Drake Interplanetary: Porovnání verzí

Z Star Citizen CZ/SK Wiki
(Založena nová stránka s textem „{{Infobox společnost | soubor = DrakeLogo-largeWhite.png | sídlo = Odyssa, Borea, Magnus | rasa = l…“)
 
m
Řádek 5: Řádek 5:
 
|            CEO = Anden Arden
 
|            CEO = Anden Arden
 
|  datumZaložení = [[2845]]
 
|  datumZaložení = [[2845]]
|  místoZaložení =  
+
|  místoZaložení = [[Odyssa]], [[Borea]], [[Systém Magnus|Magnus]]
 
|    zakladatel = [[Jan Dredge]] a další designéři
 
|    zakladatel = [[Jan Dredge]] a další designéři
 
|osudSpolečnosti = <!-- zánik / odkud / spojení -->
 
|osudSpolečnosti = <!-- zánik / odkud / spojení -->
Řádek 14: Řádek 14:
 
|      cílovýTrh = civilisté/obchod/milice
 
|      cílovýTrh = civilisté/obchod/milice
 
}}
 
}}
{{draft}}
+
{{obsah|}}
 +
'''Drake Interplanetary''' je kontroverzní společnost vyrábějící vesmírné stíhačky a osobní bojová plavidla. Každý [[Občan]] zná dobře Drake Interplanetary, laciné billboardy zobrazující neuvěřitelně umělé ženy s křiklavou kůží, jak se plazí po nejnověších modelech vesmírných stíhaček. Stejně tak jsou známé zpravodajské titulky znechucených vyšetřování kolem kriminálních vazeb společnosti. A proslulé jsou i ne zrovna aerodynamické tvary jejích plavidel. Odkaz společnosti je všudypřítomný a nevyhnutelný pro každého, kdo vyletí do vesmíru.
 +
==Historie==
 +
Společnost vznikla spojením osmi lidí, pohybujících se převážně v letecko-kosmickém inženýrství, kteří společně pracovali na projektu [[AS-1 Cutlass]]. Neuvěřitelně levného plavidla dostupného široké veřejnosti podle [[UEE]] specifikací k „lidovému bojovému plavidlu“.
 +
 
 +
CEO nově vzniklé společnosti se stal [[Jan Dredge]]. Název nevychází z příjmení nikoho ze zakladatelů. Jméno jim jen přišlo dostatečně zvučné a přitažlivé pro jejich loď. Jednalo se o první ze série rozhodnutí „peníze nade vše“, které definovalo společnost do budoucna.
 +
 
 +
Další rozhodnutí bylo také zásadní, než jít v [[UEE]] tradici a vybrat si za sídlo nějaký tradiční domácí svět jako [[Earth|Zemi]] nebo [[Terra|Terru]], Drake se usadil v ekonomicky strádajícím systému [[systém Magnus|Magnus]], aby tak postavil své korporátní vedení i klíčové továrny na planetě [[Borea]].
 +
 
 +
Profil společnosti stojící mimo zákon získal Drake ještě předtím, než první model [[Cutlass]]e opustil tovární linku. Hlavním motivem společnosti bylo mířit na soukromé vojenské skupiny. [[UEE]] zákony dovolují, někdo by řekl že i doslova podporují, aby si kdekoli každý mohl pořídit vlastní bojový letoun. Plánem společnosti tedy bylo využít těchto zákonů a zaměřit se na privátní [[squadron]]y ve vzdálenějších oblastech, které by uvítaly laciná plavidla. Oblasti klasifikované jako velmi riskantní z hlediska pojištění viděl Drake jako ideální lokace, kde by byli rádi za jednodušší způsob doplnění zničených lodí.
 +
 
 +
Měli pravdu, nebo tak se to alespoň jevilo. Prodeje byly fenomenální, během devíti měsíců rozjel Drake hned šest závodů mimo domovskou [[Borea|Boreu]] a k tomu oprávnil ještě dealery v dalších devíti sektorech. Během dalšího roku se společnost zvětšila několikanásobně. A za pět let od vzniku se o Drake Interplanetary mluvilo jako o pátém největším producentovi vesmírných lodí, který nedokázal dostatečně rychle rozšiřovat svá povolení. Společnost byla velebena za své úspěchy, často zmiňována ve finančních magazínech jako firma, která by mohla mít dopad na to, jak třeba giganti [[Roberts Space Industries]] a [[MISC]] vedou svůj obchod. Kdyby šel vývoj stejným směrem i nadále, tak by s [[Cutlass]]em létal do deseti let každý.
 +
 
 +
 
 +
==Společnost a nezákonné aktivity==
 +
Nikdo se ale nepozastavoval nad skutečností, kam vlastně lodě putovaly. V galaxii vládl mír, nebo aspoň existoval klid jako nikdy předtím. Nájezdy [[Vanduul]]ů také nebyly v té době ještě nějak organizované, menší válečné potyčky na hranicích byly omezeny ve svém lokálním rozsahu a [[armáda UEE]] byla uprostřed svého dlouholetého klidu zbraní. Kdo tedy kupoval všechny ty stroje, když jich vůbec nebylo zapotřebí? Dokud ale hvězdné kredity tekly na účet společnosti, Drake se o to, kdo kupoval jejich [[Cutlass]]e nezajímal.
 +
 
 +
Odpovědí byl samozřejmě organizovaný zločin a piráti. Tak dlouho, jak civilisté měli přístup ke hvězdám, pirátství doslova kvetlo. A teď, díky cenově dostupným [[Cutlass]]ům mělo i nový nástroj pro své nepopulární činnosti. Pašeráci a piráti, dlouho odříznuti od možnosti se pojistit jako běžní [[Občan]]é, nejčastěji operovali s doslouženými stroji a svévolně upravenými stroji včetně [[Constellation]] a třeba i sto let starými kousky od [[MISC]]. Teď ale mají k dispozici plavidla, která se vejdou do jejich rozpočtu a díky nadstandardně velkému nákladovému prostoru a z podstaty i extrémní přizpůsobitelnosti, mají stroje, které splní přesně to, co si jen budou přát.
 +
 
 +
Výzkumy zjistily, že [[Cutlass]] se pro přepravu narkotik, přepadávání transportů a dokonce útoků na policejní hlídky používají stále častěji. [[Cutlass]] tak dal starému řemeslu pirátství nový dech a piráti začínají definovat pověst [[Cutlass]]u velmi jednoznačně.
 +
 
 +
Společnost si je už moc dobře vědoma, odkud peníze za prodané stroje pochází. Ale zisk je mnohem silnější a Drake Interplanetary nehodlá na svém směru nic změnit. Dokonce místo aby alespoň Drake omezil prodej známým vojenským skupinám, tak ještě pokračuje v prohlubování návrhů lodí pro lepší potřeby pirátů. Například [[Caterpillar]] transportér má svůj vlečný paprsek a silné zbraně jaké jiné lodě v jeho třídě nemají. I reklama se stala mnohem okatější, když se [[Cutlass]] představuje v černém maskovacím provedení a se symbolem lebky a zkřížených hnátů. Vyjádření PR říká, že z jejich strany se jedná pouze o vtip a že diskuze kolem loga jsou přehnané.
 +
==Budoucnost==
 +
CEO [[Jan Dredge|Dredge]] plánuje na [[Terra Air]] a [[Space Show]] představit nový model společnosti a mezitím zefektivňovat stávající modely [[Cutlass]], [[Caterpillar]] a [[Buccaneer]].
 +
 
 +
Zaměří se společnost u nadcházejících modelů více na jejich vzhled a cítění než na jasný signál pro ilegální skupiny kvůli nízké ceně? Společnost často prohlašuje, že utratila miliony kreditů za lobbování u vlády, aby zpřísnila protipirátské zákony. Cynici ale namítají, že tvrdší zákony akorát přimějí piráty, aby kupovali stále větší množství lodí.<ref name="main" />
 +
==Reference==
 +
<references>
 +
<ref name="main">[https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/13441-Galactic-Guide-Drake-Interplanetary Drake Interplanetary]</ref>
 +
</references>
 +
[[Kategorie:Odyssea]]

Verze z 1. 3. 2020, 08:07

Alternative text
Drake Interplanetary
sídloOdyssa, Borea, Magnus
rasaLidé
CEOAnden Arden
datum založení2845
místo vznikuOdyssa, Borea, Magnus
zakladatel(é)Jan Dredge a další designéři
hlavní zaměřenívýroba lodí
cílový trhcivilisté/obchod/milice

Drake Interplanetary je kontroverzní společnost vyrábějící vesmírné stíhačky a osobní bojová plavidla. Každý Občan zná dobře Drake Interplanetary, laciné billboardy zobrazující neuvěřitelně umělé ženy s křiklavou kůží, jak se plazí po nejnověších modelech vesmírných stíhaček. Stejně tak jsou známé zpravodajské titulky znechucených vyšetřování kolem kriminálních vazeb společnosti. A proslulé jsou i ne zrovna aerodynamické tvary jejích plavidel. Odkaz společnosti je všudypřítomný a nevyhnutelný pro každého, kdo vyletí do vesmíru.

Historie

Společnost vznikla spojením osmi lidí, pohybujících se převážně v letecko-kosmickém inženýrství, kteří společně pracovali na projektu AS-1 Cutlass. Neuvěřitelně levného plavidla dostupného široké veřejnosti podle UEE specifikací k „lidovému bojovému plavidlu“.

CEO nově vzniklé společnosti se stal Jan Dredge. Název nevychází z příjmení nikoho ze zakladatelů. Jméno jim jen přišlo dostatečně zvučné a přitažlivé pro jejich loď. Jednalo se o první ze série rozhodnutí „peníze nade vše“, které definovalo společnost do budoucna.

Další rozhodnutí bylo také zásadní, než jít v UEE tradici a vybrat si za sídlo nějaký tradiční domácí svět jako Zemi nebo Terru, Drake se usadil v ekonomicky strádajícím systému Magnus, aby tak postavil své korporátní vedení i klíčové továrny na planetě Borea.

Profil společnosti stojící mimo zákon získal Drake ještě předtím, než první model Cutlasse opustil tovární linku. Hlavním motivem společnosti bylo mířit na soukromé vojenské skupiny. UEE zákony dovolují, někdo by řekl že i doslova podporují, aby si kdekoli každý mohl pořídit vlastní bojový letoun. Plánem společnosti tedy bylo využít těchto zákonů a zaměřit se na privátní squadrony ve vzdálenějších oblastech, které by uvítaly laciná plavidla. Oblasti klasifikované jako velmi riskantní z hlediska pojištění viděl Drake jako ideální lokace, kde by byli rádi za jednodušší způsob doplnění zničených lodí.

Měli pravdu, nebo tak se to alespoň jevilo. Prodeje byly fenomenální, během devíti měsíců rozjel Drake hned šest závodů mimo domovskou Boreu a k tomu oprávnil ještě dealery v dalších devíti sektorech. Během dalšího roku se společnost zvětšila několikanásobně. A za pět let od vzniku se o Drake Interplanetary mluvilo jako o pátém největším producentovi vesmírných lodí, který nedokázal dostatečně rychle rozšiřovat svá povolení. Společnost byla velebena za své úspěchy, často zmiňována ve finančních magazínech jako firma, která by mohla mít dopad na to, jak třeba giganti Roberts Space Industries a MISC vedou svůj obchod. Kdyby šel vývoj stejným směrem i nadále, tak by s Cutlassem létal do deseti let každý.


Společnost a nezákonné aktivity

Nikdo se ale nepozastavoval nad skutečností, kam vlastně lodě putovaly. V galaxii vládl mír, nebo aspoň existoval klid jako nikdy předtím. Nájezdy Vanduulů také nebyly v té době ještě nějak organizované, menší válečné potyčky na hranicích byly omezeny ve svém lokálním rozsahu a armáda UEE byla uprostřed svého dlouholetého klidu zbraní. Kdo tedy kupoval všechny ty stroje, když jich vůbec nebylo zapotřebí? Dokud ale hvězdné kredity tekly na účet společnosti, Drake se o to, kdo kupoval jejich Cutlasse nezajímal.

Odpovědí byl samozřejmě organizovaný zločin a piráti. Tak dlouho, jak civilisté měli přístup ke hvězdám, pirátství doslova kvetlo. A teď, díky cenově dostupným Cutlassům mělo i nový nástroj pro své nepopulární činnosti. Pašeráci a piráti, dlouho odříznuti od možnosti se pojistit jako běžní Občané, nejčastěji operovali s doslouženými stroji a svévolně upravenými stroji včetně Constellation a třeba i sto let starými kousky od MISC. Teď ale mají k dispozici plavidla, která se vejdou do jejich rozpočtu a díky nadstandardně velkému nákladovému prostoru a z podstaty i extrémní přizpůsobitelnosti, mají stroje, které splní přesně to, co si jen budou přát.

Výzkumy zjistily, že Cutlass se pro přepravu narkotik, přepadávání transportů a dokonce útoků na policejní hlídky používají stále častěji. Cutlass tak dal starému řemeslu pirátství nový dech a piráti začínají definovat pověst Cutlassu velmi jednoznačně.

Společnost si je už moc dobře vědoma, odkud peníze za prodané stroje pochází. Ale zisk je mnohem silnější a Drake Interplanetary nehodlá na svém směru nic změnit. Dokonce místo aby alespoň Drake omezil prodej známým vojenským skupinám, tak ještě pokračuje v prohlubování návrhů lodí pro lepší potřeby pirátů. Například Caterpillar transportér má svůj vlečný paprsek a silné zbraně jaké jiné lodě v jeho třídě nemají. I reklama se stala mnohem okatější, když se Cutlass představuje v černém maskovacím provedení a se symbolem lebky a zkřížených hnátů. Vyjádření PR říká, že z jejich strany se jedná pouze o vtip a že diskuze kolem loga jsou přehnané.

Budoucnost

CEO Dredge plánuje na Terra Air a Space Show představit nový model společnosti a mezitím zefektivňovat stávající modely Cutlass, Caterpillar a Buccaneer.

Zaměří se společnost u nadcházejících modelů více na jejich vzhled a cítění než na jasný signál pro ilegální skupiny kvůli nízké ceně? Společnost často prohlašuje, že utratila miliony kreditů za lobbování u vlády, aby zpřísnila protipirátské zákony. Cynici ale namítají, že tvrdší zákony akorát přimějí piráty, aby kupovali stále větší množství lodí.[1]

Reference