Tram

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Tram
Alternative text
Tram
Lokalita
typ {{{typ}}}
systém Systém Ferron
nejbližší planeta Asura
lokalita {{{lokalita}}}


Tram je největší měto na planetě Asura v systému Ferron. Koncem 28. století však politická a ekonomická moc systému rapidně upadala a s ním i vliv a velkolepost města Tram. Po odlivu většiny obyvatel a vytěžení všech nerostných surovin na planetě lidé, kteří zůstali, zchudli a nikde to není více znát, než právě v rychle se zhoršující a rozpadající infrastruktuře města Tram.

Většina půdy planety byla soustředěná na těžbu a velkolepá průmyslová megapolis uprostřed se stala finančním a kulturním centrem planety. Obrovské továrny, závody a sídliště byly protkány nádhernými veřejnými parky. Tato vizuální harmonie přírody a průmyslu inspirovala i básnířku 27. století Lelani Toan, která Tram popsala takto: „Rovnováha, krása, obě stvořené skrz průmysl člověka, který povznesl tento náhodný kus skály ve svět plný domovů ve městě snů.“

Dnes je život v Tram těžší, město se rozpadá a je opuštěné. Jeho obloha je téměř neustále šedá kvůli toxinům, které byly bezohledně vypouštěny do atmosféry v době průmyslové slávy města. Je tu neustálá poptávka po vodě, jelikož většina přírodních zdrojů je kontaminována. Co se týče lidí, kteří zůstali, ti se snaží hledat živobytí opravami, provozováním čerpacích stanic nebo v rámci kriminálních organizacích, jež překonaly veškeré legitimní podnikání jako hlavní průmysl.

Návštěvníci by měli být opatrní při pohybu po městě, jelikož probíhající policejí stávka zvyšuje šanci na přepadení, hlavně ve veřejných parcích, které jsou ohniském ilegálních aktivit. Pro ty, kteří hledají obchodní příležitosti, se doporučuje navštívit těžební obchody, kde se doslova práší na těžební vybavení. Není vhodné cestovat sami, lepší je vydat se do města s důvěryhodným přítelem, spolupracovníkem nebo ochrankou. Je veřejně známo, že kriminálníci si vybírají návštěvníky, kteří v místních podnicích provedou velké obchodní transakce.[1]


Varování pro cestující: Nedostatek pitné vody na Asuře odstartoval vnitřní boj mezi okrajovými tábory města Tram. Z tohoto důvodu je doporučováno, aby návštěvníci zůstali v centru Tramu a vyvarovali se cestování do okrajů města, aniž by si zajistili místní doprovod.


Reference

  1. Galactic Guide: Ferron