Hangár

Z Star Citizen CZ Wiki
Verze z 18. 10. 2014, 12:03; Jarred (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Discount-hangar1.jpg

Na tomto článku se právě pracuje. Omluvte prosím jeho dočasnou neaktuálnost.

Pokud nám chcete s tímto nebo i jiným tématem pomoci, určitě se neváhejte ozvat!

Bližší informace naleznete zde.


Hangár je domovem hráčů Star Citizen a představuje místo, kde mohou vykonávat řadu praktických i čistě zábavných nebo sociálních aktivit. Hangáry se vyskytují v několika cenových verzích a liší se od sebe vzhledem, velikostí prostoru, vybavením a velikostí lodí, které lze v jednotlivých verzích hangárů parkovat. Rozdílnosti mezi jednotlivými typy hangárů jsou dány tím, že každý typ hangáru vyrábí jiný výrobce hangárů.

Aktuální verze hangáru je označována jako hangar modul a představuje jen základ toho, co bude hangár nabízet se spuštěním hry.

Hangár dovolí rozšiřování parkovacího prostoru i sociálního prostoru včetně různých pokojů pomocí room systému. Prostor hangáru si lze aktuálně v omezeném pojetí přizpůsobit dekoracemi, v budoucnu budou tyto možnosti mnohem širší.

Hangáry mají přístup omezený jen na jeho vlastníka, pokud nebude určeno, že jej lze sdílet třeba se členy organizace. Discount, business a deluxe hangár jsou bezpečným místem, kde vás nemohou přepadnout piráti ani vám nic ukrást. Asteroid hangár bude mít zřejmě trochu jiné postavení a je možné, že některé lokace, kde se bude vyskytovat, budou přímo součástí perzistentního vesmíru a tudíž přístupné všem.

Stejně jako o lodě bude zapotřebí „pečovat“ i o hangár, aby nebyl příliš špinavý.


Typy hagnárů

Zatím jsou známe čtyři typy hangárů:


Discount-hangar.jpg
Business-hangar2.jpg
Deluxe-hangar1.jpg
Asteroid-hangar.jpg


Využití

Jak už bylo rečeno, hlavní funkcí hangáru je nabídnout hráči jeho vlastní domov – jak pro samotného avatara, tak pro jeho lodě a vybavení. K tomu se váže mnoho aktivit, které lze v hangáru vykonávat:

  • sdílení hangáru se členy organizace
  • parkování vlastních lodí
  • změna konfiguare a munice lodí
  • testování zařízení
  • řízené simulace
  • uskadnění zboží a vybavení
  • vystavování trofejí
  • vystavování outfitů
  • oprava lodí a vybavení


Umístění

Star Citizen počítá s omezeným množstvím startovních systémů a lokací, které si budou moci hráči vybrat se startem hry. Pronajmout si další hangáry by pak neměl být problém téměř kdekoli v UEE a v systémech bezpráví. Zatím není zcela jisté, zdali půjde už na začátku hry si pronajmout hangár i na území jiné mimozemské rasy.

Většinou se budou hangáry nacházet na planetách u přistávacích ploch kosmodromů/přístavů. Asteroid hangár se bude logicky nacházet mimo planety. Asteroid hangár bude možné také umístit do systému bezpráví, aby se tak podpořila role pirátů ve hře, pro které byl asteroid hangár primárně určen. To ale neznamená, že je určen jenom pro piráty.

A stejně jako asteroid hangár nebude možné vlastit v každém systému, tak ani všechny tři varianty: discount, business a deluxe hangár, nebudou k dispozici na všech kosmodromech. Záleží na místích poskytovatelech a prostoru, který je pro hangáry určen.

Asteroid hangár ale není jediným typem hangáru, který se může vyskytovat v útrobách asteroidu. Například discount hangár, konkrétně jeho výrobce Self-Land propaguje, že i jeho hangár může své místo najít uvnitř asteroidu.

Poplatky

Startovní hangár nepředstavuje pro hráče Star Citizen žádné další výdaje za provoz, pokud si ale hráč pořídí další hangár třeba v jiným systému, za jeho pronájem již bude muset platit pravidelné poplatky v UEC měně.

Pokud hráč nebude platit za pronájem, později bude jeho hangár uzamčen a lodě s největší pravděpodobností přesunuty na přistávací plochu kosmodromu, kde se odstavený hangár nachází.[1]

Výše poplatků se bude zřejmě odvíjet od lokace a velikosti hangáru.


Rozšiřování

Hangar-sklad.jpg

S pořízením nové lodě se prostor hangáru automaticky rozšíří v aktuálním hangaru modulu, jelikož je stavěn modulárně. Budoucí vývoj hry však počítá s room systémem a nakupováním nového místa přes technologii mobiglas, kde si vyberete typ prostoru, který potřebujete, a poté počkáte, až bude zakoupený prostor dostavěn. Rozšiřování při velkém množství lodí a místností se rozloha hangáru značně zvětšuje. V takovém případě doporučujeme do svého vybavení zakoupit například vozítko Greycat PTV.

Zatím není jisté, zdali bude rozšiřování zpoplatněno UEC měnou.

Rozšiřovat bude možné i kapacitu skladiště hangáru, neboť i to bude omezené (ještě se neví limit).


Vybavení

Zatím není moc jasné, co všechno bude hangár obsahovat jako standardní vybavení a co bude možné dokoupit, každopádně již dnes můžeme testovat zbraně a využívat malého vozidla Greycat PTV pro přesun v hangáru. Při větším množství lodí je rozloha hangáru realisticky veliká a vozidlo rapidně zkrátí dobu přesunu.


Buggy.jpg Greycat-ptv1.jpg


Dekorace

Zkrášlit a perzonalizovat si vlastní hangár bude možné mnoha způsoby. Zatím jsou k dispozici jen vybrané dekorace a zakoupit si je lze na oficiálních stránkách RSI.

Stěny je možné osadit plakáty, lze si zakoupit akvárium, kde budete moci uchovávat své nalezené rybky jako achievementy za navštívené lokace napříč galaxií.

Hangár obsahuje skleněnou vytrínu na vystavení trofejí a modelů plavidel.


Fishtank.jpg Posters.jpg


Reference

  1. Q&A:(F) Co se stane s hangárem, když nezaplatíme poplatky?