Cestovatelský průvodce po galaxii: Calliope, Clio a Euterpe
Tři měsíce MicroTechu, Calliope, Clio a Euterpe, se objeví ve hře s verzí 3.9. Jedná se o první měsíce, které využívají Planet Tech v4 už od samého začátku, a které přinášejí zvýšený standard kvality pro měsíce ve Star Citizen. A co víc, náš tým dokázal tyto měsíce vytvořit nejen ve vyšší kvalitě, ale i za mnohem kratší dobu, než jak by bylo možné s předchozími verzemi Planet Tech.
Pojmenované po třech řeckých múzách, MicroTech používá své měsíce jako připomenutí základních hodnot ve společnosti a zkušeností, které se snaží vytvořit. Tyto měsíce odrážejí zmrzlou a zasněženou krajinu valné většiny biomů samotného MicroTechu, a každý svým vlastním způsobem. Návštěvníci, buďte opatrní, tyto měsíce nejsou místem pro relaxaci. Se svými teplotami hluboko pod obyvatelnou mezí i neustálými hazardy okolního prostředí budou muset cestující dorazit řádně připraveni, s výbavou přizpůsobenou těmto klimatům.
Stanton 4a (Calliope)
- Co mám udělat pro to, abych z tohoto místa udělala lákavou destinaci?
- Už tři dny jsem zaseknutá na prozkoumávání přírodní krásy Calliope. Počasí je na létání nevhodné, hory jsou nebezpečné a je až příliš zatraceně chladno. Nemůžu ani dlouho chodit venku nebo moje zařízení začne selhávat. Mysleli byste, že by vám nadřízení měli dát vhodnější vybavení, když sem chtějí nalákat turisty. Mají to tak jednodušší, aby na mně zjistili drsnost zdejšího terénu.
- A moje závěry? Toto místo je nudná skála. Nic, co by se nedalo vidět na planetě. Hmm. Kromě pár jezer. Těch v kráterech. Docela se mi líbí, jak vypadají při ranním světle.
- Možná bych si to tady mohla kvůli tomu prodloužit.
— Osobní log smluvního výzkumného pracovníka startupu pro extrémní kempování založeného na MicroTechu.
Calliope (Stanton 4a) je středně velký měsíc MicroTechu bez větších vodních ploch. Jeho ledový terén charakterizují extrémní rozdíly ve výškách a propadlinách. Je pojmenovaný po starověké řecké múze, která inspiruje ve výmluvnosti, Calliope připomíná těm na Microtechu, aby "usilovali o jasné vyjádření myšlenky".
Měsíc je sužovaný intenzivními větry a tak nízkými teplotami v noci, že i speciálně izolované ochranné obleky mohou selhávat. Potemnělá strana měsíce je nebezpečnou stranou i pro ty nejzkušenější dobrodruhy.
Pokud vás drsné počasí neodradilo od návštěvy, zvažte i nedostatečnou viditelnost. Nízká oblačnost a přízemní mlhy dělají z pohybu po povrchu náročnou činnost. Dejte si pozor na blížící se tvary v dáli, hory, které se z ničeho nic tyčí vzhůru a vyžadují zkušeného pilota, aby zde mohl bezpečně navigovat.
Stanton 4b (Clio)
- Růžové! To nebe je růžové"! Prodat výlety na tohle místo bude snadné. Ani nemusím provádět žádný pozemní průzkum. Všechno podstatné lze vidět už z kokpitu. Kde začít? Velké ledovce s kameny ve tvaru trojúhelníku? Sněhová pole? Zelené oceány (zelené!!!)?
- Nejsou dokonce ani zmrzlé! Nemůžu tomu uvěřit. Takhle mrazivé místo s tekutým povrchem. Ani ne za deset let budou za tohle zbohatlí ajťáci z New Babage utrácet tisíce kreditů, aby tu mohli strávit čas na luxusní plavbě.
- Musím přijít na způsob, jak obelstít sněhové bouře.
— Osobní log smluvního výzkumného pracovníka startupu pro extrémní kempování založeného na MicroTechu.
Clio (Stanton 4b) největším z měsíců MicroTechu a pojmenovaný po řecké múze historie, Clio připomíná těm na MicroTechu, aby si pamatovali, že jejich práce stojí na těch, kteří přišli před nimi.
Charakteristickým rysem Clio je řada tekutých oceánů pokrývajících velkou část jeho povrchu. Zasněžené hory připomínají slavné sjezdovky na MicroTechu a pokrývají druhou polovinu povrchu s jedinečným a zřetelně tvarovanými ledovci, které podtrhují ony rozdíly na povrchu měsíce. Oblasti s horami a údolími, která se táhnou do hlubin oceánů na jejich pobřeží, plných polí sněhu dělají z tohoto měsíce malebnou destinaci.
Zamlžená růžová, zelená obloha a nefritové oceány vyvolávají na tomto měsíci mimozemské pocity, které v systému Stanton nic nepřekoná.
Stanton 4c (Euterpe)
- Ha. Ha. Ha ha ha.
- Myslela jsem, že už to mám za sebou. Myslela jsem si, že už jsem shromáždila všechno, abych mohla dokončit cestovatelského průvodce a dostat zaplaceno. Vyzdvihovala jsem ledovcové formace. Spekulovala jsem nad složením atmosféry. Až moc jsem básnila o mlze. Dokonce jsem tam vtěsnala i pár vtipů o lyžování na ledě.
- Hádejte, kdo ji zlomil nohu, když se snažila vyšplhat po těch skal ve tvaru komínů?
- Ať si mě nepřejí, jestli mi nepokryjí účty za ošetření.
— Osobní log smluvního výzkumného pracovníka startupu pro extrémní kempování založeného na MicroTechu.
Nejmenším a zároveň posledním (i když stejně významným) měsícem MicroTechu je Euterpe (Stanton 4c). Je pojmenovaný po starořecké múze hudby, tím Euterpe připomíná těm na planetě, aby se nechali ve svých návrzích vést přírodním rytmem vesmíru.
Krajina Euterpe je tvořena z velké části z obrovských zmrzlých oceánů a odkrytých ledových příkrovů. Čas od času najdete vrcholky země, jak vyčnívají z ledu, aby vytvořily drsnou a zastrašující rovinu.
Spíše než velké masy pevniny lze na povrchu najít shluky ostrovů, jejichž počet někdy dosahuje i tisíců. Ostrovy samy jsou stejně drsné jako planiny ledu, které je obklopují. Jsou zde i ostré formace skal připomínající svým tvarem komíny, které jsou poseté po rovinách, a prozrazují vulkanickou minulost měsíce.
Chcete se o Calliope, Clio a Euterpe dozvědět více. Podívejte se na část pořadu, kde se o tvorbě těchto měsíců bavíme se senior environment artisty Pascalem Mullerem a Patrickem Gladysem.[1]