UEE Marines

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
UEE Marines
Alternative text
UEE Marines
Základní údaje
role Vojenská,
poslání Invazní
Sídlo
systém Kilian
planeta Corin
město
Struktura
Imperator -> Nejvyšší velitel Legatus Marinuum
Příbuzné subjekty
UEE Army UEE Navy


První a poslední na bojišti. Už jen řev jejich výsadkových podů (přezdívaných: Nails - hřebíky) prolétávajících atmosférou děsí nepřátele dost na to, aby prchli. Neexistuje bitva, které by se zocelení mariňaci zalekli.

Mariňáci původně fungovali pod záštitou UEE Army, osamostatnili se pod vlastní divizi až ke konci První Tevarinské války. UPE pocítilo nutnost sformovat údernou sílu složenou z toho nejlepšího co UEE Navy a UEE Army nabízí. Jejich hlavním určením se stala invaze na povrch planet. Stala se z nich zbraň na bojišti a nic více. Neovládají diplomacii jako námořní důstojníci a necítí nutnost střežit jako pěchota. Oni zkrátka pouze konají. Pokud je zrovna imperátor nepotřebuje, trénují na další bitvy na jejich domovské základně na planetě Corin (systém Kilian).

Kandidáti na UEEM jsou vybíráni ze všech rekrutů do námořnictva i armády. Kritéria pro přijetí jsou neznámá, ale jistě ta nejvyšší. Spekuluje se, že k Marině se zkrátka zapsat nelze. Ona si vybere vás.

Mariňáci se považují za Imperátorovy vlastní jednotky, ve skutečnosti jedna jednotka vystihuje toto uvažování doslova. Je to 1st Marine Combat Battalion. Jednotka určená výhradně pro potřeby Imperátora. Nejlepší z nejlepších. Pouze několik nejlepších mariňáků dostane možnost ucházet se o členství. A jen pár z těch několika nejlepších dostane jednoroční angažmá. A ještě méně jedincům se povedlo získat celoživotní členství. Jejich brnění má na HUDu fialový nádech (pozn. souvislost s Pretoriány)

Každý mariňák má dvě barvy. Ve viditelném spektru a v neviditelném spektru. Barva v neviditelném spektru je vidět pouze skrze HUD, který má každý mariňák v přilbě. Každá funkce má na bojišti tak svou barvu, od Mediků po xenolingvisty. Navíc napomáhá mariňákům ve zmatku boje rozlišit nepřítele od vlastních.

Hodnosti UEE Marines[1]
High-Command Legatus Marinuum Nejvyšší velitel Legatus Marinuum
General Generál
Lt. General Poručík Generál
Colonel Plukovník
Lt. Colonel Podplukovník
Major Major
Captain Kapitán
Lieutenant Poručík
2nd Lieutenant Podporučík
Marine Gunner Palebný důstojník
Poddůstojnické hodnosti
Sergeant Major Seržant Major
Gunnery Sergeant Zbrojní seržant
Corporal Desátník
Lance Corporal Svobodník
Trooper Voják

Hodnosti jsou doslovným překladem nebo přizpůsobeným překladem, protože používání českých ekvivalentů mi způsobuje migrény. Roberts některé hodnosti přidal, upravil nebo zrušil; překlad hodností jsem tedy tomu přizpůsobil a snažil se je nejlépe přiblížit k tomu, co by mohly znamenat.


Reference

  1. [1]