Systém Taranis

Z Star Citizen CZ/SK Wiki
Alternative text
Systém Taranis
územíoutlaw území
typ systémujedna hvězda
typ hvězdytrpaslík sp. tř. A
přístupná velikost systému18 AU
Objev
oficiální rok objevu2401 nebo 2478
oficiální objevitel(ka)Glen Whitacre
Prostor
počet planet4
počet měsíců?
počet pásů/polí asteroidů2
počet jump pointů4

Systém Taranis je okrajovým sektorem, který se proslavil zejména díky své mapě v bojovém simulátoru Arena Commander. Systém také zajišťuje relativně bezpečnější cestu v místním klusteru pirátských systémů. Systém obsahuje dva pásy asteroidů a čtyři planety. Samotná Taranis je hvězdou třídy A hlavní posloupnosti, vizuálně modrobílá. Systém byl objeven roku 2401 slavnou UNE průzkumnou lodí Mythic Horizont.

Svou slávu si systém vydobyl ještě před Arena Commander díky tomu, že se jedná o jeden ze systémů Kellar's Run. Systém také umožňuje přesun, kdy je možné se vyhnout tranzitu přes pirátská doupata v systému Nexus. Je to ale sporné. Taranis není v zájmu pirátů z dobrého důvodu: nachází se tu dvojice velmi hustých pásů asteroidů (První taraniský pás a Druhý taraniský pás), které musí být překonány, pokud chce někdo cestovat z jednoho jump pointu ke druhému. Asteroidy a trosky měsíce v systému Taranis se staly osudnými pro mnoho pilotů, jenž neměli dostatečné zkušenosti, aby se mohli s tímto nebezpečím vypořádat.

Historie

Objevení bylo zcela rutinní a vykonáno jen tak mimochodem roku 2401 průzkumnou lodí Mythic Horizont. Systém byl v tu dobu považován za neživotaschopný a pouze s jedním riskantním kandidátem na teraformaci. Také ani poloha systému nenabízela žádnou jasnou strategickou výhodu a množství surových zdrojů bylo nízké až středně nízké. Počátky průzkumu systému byly výsledkem malé tragédie: jeden ze záchranných člunů byl během deště meteorů ztracen se všemi na palubě. Plaketa blízko přistávací zóny na Taranis III ztracené členy posádky dodnes připomíná jako ušlechtilé nešťastné oběti během expanze lidstva.[1]

Upozornění pro návštěvníky

Varování pro cestující: Návštěvníci systému Taranis by měli být velmi opatrní. Přesun přes systém by měl být proveden nejlepším pilotem nebo posádkou, která je připravena na oblasti s vysokou hustotou asteroidů.

Objekty

Hvězda

Hvězda Taranis je modrobílou stálicí hlavní posloupnosti spektrální třídy A.

Planety

Taranis I

První planeta v systému Taranis je typickým blízkým trpaslíkem, příliš horkým pro člověka, aby se tu zabydlel, absolutně postrádá atmosféru a do značné míry je i bez minerálních látek nebo jiných zajímavých zdrojů.

Taranis II

Taranis II (stejně jako mnoho dalších planet) byl obětí extrémního teraformačního šílenství během Messerevské éry. Bezjádrový svět uvnitř obyvatelné zóny, Taranis II byl na začátku klasifikován jako špatná volba pro teraformace a kolonizaci.

Místní rozpadlý měsíc se stal součástí popkultury, když se objevil jako jedna ze startovních lokací v simulátoru Arena Commander od Original Systems. Mapa „Broken Moon of Taranis“ byla jednou ze dvou map, se kterými se představilo veřejné demo tohoto populárního simulátoru.

Taranis III

Taranis III je smogový a bouřkový svět, který se nachází na okraji obyvatelné zóny. Konstantní bouře na planetě jsou důvodem pro originální název „Taranis“, keltského boha bouří. Planeta postrádá dýchatelnou atmosféru pro člověka, ale přesto se zde lidé usídlili. Nachází se zde osada Bethor

Taranis IV

Taranis IV je středně velký plynný obr složený z vodíku a hélia. Nachází se v těsné blízkosti k jednomu z jump pointů v systému a stal se tak občasnou zastávkou pro lodě, aby zde mohly doplnit své palivo, pokud na to mají správné vybavení.

Asteroidy a planetky

První taraniský pás

První taraniský pás je pás asteroidů v systému, který se nachází za planetou Taranis II a jeho rozbitým měsícem. Musí jej překonat každý, kdo cestuje k opačnému jump pointu v systému.

Druhý taraniský pás

Druhý taraniský pás se nachází za planetou Taranis III. Je podobný vnitřnímu Prvnímu taraniskému pásu, ale je méně nahuštěný a má pár bezpečných míst pro průlet.

Jump Gaty

Název Typ Velikost Vstupní systém Výstupní systém
Taranis-Ellis obousměrný M Taranis Ellis
Taranis-Genesis obousměrný M Taranis Genesis
Taranis-Helios obousměrný M Taranis Helios
Taranis-Terra obousměrný S Taranis Terra

Reference

  1. Jump Point magazín, květen 2014; kompletní přeložený článek najdete zde.