Systém Stanton

Z Star Citizen CZ Wiki
Verze z 9. 9. 2016, 09:27; Jarred (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Stanton
Alternative text
Systém Stanton
Lokalita
území UEE
systém Systém Stanton
hvězda/hvězdy Stanton
třída hvězd(y)
souřadnice
min Strategická hodnota UEE max
Sousední systémy
Magnus [L] • Pyro [M] • Terra [L]
Planety (celkem 4)
HurstonCrusaderArcCorpMicroTech
Měsíce
Vesmírné stanice
Nízká kriminalita
Pirate-red.png Pirate-red.png Arrow-down-red.png
Pirate-red.png
Pirate-blue.png Pirate-blue.png Pirate-blue.png Pirate-blue.png Pirate-blue.png Pirate-blue.png
Černý trh žádný
Export
zbraně, počítačové technologie, elektronika
Import
suroviny, pracovní síla


I bez proniknutí lidské rasy do soustavy by byl systém Stanton jednou velkou anomálií. Může se pochlubit rozlehlou obyvatelnou zónou kolem hvězdy, která hostí hned čtyři planety typu superzemě – dnes již kolonizované. Takový jev je ve známém vesmíru doslova nevídaný. A systém je v hledáčku vědců ze všech oborů, jelikož rozmanitost jednotlivých planet na jednom místě je dechberoucí.


Historie

Bohužel není přesně známo kdy a kým byl systém poprvé objeven nebo osídlen. Nejpřijatelnější teorie mluví o nezávislém obchodním agentovi, který místo objevil a jehož existence se ve společnosti šírila jen velmi pomalu. Systém objevil(a) Toshi Aaron.[1] Impérium se začalo o soustavu zajímat ve chvíli, kdy se mu doneslo, že existují u sebe čtyři superzemě, na kterých už žije několik desítek tisíc obyvatel. UEE tak vyvlastnilo sektor s odvoláním na potřebu chránit a rozšířit nedaleké trasy skoků.

Bez formálního potvrzení o kolonizaci měli stávající obyvatelé jen málo možností jak se bránit. Hledači drahých kovů, přežívající jedinci a squatteři měli jen málo prostředků, jak se mohli bránit lodím Bengal.

Jak se ale ukázalo, systém se stal trnem v patě Impériu. Stoletá kolonizace znamenala pro Říši jen recesi a bylo jen málo možností, jak ze Stantonu něco vůbec vytěžit. UEE Navy jednotky inženýrů provedly jen minimální požadavky na teraformaci a bylo postaveno několik vojenských základen s nedostatečným financováním. Po následující generace zůstal Stanton bez dozoru a nakonec v zajetí hluboké krize kvůli projektu SynthWorld[1] se rozhodlo systém prodat po částech vždy nejvyšším nabídkám. Největší megakorporace byly v tichosti kontaktovány a požádny a vydražení jejich budoucích planet.

Vítězové věří, že nalili do ekonomiky UEE několik bilionů dolarů. Proto se není čemu divit, že planety nesou názvy právě podle korporací.

Korporace se do systému stěhovaly pomalu, ale s jistotou. Zpočátku odmítaly přestěhovat stávající obyvatele, protože technicky koupily planety a ne lidi na nich žijících nebo to, co už bylo na planetách postaveno před koupí. Ale v průběhu let se systém kompletně korporalizoval a původní obyvatelé byli doslova přesunuti pod zem.

Současnost

Čtveřice superzemí je teď pokryta továrnami, sídly společností, testovacími filiálkami, těžebními korporacemi a vším, co si v obchodu můžete jen představit. V systému tak bydlí jen ti, kteří pro nějakou místní společnost pracují a nebo si pronajímají místo k bydlení.

Dnes je Stanton ideální místo k cestování, pokud vás zajímá výroba materiálů jedněch z nejúspěšnějších společností v Galaxii. A nebo pokud si myslíte, že můžete profitovat z vývozu jejich produktů, tam kde jsou zapotřebí.


Upozornění k cestování

Návštěvnící musí mít na paměti, že zatímco v systému Stanton platí standardní trestní zákoník, UEE oblast nehlídá. Soukromé squadrony a žoldáci najatí megakorporacemi zde prosazují své vlastní zákony.[2]


Planety systému

Sousední systémy


Reference

  1. 1,0 1,1 The Observist: Area18, ArcCorp, Stanton
  2. Galactic Guide Stanton

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso