Earth

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Earth
Alternative text
Earth
Lokalita
území UEE
systém Sol (Slunce)
hvězda Slunce
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e) Měsíc
stanice


Earth (Země) je kolébkou lidstva i srdcem Říše (Empire)… mnoho ušlechtilého, ale také místem, kde lze těžko dosáhnout zisku. Není žádným tajemstvím, že se Země snaží být centrem, kam vedou všechny cesty jen aby podporovaly původní pozemšťany nad všemi ostatními. Daňová politika výrazně podporuje místní korporace v porovnání s obrovskými nevýhodami pro ty korporace, které pocházejí odjinud, například z Terry. Stejně tak zastoupení lidské rasy ze Země v senátu je nepřiměřené vůči ostatním koloniím. Jednoduše řečeno, Země je hlavním městem a symbolem UEE, čímž drží veškerou vládnoucí sílu nad rozrůstajícími se koloniemi jako Terra až po vzdálené kolonie světů, které jen stěží ovlivní ekonomii Země.

Země je sídlem Imperátora a UEE Senátu, stanovuje normy pro všechno, co se v Říši děje. Od moderních ekonomických modelů, ke stanovování sociálních trendů a organizaci vojenských akcí. Zatímco se ostatní strategicky výhodnější systémy začínají hlásit o větší slovo v Říši, Země je stále uznávaná jako centrum vesmíru.

Na druhou stranu Země žádá o všechno. Tisíciletí lidské civilizace zanechalo většinu komodit vyčerpaných a systém vyžaduje dovážení bilionů a bilionů tun potravin, surovin, průmyslového zboží a všeho dalšího, co si lze jen představit. Kdyby neexistovaly tzv. „balanční tarify [ballance tarrifs]“ k udržení konkurenceschopných cen, byla by tato situace naprosto ideální pro nějakého magnáta. Tarify ale limitují profit, který nemůže být větší jak 5 %, a to ještě dříve než zaplatíte za přemrštěné poplatky za hangár a doplnění paliva.

Země je také bezpečným místem, doslova extrémně. UEE armáda, Advocacy a různé policejní složky hlídají systém s notorickou nekompromisností, pokud jde o potrestání přečinů. Neexistuje rychlejší cesta, jak na svou hlavu získat extrémně vysokou odměnu, než spáchat i ten nejmenší zločin v blízkosti Země. Vojenské loděnice na oběžné dráze Země jsou domovských přístavem ne méně jak pěti lodí stejné třídy jako Bengal a nejméně jeden je ještě vždy v „suchém doku“.

Planeta je sama o sobě poseta vesmírnými přístavy, což je důsledkem přírozeného vývoje téměř tisícileté historie lidstva a dobývání vesmíru. Tři z nich však dominují nade všemi ostatními a jsou centrem exportu a vývozu pro své regiony. New York pro Severní Ameriku, Moskva pro Evropu a Šanghaj pro Asii.

Města a kosmodromy

Významná místa