Ravens:The Ravens

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Organizace The Ravens
Ravens-web.jpg
Logo-organizace.png
Česko-slovenská nápaditá organizace poskytující zázemí společenským i sólo hráčům.
Přehled
Divize Starfighter Division (SD)
Industrial Divison (ID)
Science, Exploration & Research Division (SERD)
Trade & Transport (TTD)
Nábor otevřený
Představitelé Ravenshot/Jarred,
Greedy,
[SVK]LiQuiDaToR,
ARAG
RSI web
Zaměření
Povolání
bezpečnost • FPS • freelancing • inženýrství
medik • nájemný lovec • obchod • opravy
pašování • průzkum • přeprava • scouting
těžba • věda a výzkum • závody • zdroje
zemědělství
Kontakt
Jarred/Ravenshot
GreedySVKLiquidator


Kdo jsme


Jsme česky a slovensky hovořící organizací zaměřenou na česko-slovenskou komunitu, PvE a PvP hraní. Naše divize nabízejí to správné zázemí takřka každému povolání ve hře. Zakládáme si na zábavném a kreativním vyznění organizace a chceme, aby si každý náš člen(ka) mohl(a) užít přesně ten styl hraní, který ho/ji nejvíce baví. Naše vnitřní divize nám dovolují se nespecializovat jen na jedno povolání, ale zastřešit téměř všechna, která si česko-slovenská komunita žádá.

Vedle Star Citizen operujeme už několik let i ve hře The Secret World.

Organizace The Ravens se zaměřuje na PvE a PvP styl hraní. Veškerá kreativní činnost slouží k podpoře aktivit organizace a jednotlivých divizí. Tato kreativní slupka nám pomáhá najít význam PvE organizace zapasovaném do světa Star Citizen a vytvářet mise, loga, vyznamenání, události, akce, uniformy, základny a mnoho dalšího, co má svůj význam a smysl.

Box01.png

Koho hledáme


Hledáme každého, komu se The Ravens zamlouvají, kdo rád hraje ve skupinách i samostatně. Hledáme hráče a hráčky, kterým je alespoň jedno povolání ve Star Citizen blízké a rádi by jej rozvíjeli v rámci česko-slovenské organizace.

Naše jednotky nabízejí styl hraní pro příležitostné, pravidelné ale i hardcore hráče.

Také hledáme kreativní hráče, kteří by se rádi podíleli na chodu a rozvíjení organizace, nebo třeba vytvářeli zajímavý obsah a pomohli udržovat reputaci inovativní organizace. Graficky, textově, organizačně i ideově založení hráči jsou pro tyto aktivity vítáni.

Hráč může být členem více jak jedné organizace najednou.

Povolani.jpg


Co nabízíme


Hra samotná naneštěstí ještě neběží ve své finální verzi, proto je aktuální výčet výhod nekompletní a omezený. Určitě se rozroste o mnoho zajímavých bodů a nápadů, kterými přispěje možná i někdo z vás, kdo o členství v organizaci teprve přemýšlí. I přesto, že hra je teprve ve vývoji, přináší členství v organizaci The Ravens výhody již nyní.

Každý hráč Star Citizen může být členem více hráčských organizacích najednou. Jedna z organizací je pak pro hráče hlavní (main) a ostatní jsou vedlejší (affiliated).

Členství v organizace The Ravens nabízí výhody pro členy, kteří mají The Ravens za svou hlavní i vedlejší organizaci.

Následující tabulka přináší aktuální seznam výhod spjaté s organizací The Ravens. Některé výhody jsou platné i pro nečleny naší organizace jako například Star Citizen Wiki, kterou spravujeme, a která je otevřená všem. To samé platí pro CZ/SK Discord kanál, který jsme vytvořili pro kohokoli z česko-slovenské komunity, abychom se mohli všichni společně scházet a hrát, bez ohledu na to, kdo je členem jaké organizace, jestli je vůbec členem nějaké.

Logo-small-transparent.png Členi, kteří mají The Ravens za svou sekundární organizaci Logo-small-white.png Členi, kteří mají The Ravens za svou primární organizaci Logo-small-stroke.png Členi The Ravens působící ve vnitřních jednotkách organizace
Nečleni Logo-small-transparent.png Logo-small-white.png Logo-small-stroke.png
Star Citizen CZ/SK Wiki
Nelimitovaná povolání (těžba, průzkum…) [1]
The Ravens Discord kanál [1]
Možnost využívat havraní přepravní, skladovou a logistickou infrastrukturu v galaxii [1]
Organizační vyznamenání [2]
Mapová databáze The Ravens
Možnost zapojit se do řízení a růstu organizace
The Ravens Trezor
↪ jeden hod
druhý hod (platné od března 2016)
↪ bonusový hod (za splnění mise; lichá kola)
↪ bonusový hod (tréninkové mise; sudá kola)
automatická výhra: hod "42" [3]
Příspěvek na pojištění lodi a vybraného vybavení[4]
Příspěvek na nákup nového vybavení nebo jeho modernizaci[5]
Havraní univerzita (projekt)
základní kurzy zdarma [6]
  1. 1,0 1,1 1,2 Někteří nečleni mohou v omezené míře využívat těchto výhod, pokud existuje jistá forma spolupráce mezi nimi a organizací The Ravens.
  2. Některým nečlenům, kteří spolupracují s organizací The Ravens, lze za vybrané zásluhy udělit některá vyznamenání.
  3. Aktuálně tato výhoda platí pro všechny členy divizí a jednotek, kteří mají The Ravens za svou hlavní organizaci.
  4. Platí až s oficiálním spuštěním hry.
  5. Aktuálně tato výhoda platí pro první zformovanou jednotku Black Ravens a začne platit s oficiálním spuštěním hry.
  6. Pokud nečlen splní podmínky pro udělení stipendia, může podstoupit vybrané základní kurzy zdarma.


Cíle The Ravens


Cíle organizace jsou jednoduché. Z hráčského pohledu chceme mít organizaci, která se zaměřuje na českou a slovenskou komunitu, a která nabídne to správné prostředí a zázemí svým členům, abychom si všichni mohli pohodlně a zábavně užít hru. Z příběhového pohledu je cílem The Ravens, znovuobnovit postavení a moc organizace po jejím tvrdém pádu a znovu vybudovat pevnou a respektovanou strukturu napříč galaxií.

Dnes, kdy se hra vyvíjí a dříve nebo později bude oficiálně spuštěna, se všechny hráčské organizace teprve rozvíjejí, nabírají nové hráče a vytvářejí si svou vnitřní strukturu. My jsme tento element zapasovali přímo do příběhu a našli jsme tak řešení, jak z hlediska příběhu vysvětlit fakt, že se všichni členové hlásí do organizace v intervalu pár let před skutečným hraním. Naše pozice je v tomto ohledu jednoduchá: The Ravens se po likvidaci diktátorem staví opět na nohy a začínají od nuly.

Existence naší organizace má totiž v herním světě Star Citizen přesný smysl, neboť jsme celou její myšlenku a historii zapasovali přímo do tohoto herního světa. Nechtěli jsme organizaci, která by byla uměle vytvořena první den spuštění hry s nulovým příběhovým pozadím a sloužila jen jako shromaždiště hráčů, kteří se dorozumí. Sestavili jsme tak organizaci starou více jak tři tisíce let a s vlivem na formování lidské historie. Pohráli jsme si i s osudem této organizace, který byl zpečetěn během diktátorského období UEE. Tento okamžik je z hlediska příběhu považován za nejtemnější moment v historii The Ravens, kdy byla během jedné noci téměř celá organizace vyhlazena.

Pokud jde o cíle jednotlivých členů, ty jsou individuální. Někdo touží po nashromáždění velkého bohatství, jiný chce být mistrem ve svém povolání, někdo by rád objevil nový hvězdný systém a podobně. Meze se nikomu nekladou!

Hodnoty

Hodnotami rozumíme vlastnosti a aspekty, kterých si v organizaci ceníme a jsou pro organizaci významné a smysluplné. Takovými hodnotami je například čestné jednání a spravedlnost, oddanost, respekt ke druhým, překonávání nemožného, lidská důstojnost, kuráž, zvědavost a kreativní myšlení.

Jak se stát členem


Můžete podat přihlášku přímo na oficiální stránce organizace, nebo zavítat na fórum a podat si přihlášku ve vlákně pro přihlášky.

Členem nebo členkou se může stát každý/každá, kdo vlastní legální kopii Star Citizen. Členství ve více organizacích není zakázáno.


Identita


Svět ve Star Citizen je neskutečně bohatý a promyšlený a my jsme nechtěli, aby námi vytvořená organizace byla jen sdružením hráčů, co by chtěli hrát spolu. Takto uměle vytvořená organizace má sice svůj smysl, ale logicky nikterak nezapadá do tohoto košatého světa. My jsme se rozhodli toto změnit a přijít s vnitřní kulturou a historií, která dá organizaci tvář zapadající do herního světa. Pro mnoho hráčů tento fakt je naprosto nepodstatný, protože málokdo se zabývá RP (role play) prvky, to by ale nemělo být překážkou ani omezením mít organizaci, která má své místo nejen v česko-slovenské komunitě, ale i v příběhu Star Citizen.

The Ravens v součanosti

The Ravens existovali již v dobách, kdy si jedna část lidstva ještě myslela, že svět leží na krunýři želvy. The Ravens se tak honosí pozicí na vrcholu žebříčku nejstarších společností lidské rasy. The Ravens vždy stáli na pozadí významných událostí a tahali za nitky osudu nejedné kultury. Vždy byli politicky neutrální a nestranní. Nikdy ale nevystoupili ze svého stínu a jen se těšili z růstu svého vlivu a schopnosti pozitivně ovlivňovat svět a chránit jej. Všechno ale jednou končí a také The Ravens pocítili odvrácenou stranu moci a hněvu jiného hráče na poli enormního vlivu.

Aktuálně běží rok 2945/6 a s tím musí i všechny organizace, které mají své pozadí vzniku sestavené v souladu se Star Citizen, myslet. The Ravens se v této současnosti snaží o své vlastní znovuzrození, vybudovávají svou organizaci od základů a otevírají své brány novým členům.

Historie

Symbolika havrana

Mnoho lidí považuje havrana za znamení zla a symbolem špatných skutků. Můžeme vám s hrdostí oznámit, že skutečnost je naprosto odlišná.

Když Apollón sestupoval z Olympu, havrani mu dělali společnost, poslouchali svého pána a vstřebávali zprávy, jež pak roznášeli po zemi smrtelníků. Chránili své okolí a přinášeli štěstí do svízelných situací. Nebo římský generál Marcus Valerius Corvus by mohl vyprávět, když stál tváří v tvář obřímu Galovi. Havran usedl Marcusovi během boje na helmu a zmátl pozornost nepřítele, když mu poté vletěl do tváře.

Také hlavní severský bůh Odin se neobešel bez zvěstování od havranů. Každý den k němu zaletěli Huginn jakožto symbol Odinovy mysli a Muninn jakožto symbol Odinovy paměti, aby mu přinášeli zprávy ze světa lidí – Midgardu.

První, kdo opustil Noemovu archu, aby nalezl útočiště na suché zemi, nebyla holubice ale byl havran. Kdo by ale čekal od nejinteligentnějšího ptáka naprostou poslušnost, byl zklamán. Ať už si Noe myslel cokoli, ať už byl havran považován za zrádce, samotáře, oportunistu nebo jedinečnou osobnost, dokázal si poradit i bez Noema a jeho archy, když se rozhodl nevrátit a živit se na mršinách. Havran dokázal přežít apokalypsu a šel vstříc vlastnímu osudu.

Na druhou stranu, je pravda, že lidstvo vnímalo dvousečnost havranů už od pradávna. Staroanglické a staronorské slovo pro havrana bylo často používáno ve spojitosti prolití krve a bitvy. Každý vnímal temnou i dobrou stránku černých opeřenců a to se projevilo nejen v jazyce.

Byli to právě havrani, kdo poradili Kainovi, jak pohřbít mrtvé tělo jeho bratra Ábela. Když přijde řeč na stvoření světa s původními obyvateli amerického severopacifického pobřeží, zmíní právě havrany. Na druhou stranu, označí havrana i za podvodníka. Jednou tváří je havran, který je zodpovědný za stvoření světa a vnesení světla do temnoty. Druhou tváří je pak dětinský havran, který je sobecký a mazaný.

Tajemnost a síla proudí v černé skořápce havranů od nepaměti věků. Chránili tělo mučedníka Vicence Saragoského před divokou zvěří a také odnesli otrávený bochník chleba závistivými mnichy od svatého Benedikta z Nursie.

Až budou německé země strádat, budou to právě havrani, kteří svým odletem rozhodnou, aby povstal Fridrich I. Barbadossa z Untersberg a navrátil Německu jeho dřívější slávu.

Velké vážnosti si havrani vydobyli v keltské kultuře. Jméno boha Lugh vychází se slova havran a tak bůh slunce a stvořitel umění a vědy dává havranům i rozměr vznešený a nepostradatelný pro rozvoj lidstva.

Všichni víme, co se stane, až havrani odletí z Toweru v Londýně. Pouze jejich přítomnost chrání Británii od invaze nepřátel. Havran je tu ztělesněním ochrany a strážcem osudu.

Pozorují svět z výšky i z blízka a jsou připraveni zasáhnout do toku událostí. Jsou perzonifikací dobra i zla, temnoty i světla, života i smrti, dobroty i lstivosti. Přinášejí štěstí i zkázu. Zastupují božské síly i světské všednosti. Havrani jsou stvoření mnoha tváří, většinou stojících či létajících ve stínu a na pozadí dění. Jsou svědky i manipulátory dění všude kolem a jsou tak rozmanití, jak si lze svět a vesmír jen představit.

A nejen proto jsou The Ravens unikátní bytosti přímo zrozené k tomu nosit titul The Ravens. Jsou jednotní i naprosto rozdílní zároveň. The Ravens vždy stojí při sobě, ale jinak si jdou vlastní cestou.

Grafická identita

Ravensmatch-banner.jpg
Existence organizace není jen o udržování kontaktů a společném hraní, je to i o věcech okolo. Vedle společného hraní se u nás uplatní i nadaní jedinci, kteří rádi pracují s grafikou a líbí se jim tvůrčí činnost. Grafické vizualizaci přikládáme důležitý význam, protože nám pomáhá si hru celkově užít více a také udržuje určitou úroveň uvěřitelnosti. S existencí grafických prvků už není organizace jen virtuálním pojmem a souborem hráčů, je to opravdový subjekt se svou vlastní kulturou a identitou. Výše zmíněná symbolika havrana se i výrazně podepsala na podobě loga organizace.

Box07-135x100.png Signature.png

Vznik loga

Loga01.jpg
Loga02.jpg
Současné logo vychází z potřeby snadné a rychlé identifikace a to nejen v přístavech, na planetách a stanicích, ale i během letu ve vesmíru. Nechtěli jsme příliš komplikované a barevné logo, které by se ztrácelo v detailech nebo v rychlosti pohybu lodi. Proto má logo nepřerušovaný tvar s nutností použití maximálně jednu barvu.

Koncept vychází z tradičního velkého písmene „R“, které již bylo použito i pro The Secret World logo. K písmenu se připojilo schematické křídlo podobné těm, která se používala v logotypech u motorek, letadel a jiných rychlých vozidel. Spojuje se tak symbolismus rychlosti, létání a samotného havrana. Protože „být havranem“ neznamená jen být dobrý nebo špatný, má každý havran alespoň dvě tváře, které si mohou vzájemně protiřečit, ale ve skutečnosti se doplňují a vytváří ještě hodnotnější celek. Tato myšlenka je ztvárněna zrcadlovým obrazem písmene s křídlem a jejich vzájemného propojení.

Jakmile dojde ke splynutí dvou protikladných tváří, vzniká nový jedinec zformovaný z těchto dvou identit. Nový jedinec je kombinací dvou tváří a není jejich přesnou kopií. Nikdy nelze kompletně přijmout obě tváře na 100 %. Vždy dojde k překrývání, vzniku nových a zániku starých vlastností. Stejně tak, jako vznikla konečná podoba loga – očištěná a se symbolickou sjednocenou tváří.