Titania Terraforming

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Titania Terraforming byla společností, jež se zabývala teraformací nově objevených světů na počátku expanze lidstva po Galaxii. Mezi její nejznámější a tragický počin patří snaha o teraformaci planety Uriel.

Společnost koupila od Stacie Rholtz data k nově objevenému systému Oberon. Kvůli přetlaku a popularitě expanze však byla aukce příliš úspěšná a Titania musela za data zaplatit velmi vysokou výherní částku. A protože ale Titania většinu svých financí utratila za nákup souřadnic, rozhodla se pro unikátní způsob, jak oříznout své výdaje během teraformování tehdejšího Oberonu II (dnes Uriel). Budoucí profit byl nabídnut jako úvěr za momentální výdaje. Dělníkům, kteří se zapsali k projektu, měl být prodán pozemek za velmi sníženou cenu na místo mzdy. Slib byl, že jakmile bude teraformace dokončena, dělníci se budou moci na povrchu usídlit se svými rodinami. Lidé se do projektu přihlašovali po tisících, prodávali veškeré své jmění a utratili všechno, co naspořili, jak moc toužili po tom opustit Sluneční soustavu a začít nanovo.

Kvůli tomu, jak málo světla a tepla poskytovala neutronová hvězda, bylo prvním krokem výrazné zvýšení teploty jádra planety. A to byl výkon, který ještě nikdo předtím neprovedl, a který převyšoval možnosti společnosti Titania. Po letech tvrdého snažení odmítlo jádro přijmout všechny manipulace s jeho teplotou. Projekt byl prohlášen za selhání a Titania se přes noc rozpadla. Dělníci byli ponecháni na pospas na zmrzlé planetě, která byla jen z poloviny teraformovaná, bez prostředků, jak planetu opustit. Dělníci se dokázali vypořádat s nikdy nekončící zimou pomocí techniky, která po Titanii zbyla. Ale jejich sny o lepším životě zůstaly nenaplněny.[1]


Reference

  1. Galactic Guide: Oberon System