Roberts Space Industries

Z Star Citizen CZ/SK Wiki
Verze z 20. 11. 2021, 19:30, kterou vytvořil Jarred (diskuse | příspěvky) (Založení společnosti)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Alternative text
Roberts Space Industries
sídloNew York, Země, Sluneční soustava
rasaLidé
CEO?
datum založení2038
místo vznikuNew York, Země, Sluneční soustava
zakladatel(é)Chris Roberts
hlavní zaměřenívýroba lodí
druhotné zaměřenívýroba vozidel
cílový trhmilitary/civilisté

Roberts Space Industries je nadnárodní korporace, která navrhuje, vyrábí a prodává vesmírné lodě, vozidla, součásti lodí a skafandry. Jedná se o jednu z nejstarších moderních lidských vesmírných korporací, která sahá až k počátkům lidstva a jeho cest ke hvězdám.[1] Společnost RSI byla založena v roce 2038 a byla zodpovědná za vývoj kvantového pohonu Q-Core, který zahájil kolonizaci galaxie.[2]

Historie

Založení společnosti

Společnost Roberts Space Industries v roce 2038 oficiálně na Zemi založil mladý a podnikavý vynálezce Chris Roberts. Základní principy filozofie společnosti stanovil dlouho předtím, než začal pracovat na svém prvním výtvoru.

"Učit se z minulosti, Sahat po budoucnosti, Podporovat inovace, Pěstovat talenty, Vždy být relevantní."
— Chris Roberts

V 21. století byly cesty do vesmíru vzácnou událostí, a pro civilisty byly finančně neúnosné. Země dosahovala kritické míry přelidnění, na planetě propukaly četné války, protože obyvatelstvo čelilo nedostatku potravin, vody a energie. A tak Roberts vytvořil tým ve snaze zmírnit některé problémy své doby. V roce 2043 společnost RSI uvedla na trh svůj první výrobek, který byl ve skutečnosti hyperúčinným bateriovým měničem pro pozemní civilní vozidla. První výrobky společnosti RSI sahaly od kompaktního systému na čištění vody až po energeticky účinnou elektrickou síť. Dokonce došlo i k malé expanzi do oblasti chovu cvrčků.

Začátek levného vesmírného cestování

Přestože společnost RSI zaznamenala skromný úspěch v oblasti produktů nesouvisejících s vesmírem, Roberts odmítl být spokojený a pokračoval v hledání větších inovací. V roce 2061 narazil při zkoumání poslední úrody doktorských prací z prestižní inženýrské školy na práci doktora Scotta Childresse, jehož disertační práce se týkala oblasti cenově dostupnějších motorových systémů pro kosmické lodě.

Protože Roberts vždycky snil o tom, aby se cestování do vesmíru stalo dostupnějším, rychle se s čerstvým absolventem setkal a sestavil tým, který měl za úkol sestrojit cenově dostupnější motor pro kosmické lodě. Ačkoli se proces neobešel bez komplikací, 3. března roku 2075 představila společnost RSI svůj prototyp motoru s kvantovým jádrem.

Technologie kvantového pohonu byla okamžitě uznána po celém světě. Průzkumné mise byly najednou uskutečnitelné, protože pilotované lodě se nyní mohly posunout dále do sluneční soustavy. Různé státy (tehdy nazývané "země"), které si dříve nemohly dovolit cestování do vesmíru, se najednou mohly vydat na vlastní mise. Cestování do vesmíru bylo díky úsilí RSI dostupnější.

Robertsova smrt a teraformace

Roberts věděl, že ačkoli zpřístupnění vesmíru je pro náš druh obrovským skokem vpřed, stále to neřeší přelidnění Země. Dal dohromady další specializovaný tým z různých dceřiných společností RSI, aby vytvořil jejich dosud nejambicióznější technologii na teraformování planety. Tato vědecká hádanka se stala Robertsovou posedlostí až do jeho smrti v roce 2108. Ačkoli teraformace zůstala v Robertsově životě nedosažitelná, nový generální ředitel pokračoval ve firemní filozofii vyhledávání inovátorů a nakonec, ačkoli to trvalo dvě generace členů týmu a téměř čtyřicet let, společnost RSI představila 21. dubna 2113 první Atmo-Processor na světě, který položil základy teraformace.

S potenciálním řešením na dohled se vlády celého světa, korporace a vědecké mozky spojily a vytvořily globální kolektiv zaměřený na teraformaci Marsu (který byl v té době zcela neobyvatelný), aby ulehčily populačnímu problému na Zemi.

Tento projekt trval desítky let a čelil nevyčíslitelné ztrátě, když nehoda, známá jako Velká tragédie Marsu, způsobila smrt téměř pěti tisíc prvních osadníků. Během následného tempa rozrůstání tohoto projektu přinesla politika ředitele společnosti diverzifikaci projektů další velkolepý úspěch. V reakci na problémy, s nimiž se potýkalo úsilí teraformační divize ohledně dopravy zdrojů na Mars, vytvořil Astro vývojový tým RSI loď Zeus, první komerčně dostupnou kosmickou loď.

Éra Messerů

Na počátku 27. století, během druhé tevarinské války, kdy se Messerovci stále více upevňovali ve svém postavení, ztratila společnost RSI vojenské zakázky ve prospěch společnosti Aegis Dynamics, výrobce, který vytvářel válečné zbraně, jež Ivar Messer upřednostňoval. Několik divizí RSI stále úzce spolupracovalo s vědeckými kancelářemi a teraformačními dozorčími komisemi v UPE, ale jako celek se společnost přeměnila na převážně komerční a civilní korporaci.

V roce 2757, v reakci na smrt Anthonyho Tanaky, dvanáctiletého chlapce, který odmítl pracovat, uznal generální ředitel RSI Avel Gedima smutnou smrt a nařídil kompletní vyhodnocení všech zařízení RSI, aby se ujistil, že dodržují všechny zdravotní a bezpečnostní normy. O několik měsíců později Ulysses Messer X zveřejnil pro NewsOrgs "usvědčující a nezvratné důkazy o nekalých praktikách společnosti" a tvrdil, že Gedima zpronevěřil imperiální finance pro osobní potřebu. Případ se roky táhl u soudů, ale neustálý příval "důkazů" donutil Gedimu odstoupit.

Divize

Astro vývojový tým

Astro vývojový tým (ADT) je zodpovědný za konstrukci a výrobu menších kosmických lodí určených pro civilní použití, včetně sérií Aurora a Constellation. Je to tým, který se nejvíce blíží původní vizi společnosti o cenově dostupných kosmických lodích. Všechny lodní řady navržené ADT jsou vzdálenými předky původního Zeuse (jméno Zeus bylo kolem roku 2550 vyřazeno pro současné pojmenování s hvězdnou tématikou).

Kapitální vývojový tým

Kapitální vývojový tým (CDT) je zodpovědný za navrhování a výrobu větších kosmických lodí obvykle na vojenskou zakázku. Kromě výroby civilních konstrukcí, jako je transportér Mover, slouží mimo jiné jako hlavní dodavatel třídy Bengal. RSI CDT se v jednom okamžiku podílí na několika desítkách řad kosmických lodí, a to buď jako hlavní dodavatel, nebo jako vývojář systému. Sídlo společnosti CDT se nachází na základně L5, kde mohou být na oběžné dráze konstruovány větší kosmické lodě.

Tým pro vývoj motorů

Tým pro vývoj motorů (EDT) je zodpovědný za konstrukci a výrobu komponent motorů pro kvantový pohon, skokový motor/pohon, generátory energie a systémy trysek. EDT je organizace, ze které se společnost vyvinula, EDT neustále zdokonaluje technologii kvantového pohonu, kterou si společnost nechala patentovat před téměř 900 lety. Moderní skokové motory jsou v průběhu generací vývoje stále účinnější, přičemž součástí každé iterace je výrazné zvýšení bezpečnosti. EDT rovněž vyvíjí vlastní pohonné jednotky a tryskové systémy pro kosmické lodě RSI, přičemž celkovým cílem je snižování nákladů při neustálém plnění snu zakladatele o cenově dostupném soukromém cestování po vesmíru. EDT sídlí v Moskvě, kde se nachází její konstrukční zařízení a továrna na výrobu hlavních motorů.

Experimentální vývojový tým

Experimentální vývojový tým (XDT) (běžně označovaný jako Skunk Works) je zodpovědný za přísně tajné vládní zakázky a experimentální projekty využívající dosud nevyvinuté technologie. Náklady XDT nejsou společností RSI formálně uvedené v rozpočtu a jejich projekty se nikdy neobjevují v žádných oficiálních seznamech. Proslýchá se, že XDT je zodpovědná za většinu reverzních prací na vanduulských technologiích zachycených na hranici. XDT sídlí na temné straně Luny, kde byly na počátku 23. století RSI předány rozsáhlé oblasti pro testování motorů.

Nadace budoucnosti

Nadace budoucnosti (Future Foundation) je zvláštní divize společnosti věnovaná charitativním nadacím a grantům, která byla založena po pádu Messerovců. Ročně uděluje miliony kreditů na podporu vzdělávání, financování nového výzkumu a dokonce i na zajištění možností bydlení.

Reference

  1. Hvězdy jsou o kousek blíž
  2. Portfolio: Roberts Space Industries, Jump Point magazín, ročník 5, číslo 9.