Serling

Z Star Citizen CZ/SK Wiki
Alternative text
Serling
označeníHorus I
územíUEE
hvězdný systémHorus
typplaneta
klasifikaceterestrická
obyvatelnostano
obydlenostano
polohaobíhá hvězdu Horus

Serling, neboli Horus I, je v pořadí první planetou od hvězdy Horus v systému Horus. Tato planeta si zachovala jako své pojmenování původní přezdívku, kterou ji udělila Marie Sante. Tato planeta, rotačně vázaná ke slunci, nabízí k vidění jednu z nejzajímavějších lidských lokalit v galaxii. Jedna strana planety je neustále otočená směrem k hvězdě typu M hlavní posloupnosti, druhá strana je pak neustále zahalená do tmy. Většina planety je tak nevhodná k osídlení. Přesto lidé objevili, že je zde možný život na předělu obou stran, v úzkém pásu dělícím světlou a tmavou stranu planety slunečním terminátoru, který se táhne od jednoho pólu k druhému.

Koho zajímají nevšední podívané, je návštěva Serlingu nutností. Ovšem žít v takových podmínkách není pro lidi se slabou povahou. Serling je sužována konstantní bouří, je to vedlejší meteorologický jev, kdy se mísí tepelné masy odvrácené a přivrácené strany planety. Fotografové se často snaží ukořistit snímek červeného trpaslíka, jak sedí na horizontu uprostřed silné bouře. Tento majestátní a neskutečný obraz se nakonec stal symbolem celého systému.

Život na planetě si vyžádal důvtip, aby se přežívání stalo snesitelným, když jednou jste v části, která je neustále osvětlená, a jednou zase tam, kde nikdy světlo nesvítí (záleží na tom, na jaké straně slunečního terminátoru zrovna jste). Obecně platí, že lidé pracují v zóně, která je blíže ke světelné straně, zatímco rezidence jsou postavené na straně, která je blíže k temné straně planety. Tento systém dovoluje lidem imitovat cyklus dne a noci. Pro pohyb mezi jednotlivými zóny pak slouží nepřetržitý systém vysokorychlostních vlaků.

Protože podniky a firmy na světelné straně nikdy nezavírají, najde se na Serlingu práce pro každého. I když je cyklus dne a noci imitován, přesto někteří obyvatelé trpí psychickou zátěží z nedostatku přírodního cirkadiánního rytmu podobného tomu, kterou zažívají lidé po příchodu na novou planetu. Nejvýznamnější vzdělávací instituce na Serlingu, Aténská univerzita (University of Aten), provádí zdlouhavou studii ve snaze izolovat rozdíly mezi lidmi, kterým se v těchto životních podmínkách daří (jsou to často ty rodiny, které již na planetě žijí po několik generací), oproti těm, kteří mají potíže s přizpůsobením se.

Stejně jako kdekoli jinde v Říši, i zde platí, že ti s největším majetkem dokážou co nejvíce vytěžit i z těchto neobvyklých podmínek. Nejdražší nemovitosti planety leží přesně uprostřed terminátoru. Tyto nemovitosti, pokud jsou postaveny směrem ke slunci, poskytují pohled na nikdy nekončící západ slunce. Ohromující architektonické domy, byty a luxusní hotely jsou naprogramovány tak, aby se otáčely podle „denního“ rozvrhu a poskytovaly tak svým rezidentům zdání dne a noci.[1]

Varování pro návštěvníky a cestující

Varování pro cestující: Návštěvníkům se doporučuje, aby sledovali čas stráveny na každé straně Serlingu, protože účinky příliš malého množství světla jsou spojeny s vyčerpaností, depresí a dalšími symptomy.

Reference