Tento den v historii: Mimozemské dítě

Z Star Citizen CZ Wiki
Verze z 9. 9. 2016, 15:46; Jarred (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

History.jpg


18. března 2157

Lidstvo dosáhlo fáze dospívání a podniklo prvotní krůčky pryč ze svého domovského světa. Planeta Mars byla konečně teraformována. Senátor Stephen Nquyen dokončil svůj proslov a odhalil Památník.

Ti, kteří se aktu účasnili, si párty jednoduše užívali, zatímco se noc linula po povrchu Marsu. Jak oslavy pokračovaly, systémem se hrálo „What It Was“ od skupiny Roommates, která stála teprve na začátku své popularity.

Byl to obrovský úspěch lidstva jedné noci a měla to být noc dvou úspěchů.

Pronikavý pláč probodnul hudbu a okamžitě upoutal pozornost Senátorů, hodnostářů i vědců. Rychle našli zdroj pláče: Kinah Okon, jedna z vedoucí inženýrů přístavu Renatus. Původem z Nigérie na Zemi, byla součástí projektu několik let společně se svým manželem Madu. Ještě důležitější však bylo, že byla v sedmém měsíci těhotenství, což bylo první dítě páru. Zdravotnický personál na základně velmi pečlivě sledoval vývoj dítěte, dokonce doporučil transfér zpátky na Zem, ale Kinah odmítla opustit projekt, který byl pro ni vášní.

Místní medici okamžitě doprovodili Kinah a jejího manžela na ošetřovnu. V 01:28 SET, Abeni Okon se stala prvním lidským dítětem narozeným na jiné planetě. Nebylo to bez komplikací a Abeni musela strávit několik týdnů pod pečlivým dozorem.

„Bylo toho tolik, co jsme nevěděli. Mohly základní rozdíly mezi Marsem a Zemí ovlivnit dítě? Nechtěli jsme nic ponechat náhodě. Osobně jsem se cítil k dítěti zavázaný, takže jsme možná byli trochu zvlášť opatrní,“ poznamenal ve svých pamětech dr. Michael V. Smith, vedoucí zdravotnických zařízení na základně. „Ale nikdo nemohl popřít obrovské důsledky toho, co se stalo.“

Abeni byla nakonec ze zdravotnické stanice propuštěna a předána rodičům, kteří konečně mohli svou dceru vzít domů. Něco dalšího následovalo…

Sláva.

Mediální společnosti pronásledovaly Abeni, přenášely každý okamžik jejího života. Jak se Mars vyvíjel a lidé začali utíkat ze zoufale přelidněné Země, bylo pro Okon rodinu stále obtížnější vyhnout se davům zvědavců a uctívačů.

„Všichni měli pocit jako by ji znali,“ poznamenala Kinah Okon v jednom z mála rozhovorů. „Byla pro každého dcerou nebo sestrou nebo přítelkyní. Někdy to bylo roztomilé, jindy… ne tolik. Byla to nezdravá úroveň důvěrnosti od cizích lidí.“

Zdálo se to jen jako otázka času před tím, než tato nekončící pozornost vyvolá odpor. Kolem jejího věku dvaceti let se jevilo, jakoby se Abeni vzdala a přijmula svůj obdiv a pozornost.

Bylo ji možné najít v každém baru a na párty, které byly ochotné ji za přítomnost zaplatit. Pustila se do směšného obchodu a v zásadě utrácela peníze, které se kolem ní vždy tvořily. Mediální pozornost se začala stáčet na temnou stranu: bylo to, jako když se poškozená loď snaží zůstat ve vzduchu i když každý ví, že náraz je nevyhnutelný.

Náraz opravdu nastal, ale nebylo to tak veřejné, jak si lidé mysleli, že to bude. Abeni zrovna odcházela z jedné párty, když byla venku konfrontována tiskem a fanoušky. Nenastaly žádné opilecké střety nebo házení lahví, pouze výměna slov, a pak byla Abeni pryč.

Po té noci, kdy zmizela z veřejného dohledu bez jediného vysvětlení proč, začala pracovat pro místní komunitní programy aktivní pomoci. Často se stěhovala do oblastí, kde bylo pomoci nejvíce zapotřebí a vždy dále a dále od slávy, která ji téměř pohltila.

Abeni Okon uskutečnila jedno konečné veřejné vystoupení. Roku 2232, ve věku 75 let, byla čestným hostem při startu Artemis. Stojící na pódiu po boku kapitánky Lisy Danvers, vedoucího mise Justina Cobba a významných představitelů státu, Abeni řekla toto:


„Jsou okamžiky, na které lze být hrdý. Podle všeho, já nejsem někdo, kdo by si zasloužil být na tomto shromáždění, stát vedle těchto lidí, jako bych k nim patřila. Já tu jsem jednoduše proto, že existuji. Dosáhla jsem slávy a proslulosti bez nějakého přičinění nebo snahy mimo to, že jsem byla dítětem svých rodičů. Ale tady jsou lidé, kteří svou statečností a oddaností posouvají lidstvo kupředu, ne výhradně z jejich činů. Nutí nás všechny se na sebe podívat a žádát od nás víc. Snažila jsem se lépe žít, ale chci slyšet skutečné hrdiny.“


Odstoupila od mikrofónu, aby přenechala publikum Lise Danvers. To bylo naposled, co se objevila na veřejnosti, a to nejbližší, co se dalo z jejích slov vyčíst o náhlé změně před všemi těmi lety.

Abeni Okon zemřela 9. prosince 2252 SET ve věku 95 let.

První dítě narozené mimo Zemi bylo pochováno k odpočinku na úbočí kopce na Marsu s prostým náhrobník kamenem. Byla pochována ve světě, ať už jej měla ráda nebo ne, kterému pomohla, aby byl vnímán jako druhý domov lidstva.[1]


Reference

  1. This Day in History: The Extraterrestrial Child