Třída Idris: Porovnání verzí
Řádek 3: | Řádek 3: | ||
===Varianty=== | ===Varianty=== | ||
− | Idris-M – Originální model '''Idris-M (varianta Mark)''' je vhodný pro všechny akce od dlouhodobého patrolování až po rozvědky u nebezpečných [[jump point]]ů (přeskokových bodů). Dobře vybavená Idris může sloužit jako torpédovací loď. Díky jejím manévrovacím schopnostem a vyšší rychlosti je vhodná i ke stíhání křižníků. | + | <big>'''Idris-M'''</big> – Originální model '''Idris-M (varianta Mark)''' je vhodný pro všechny akce od dlouhodobého patrolování až po rozvědky u nebezpečných [[jump point]]ů (přeskokových bodů). Dobře vybavená Idris může sloužit jako torpédovací loď. Díky jejím manévrovacím schopnostem a vyšší rychlosti je vhodná i ke stíhání křižníků. |
− | Idris-P – Varianta '''Idris-P Mark II''' „Peacekeeper“ byla vyvinuta pro hlídkové služby [[UEE]]. Idris-P vyměňuje standardní lodní zbraň typu loď-loď a v ose uloženou střeleckou věž za větší kapacitu nákladového prostoru a vyšší rychlost. Poprodejní sady původně vyráběné pro vládu [[UEE]] hledající lepší plán pro hlídkování/ochranu jsou uvolněné k militarizaci verzí Peacekeeper. | + | <big>'''Idris-P'''</big> – Varianta '''Idris-P Mark II''' „Peacekeeper“ byla vyvinuta pro hlídkové služby [[UEE]]. Idris-P vyměňuje standardní lodní zbraň typu loď-loď a v ose uloženou střeleckou věž za větší kapacitu nákladového prostoru a vyšší rychlost. Poprodejní sady původně vyráběné pro vládu [[UEE]] hledající lepší plán pro hlídkování/ochranu jsou uvolněné k militarizaci verzí Peacekeeper. |
− | Idris-K – Vylepšená verze Idris-P s S10 beam laserem a předním missile turretem | + | <big>'''Idris-K'''</big> – Vylepšená verze Idris-P s S10 beam laserem a předním missile turretem |
<div><ul> | <div><ul> |
Verze z 22. 11. 2020, 23:47
Idris je fregatou a první válečnou lodí nižší třídy dostupnou pro civilní trh a armádu UEE zároveň. Idris jsou používány daleko cestujícími průzkumníky, kteří plánují být od nejbližší čerpací stanice až 24 skoků, a také jako obrněné obchodní lodě pro potřeby přesunu zboží skrz pirátské oblasti. Vysoká cena drží Idris z dosahu obvyklých pilotů Freelancerů a Starfarerů a zároveň ji dělá jakýmsi cílem pro piráty vyššího kalibru, kteří předpokládají, že loď chrání něco cenného.
Varianty
Idris-M – Originální model Idris-M (varianta Mark) je vhodný pro všechny akce od dlouhodobého patrolování až po rozvědky u nebezpečných jump pointů (přeskokových bodů). Dobře vybavená Idris může sloužit jako torpédovací loď. Díky jejím manévrovacím schopnostem a vyšší rychlosti je vhodná i ke stíhání křižníků.
Idris-P – Varianta Idris-P Mark II „Peacekeeper“ byla vyvinuta pro hlídkové služby UEE. Idris-P vyměňuje standardní lodní zbraň typu loď-loď a v ose uloženou střeleckou věž za větší kapacitu nákladového prostoru a vyšší rychlost. Poprodejní sady původně vyráběné pro vládu UEE hledající lepší plán pro hlídkování/ochranu jsou uvolněné k militarizaci verzí Peacekeeper.
Idris-K – Vylepšená verze Idris-P s S10 beam laserem a předním missile turretem
Interiér
Jelikož je interiér ve všech variantách téměř stejný a možné rozdíly ještě nejsou známy, je popsán zde.
Koridory a přepážky
- Protože jsou koridory těsně u trupu lodi (alespoň v přední části), má Idris na svých chodbách okna, kterými lze pozorovat prostředí mimo loď. Z bezpečnostních důvodů kvůli požárům, nehodám a boardingu vzniklo na palubě lodi i několik přepážek, které dovolují jednotlivé koridory od sebe oddělit a v případě potřeby kompletně odříznout.
- Zadní část koridorů je sice o okna ochuzená, zato má větší funkcionalitu. Nachází se zde protitlaková vrata a nákladový výtah spojený s hangárovou palubou Idris. Zadní přepážka slouží jako informační bod lodi s její mapou a výtahem vedoucím na můstek.
- V trupu jsou také přístupové šachty, které se táhnout téměř po celé palubě lodi. Slouží pro inženýry jako přístup k jednotlivým systémům lodi a v případě boardingu dovolují nepozorovaný pohyb po lodi.
Můstek
- Slouží k řízení celé lodi.
Konferenční místnost
- Idris obsahuje konferenční briefingovou místnost, která slouží hlavně účelům Squadron 42. Koncept zobrazuje místnost až příliš rozlehle a konečná verze bude vlastnit jen devět sedaček. Každé sedadlo bude mít malý MobiGlas monitor na opěrce, kde si může pilot prohlédnout obrázky z mise z blízka.
Kajuty kapitána a XO
- Kajuty kapitána a XO jsou si velmi podobné a nabízejí o trochu více luxusu než kajuty posádky.
- Tyto dvě nadstandardní kajuty obsahují soukromou sprchu a toaletu, kóji s postelí a úložným prostorem navíc, malou kuchyňku, poličky pro osobní věci, trofeje a samozřejmě akvárium.
- I přesto, že se jedná o luxusnější prostory, pořád se jedná o stísněné prostory, i když na konceptech působí prostorně.
Kajuty posádky
- Kajuty posádky mohou při maximálním rozestavění pojmout až 24 lůžek; dvanáct na každé straně místnosti. Maximální velikost posádky ale bude i tak zřejmě menší a pohybovat se v hodnotách blízkých původnímu konceptu, kdy Idris byla ještě považována za korvetu.
- Kajuty posádky obsahují umývárnu s toaletami a odpočinkovou místnost včetně malé kuchyňky – nutriční stanice, která posádce dodává jídlo a pití.
- Každý člen posádky má ještě k dispozici svůj vlastní úložný prostor.
Cely
- Přítomnost cel na Idris je důležitá pro Squadron 42 i užitečná pro perzistentní vesmír. Vězeňský prostor se skládá ze tří cel, každá z nich obsahuje postel, umyvadlo, toaletu a komunikační panel.
- Cely jsou ovládané pomocí bezpečnostního panelu umístěného vedle vstupu do jednotlivých cel. Hlavní prostor obsahuje také ovládací panel pro stráž a skřínky pro osobní věci vězňů.
Sklady
- Ve střední části lodi se nachází prostor o dostatečné velikosti pro zásoby a skladiště. Stejný prostor také vlastní výtahový systém, který dovoluje přemístit materiál z dolní hangárové paluby.
Zbrojnice
- Pravé křídlo lodi hostí prostor zbrojnice s řadou uložných sestav. Nachází se zde palné zbraně, granáty i vojenské doplňky. Vedle bojového arzenálu tu je i prostor pro uchovávání vojenských obleků a zbroje. Nachází se zde i střelnice.
Ošetřovna
- Žádné vojenské plavidlo by nebylo kompletní bez místa, kde by se dalo ošetřit. Ošetřovna na Idris ale nemá svým vybavením překonávat specializovaná zařízení, takže se jedná spíše o nízkonákladové vybavení.
- Ošetřovna dovoluje provádět operace i léčit nemocné a stejně tak přechovávat mrtvé, udržovat je v nehnijícím stavu, dokud nebudou předány patřičným úřadům.
- Kapacita ošetřovny zatím není známa. Aktuální koncept počítá se šesti lůžky, ale interiér ošetřovny musí projít úpravou, aby se jednotliví pacienti od sebe více oddělili, je tedy možné, že konečná kapacita bude nižší.
Únikové moduly
- Únikové moduly jsou umístěné v postranních úhlových koridorech vedoucích do zbrojnice a k celám a v přední části trupu. Díky jejich relativně centrální poloze se může hráč k modulům dostat odkudkoli velmi rychle.
Utilitární loď
- Větší a kapitální lodě budou vlastnit malé utilitární lodě, které dovolují vykonávat mnoho specifických funkcí pro chod mateřské lodi. Idris vlastní zespodu svého trupu malý hangár pro jednu utilitární loď.
- Jedním z hlavních účelů utilitární lodi je zachraňovat a sbírat piloty v únikových modulech, proto má tato loď u Idris vyměnitelný modul, který dovoluje s únikovými moduly operovat. Mezi jiné moduly patří například nákladní modul pro přesun menšího množství nákladu na palubu Idris anebo opravářský modul.
Argo Hangár
Hangár
- V horní části hangáru se nachází letové řídící středisko.
Hangár Idris by měl být schopný pojmout 3 lodě velikosti Gladius a podobné.
Ostatní části
Engine Room
Gravity Room
Vývoj herního modelu
Koncept Idris byl již dříve daný a také se z něj vycházelo, když se začala loď modelovat pro CryEngine. Když však došlo na lámání chleba, zjistilo se, že vzletová paluba pro stíhačky není v Idris dostatečně velká. Idris bude i v začátku Squadron 42 hrát svou roli, neboť bude pro hráče domovskou kapitální lodí. Foundry 42 tak dostalo za úkol aktualizovat koncept Idris včetně radikálních úprav interiérů.
Vnitřní hangár Idris byl vytvářen s myšlenkou hostit stíhačky Hornet. Původní koncept však vycházel z prvotních verzí lodí Hornet, které byly použity i v prvním herním traileru, a jejich rozměry jsou menší, než současné aktuální verze.
Korveta Idris byla původně ohlášena v červnu 2013 a ukázalo se, že je mezi hráči velmi oblíbená. Proto se také rozhodlo, že se provedou minimální zásahy do exteriérů, které původně navrhnul Ryan Church pod patronací Chrise Robertse.
Hlavním cílem tak bylo se soustředit na vnitřek lodi a nabídnout větší funkcionalitu celého layoutu lodi a vytvořit tak životaschopný hub nejen pro hráče Squadron 42, kde budou dostávat mise, vylepšovat se i odpočívat po tvrdém boji.
Nová verze Idris se rozšířila o sto metrů na délku a i pár metrů na šířku, což dovolilo představit postranní koridory od původního konceptu páteřovitého rozmístnění místností. Nové postranní koridory běží po celé délce lodi.
Změn se nedočkala jen hlavní paluba, ale třeba i můstek, který se trochu zmenšil, aby nepůsobil příliš rozlehle a hotelově.