Smrt

Z Star Citizen CZ Wiki
Verze z 13. 9. 2016, 13:05; Jarred (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Jeden z mých cílů ve Star Citizen je zařídit, aby hra byla velmi viscerální a opravdová. Chci cítit jaký dopad má poškození na mou postavu, například ztráta končetiny a podobné nepříjemnosti, které vás mohou potkat ve vesmíru. Pokud má postava prošla několika válkami, chci vidět jizvy, možná kybernetickou ruku z prohraného souboje. Chci mít možnost přijít k jiné postavě v baru a chci poznat, že to je šedivý veterán s jizvami, které to jen dokazují. To jsou detaily, kterých bych chtěl dosáhnout ve Star Citizen.
-Chris Roberts


Herní mechaniky
boarding
ekonomika
externí hardpointy
FPS
hráčské organizace
hvězdná mapa
komponenty
lovec odměn
náklad
opravování
průzkum
room systém
smrt
těžba
vylepšení lodi (zastaralé)
zemědělství
Létání
Arena Commander
firing solution
letový model
otáčení

Život a Smrt

Vytvoření postavy bude probíhat v průběhu začátku hry. Váš příběh odstartujete z pohledu první osoby, hledíc na dvoje dveře od toalety – jedny se symbolem pro muže a druhé pro ženy. Vaše pohlaví určí to, kterými dveřmi projdete. Přicházejíc k zrcadlu, uvidíte svůj odraz. Setření zamlženého zrcadla rukou (nebo podobnou mechanikou) změníte/odhalíte vzhled své tváře.

Jak budete spokojení se svým vzhledem, opustíte toalety a vrátíte se do náborové kanceláře UEE. Na mobiGlas formuláři tvorbě postavy vyplníte jméno a také označíte svého dědice v případu smrti: Může to být člen rodiny, syn, dcera, teta, strýc, nebo také úplně někdo jiný (kromě jiné hráčské postavy).

Každá postava, kterou hrajete, by měla mít šanci „zemřít“ několikrát před tím, než ji konečně uložíte k odpočinku. Můžete o tom přemýšlet jako o „životech“ ve starých arkádových hrách. Věda budoucnosti je na mnohem vyšší úrovni, než ta dnešní. Medicína má způsoby jak přivést člověka zpět ze stavu, který je dnes považován za smrt.

Klíčové charakteristiky

 • Postava má několik „životů“; v nemocnici se můžete probudit minimálně šestkrát, dle celkového rozsahu utržených zranění
 • Životy lze dobíjet speciálními misemi nebo nehoráznou sumou kreditů
 • Dle rozsahu zranění, jaká utržíte, bude odečten adekvátní počet životů
 • Mrtvá postava je mrtvá postava
 • Loď, vybavení a další majetek přejde na vašeho potomka nebo blízkou osobu uvedenou v závěti (Reputace a Občanství se přenáší pouze za určitých podmínek)
 • Pokud postava vykoná významný čin, dostane náhrobek. např. „Zde leží Chris, objevitel Jump Pointu Orion 2, přemožitel hrůzného piráta Robertse.“


Smrt.jpg

Ztráta zdraví

Každé zranění je jiné a tudíž má i jiný dopad na celkové zdraví. Některá zranění jsou fatální a mohou znamenat okamžitou (instantí) smrt. Méně závažná zranění dovolí hráči pokračovat ve hraní hry dokud se nedostaví k lékařskému zařízení nebo k medikovi, který mu pomůže. Pokud hráč zemře (například při neúspěšné naloďovací akci) a jiný hráč jej „neoživí“, mrtvý hráč se automaticky přesune do nemocnice. Vaše tělo bylo evakuováno do vesmírného prostoru a později vyzvednuto a zotaveno v nemocnici.

Podle typu zranění nebo způsobu smrti může být vyžadováno, aby určitá část těla postavy hráče byla nahrazena novou kybernetickou nebo organickou.

Jak moc se zranění podepíše na zdraví se odvíjí nejen od typu zranění ale i způsobu, jak k němu došlu a také kde.

Pokud se hráči nedostane včas lékařské péče a zemře (zatím ne permanentní smrtí) objeví se na nejbližší stanici nebo planetě, kterou třeba naposled navštívil a toto místo hostí obnovovací bod (nemocnice).

Pokud postava vyplýtvá všechny své „životy“, není už cesty zpět…

Ztráta všech životů

Po ztrátě všech životů, tělo postavy hráče selže natolik, že už není možné jej přivést zpět k životu. Hráč bude svědkem pohřbu své postavy z pohledu dědice, který byl zmíněn ve formuláři během tvorby teď již mrtvé postavy, nebo potomka.

Hráč tak nepřichází o svůj majetek, pouze o vydobyté výsady staré postavy. Některé výsady a postavení se mohou za určitých okolností převést i na dědice. Pokud byla hráčova postava pirát, tak i dědic je přiřazen k pirátům, ale jeho vazba na piráty není tak silná jako u původní postavy.

Příklady zranění

 • postava se nestihne katapultovat a loď vybuchne – velmi vážné zranění na pokraji smrti
 • zásad do hlavy při naloďování – smrt
 • pobyt ve vesmíru bez skafandru – smrt

Léčení

Existují speciální obchody zabývající se vašimi trvalými následky. Když přijdete o oko nebo ruku a nechcete kybernetickou končetinu ale organickou, můžete si ji zde pořídit. Také se chystají lékařské procedury či transplantace, které mohou prodloužit život vaší postavy (dostanete zpátky určitý počet životů). Tyto procedury jsou však extrémně drahé. Kybernetické části budou moci být poškozené a opravit je půjde ve speciálních zařízení k tomu určených včetně ošetřoven na lodích, pokud k tomu budou uzpůsobené.

Eliminovat následky zranění lze i mimo nemocnice, pokud je v blízkosti lekařské zařízení. Některé lodě (např. Idris) mají příslušné vybavení a některá plavidla budou přímo sloužit jako mobilní nemocnice. Hráči se mohou specializovat v medicíně a léčit zraněné piloty či vojáky v blízkosti boje.

Bezpečnostní prvky

Lodní vylepšení budou obsahovat různé systémy navržené pro zvýšení šance na přežití, jako vylepšené katapultovací systémy, skafandry a osobní štít, výkonnější energetické jádro (které poskytne více času k útěku) a jiné automatizované systémy (možnost nastavení automatické katapultáže po utržení určitého množství poškození).


Smrt NPC

Stejně jako hráči tak postavy budou unikátní a po smrti se již znovu neobjeví. Pokud tedy skupina hráčů porazí elitního „hrůzného piráta Robertse“, tak zmizí a stane se legendou. Po čase ho však nahradí nový nástupce třeba se jménem „Černá lebka“. A vznikne tak nová výzva. [1][2]


Reference

 1. Článek CR ohledně smrti v PU
 2. QA hráčů pro CR