Selene

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Vega III)
Přejít na: navigace, hledání
Selene
Alternative text
Selene
Lokalita
území UEE
systém systém Vega
hvězda Vega
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Selene je oficiální název planety Vega III, která je třetí planetou obíhající kolem hvězdy Vega v systému Vega.

Selene je srdcem systému Vega, ačkoli panuje řada podezření, že si tento titul dlouho neudrží. I když je její populační růst poměrně vysoký, stále je nižší, než je tomu u sousední Aremis. Selene má řádné zastoupení v Senátu s velmi silným a vlivným mandátem.

Největším městem a hlavním vesmírným přístavem je Titus, rozlehlá megapolis, která je odrazem snu bývalé slávy. Zatímco centrum města je poměrně rozvinuté, i přesto se tu najdou rezavějící konstrukce nikdy nedokončených staveb, které lemují panorama města. V posledních letech jsou tyto polostavby odkupovány zahraničními subjekty, které doufají že dojde k přeměně regionu. O úspěchu či neúspěchu musí osud teprve rozhodnout.


Selene.jpg


Jednou základní zajímavou vlastností obyvatelstva je, že se jedná povětšinou o potomky ze systému Orion. Krvežízniví potomci přeživších, jenž opustili Orion po neutichajících nájezdech Vanduulů. Tito potomci dnes rádi zaplatí a podpoří mise na útoky proti Vanduulům. Tyto mise však mají malý dopad a jsou extrémně nebezpečné, na druhou stranu jsou považovány za dostatečně uspokojivé pro žoldáky.

Mezi Selenou a Vega IV se nachází hustý pás asteroidů. Oficiálně je majetkem vlády UEE, která jej sice nechrání, ale je dostatečně zaminovaný. Nezávislí těžaři bez oficiálních smluv se sem často vydávají; pás sice postrádá cenné suroviny, je ale považován za dobré výcvikové místo pro ctižádostivé horníky.[1]


Reference

  1. Galactic Guide: Vega System