepodařilo založit na Tombu kosmodrom.[1]


Reference

  1. Galactic Guide Tiber