Star Citizen:Pískoviště Jarred 2: Porovnání verzí

Z Star Citizen CZ/SK Wiki
m
(Obsah stránky nahrazen textem „{{Šablona:Infobox qdrive |filter = Odyssey |soubor = <!-- obrázek --> }} {{Loadout}}“)
(Značka: Nahrazeno)
Řádek 1: Řádek 1:
{{Infobox mechanika
+
{{Šablona:Infobox qdrive
|           soubor =  
+
|filter = Odyssey
|       fázeVývoje = <!-- 0 = designování, 1 = prvotní impl, 2 = zákl. impl., 3 = pokroč. impl., 4 = téměř kompl. 5 = kompl. -->
+
|soubor = <!-- obrázek -->
|poznámkaFázeVývoje =
 
|    povolání = <!-- pokud je povolání napište "ano" -->
 
|  singleLodě = <!-- vhodné u povolání -->
 
|    multiLodě = <!-- vhodné u povolání -->
 
|singleVozidla = <!-- vhodné u povolání -->
 
| multiVozidla = <!-- vhodné u povolání -->
 
|    vybavení = <!-- vhodné u povolání -->
 
|popisAktualniStav1 =
 
|popisAktualniStav2 =
 
|popisAktualniStav3 = <!-- v případě potřeby lze použít další popiskové parametry až do čísla 10 -->
 
|popisFinálníPlán1 =
 
|popisFinálníPlán2 =
 
|popisFinálníPlán3 = <!-- v případě potřeby lze použít další popiskové parametry až do čísla 10 -->
 
}}{{obsah|}}
 
 
 
'''Kvantové cestování''' (quantum travel) je metoda, pomocí které hráči Star Citizen překonávají obrovské vzdálenosti mezi planetárními tělesy. K možnosti takto rychlému cestování je nutné mít plavidlo vybavené [[kvantový pohon|kvantovým pohonem]] (též označovaným jako "'''kvantová jednotka'''"). Vykonání kvantového letu se nazývá "zvantovým skokem" (quantum jump).<ref name="main" />
 
 
 
Jednotlivé modely kvantových pohonů se od sebe liší maximálním doletem, rychlostí a řadou dalších parametrů. Hráč má možnost si vybrat podle vlastního herního stylu a přizpůsobit si tak plavidlo výběrem těch (pro něj nebo ji) ideálních komponent.
 
 
 
==Cestování==
 
Existují tři kroky k provedení kvantového skoku: nastavení cíle, příprava kvantové jednotky jako "spooling" (volný překlad: zařazování/navíjení/zahřívání) a samotný skok.<ref name="main" />
 
===Nastavení cíle===
 
Chcete-li cestovat do vzdáleného místa, musíte nejprve nastavit cíl pomocí svého [[mobiGlas]], vašeho osobního zařízení na zápěstí. Toto zařízení poskytuje velké množství informací a funkcí a v tomto případě poskytuje i přístup k [[hvězdná mapa (mobiGlas)|hvězdné mapě]]. Tato mapa ukazuje místa ve vesmíru k prozkoumání.
 
 
 
<!-- Obrázek s delším textem -->
 
<div id="obrText">
 
<div class="shadow imgText">[[Soubor:HvezdnaMapa01.jpg|300px]]
 
</div>
 
<div class="textOText">
 
Pro přístup ke hvězdné mapě stiskněte klávesu {{klávesa|F2}}. Zobrazí se vám aktuální poloha. Dvojité kliknutí na zajímavý bod přiblíží toto místo a poskytne vám podrobnější přehled, včetně přistávacích zón, jako jsou [[město|města]] a [[outpost]]y.
 
</div>
 
</div>
 
<!-- konec obrázku s delším textem -->
 
<!-- Obrázek s delším textem -->
 
<div id="obrText">
 
<div class="shadow imgText">[[Soubor:HvezdnaMapa02.jpg|300px]]
 
</div>
 
<div class="textOText">
 
Vyberte požadovaný cíl a poté v horní části obrazovky vyberte "'''SET ROUTE'''" (NASTAVIT TRASU). Vlevo nahoře uvidíte další podrobnosti týkající se vaší trasy, například kolik je zapotřebí kvantového paliva ("'''Required Fuel'''") a kolik skoků bude na trase provedeno.
 
</div>
 
</div>
 
<!-- konec obrázku s delším textem -->
 
===Spooling a skok===
 
<!-- Obrázek s delším textem -->
 
<div id="obrText">
 
<div class="shadow imgText">[[Soubor:KvantoveCestovani01.jpg|300px]]
 
</div>
 
<div class="textOText">
 
Teď přichází na řadu spooling kvantového pohonu. Po zavření mobiGlas opět klávesou {{klávesa|F2}} se na obrazovce objeví nová značka směřující k nastavenému cíli.
 
</div>
 
</div>
 
<!-- konec obrázku s delším textem -->
 
<!-- Obrázek s delším textem -->
 
<div id="obrText">
 
<div class="shadow imgText">[[Soubor:KvantoveCestovani02.jpg|300px]]
 
</div>
 
<div class="textOText">
 
Srovnejte směrové značky lodi s umístěním cíle a počítač začne pro vaší loď vypočítávat kvantový skok. Měli byste vidět "'''AWAITING SPOOL'''" v horní části kalibračního HUD. Zároveň dochází ke kalibraci ("'''CALIBRATION'''")
 
 
 
Stisknutím klávesy {{klávesa|B}} zahájíte spooling své kvantové jednotky a procento se zobrazí v horní části HUD. Spooling lze zahájit ještě před dokončením kalibrace.
 
</div>
 
</div>
 
<!-- konec obrázku s delším textem -->
 
<!-- Obrázek s delším textem -->
 
<div id="obrText">
 
<div class="shadow imgText">[[Soubor:KvantoveCestovani03.jpg|300px]]
 
</div>
 
<div class="textOText">
 
Jakmile hodnoty kalibrace a spoolingu dosáhnou 100 %, jste připraveni ke kvantovému skoku. Stisknutím a podržením klávesy {{klávesa|B}} zahájíte kvantový skok.
 
</div>
 
</div>
 
<!-- konec obrázku s delším textem -->
 
==Přerušení skoku==
 
Existuje několik akcí a událostí, které dokážou přerušit kvantový skok lodi. Vyhodit cizí loď z kvantového letu může zařízení, které je na tuto akci specializované. Jedná se o "quantum interdiction" zařízení, které dokáže dočasně vypnout kvantový pohon. Takovým zařízením je vybavena například [[Mantis]].
 
 
 
EMP útok může také vyřadit spooling a krátkodobě zabránit lodi kvantově skočit.
 
 
 
Někdy může být i skok přerušen, pokud se na cestě skoku nachází nějaké těleso.
 
==Propojování pohonů (jednotek)==
 
Skupinové hraní podporuje propojení kvantových jednotek, aby bylo snadnější pro více lodí (flotily) ve skupině dosáhnout společného cíle ve stejnou dobu. Provedení skupinového skoku není obtížné. Synchronizaci skupiny lodí může nastavit jen "Jump Leader" (lídr skoku), který vybere cíl a po dokončení kalibrace všech lodí může nasměrovat svou skupinu, aby k cíli skočila automaticky společně.
 
 
 
==Skokové destinace==
 
Pro kvantové skoky jsou cíle velmi důležité, protože dovolují hráčům let na dané místo bez nutnosti hledání. Ve světě Star Citizen existuje několik typů skokových destinací, ale postup letu k nim je pro všechny tyto typy stejný.
 
===Geodetické markery (GM)===
 
'''Geodetické markery''' (geodesic markers) jsou lokace na povrchu planet, měsíců a jiných těles, ke kterým lze doletět s kvantovým skok do vyšších vrstev atmosféry. Mezi takové lokace nejčastěji patří různé outposty, města a samozřejmě tradiční přistávací plochy.
 
 
 
I když je možné letět na libovolné místo na planetárním tělesu manuálně, nejrychlejší metodou je opět kvantový skok.
 
<!-- Obrázek s delším textem -->
 
<div id="obrText">
 
<div class="shadow imgText">[[Soubor:KvantoveCestovani04.jpg|300px]]
 
</div>
 
<div class="textOText">
 
Stejně jako v jiných případech, i teď můžete stisknutím klávesy {{klávesa|F2}} vyvolat svou hvězdnou mapu a rozhlédnout se po planetárním tělesu, abyste viděli zajímavá místa. I přesto, že jste blízko povrchu, jednoduše stiskněte klávesu {{klávesa|B}}, abyste nastartovali kvantový pohon, a objeví se nové značky označující zajímavá místa na povrchu, ony geodetické markery. Pevné hexagonální značky jsou na vaší straně planetárního tělesa, zatímco přerušované hexagonální značky jsou na druhé straně planetárního tělesa.
 
</div>
 
</div>
 
<!-- konec obrázku s delším textem -->
 
Chcete-li zahájit výpočet skoku, vyrovnejte svou loď s jednou ze značek. Když je kalibrace a spooling na 100 %, je možné stisknout a podržet klávesu {{klávesa|B}}, aby mohlo dojít k samotnému kvantovému skoku.
 
 
 
Po úspěšném dokončení vašeho skoku byste měli dorazit 60 km od svého cíle na povrchu, což je ideální pro to, abyste mohli letět dolů a přistát na zvoleném místě. Pro rychlejší přiblížení už nelze použít kvantový skok, místo toho lze přepnout na "cruise mód".
 
===Librační body (L)===
 
'''[[Librační body]]''' nebo také Langrangeovy body (Langrangian points) představují 5 lokací v soustavě dvou těles, které se pohybují s jejich rotací. Ve světě Star Citizen jsou librační body jen mezi planetami a centrální hvězdou. V těchto místech se vyrovnávají gravitační a odstředivé síly a zjednodušeně řečeno se zde mohou nacházet jiná menší tělesa, která tak mají "konstantní" polohu vůči své planetě a hvězdě. Ke každé planetě tak připadá pět libračních bodu L1 až L5. Nejčastěji se zde nacházejí odpočívadla případně menší asteroidová pole.
 
===Orbitální markery (OM)===
 
'''Orbitální markery''' (orbital markers) se zobrazují pro planety a měsíce. Orbitální marker #3 (OM-3) označuje severní pól, OM-6 pak jižní pól. Markery OM-1, OM-2, OM-4 a OM-5 jsou pak rozložené kolem rovníku. Jejich smyslem je poskytnout snadnější pohyb pro hráče v rámci planetárního tělesa.
 
===Majáky (Beacons)===
 
Kvantový maják (quantum beacon) je vlastně malý satelit, který vysílá svou polohu do okolí, aby byl zaznamenán ostatními a bylo k němu možné doletět pomocí kvantového skoku. Tyto majáky jsou většinou součástí misí a mohou být i vyvolány hráčem, když potřebuje třeba zachránit nebo svézt.
 
===Polohy přátel===
 
Místo výběru fyzického cíle na hvězdné mapě uvidíte, že se váš kamarád objeví na jejich aktuálním místě. Vyberte je v hvězdné mapě, poté klikněte na "SET ROUTE" a mobiGlas trasu automaticky nakonfiguruje.
 
==Video průvodce (EN)==
 
{{#evt:
 
service=youtube
 
|id=https://www.youtube.com/watch?v=NG1BKAMxpB4
 
 
}}
 
}}
==Reference==
+
{{Loadout}}
<references>
 
<ref name="main">[https://support.robertsspaceindustries.com/hc/en-us/articles/360019449994 HOW TO QUANTUM TRAVEL]</ref>
 
</references>
 

Verze z 10. 6. 2020, 10:10


Alternative text
Star Citizen:Pískoviště Jarred 2
výrobceTarsus
typkvantový pohon
zařazenícivilní
velikostS2
grade/kvalita3
Technické parametry
rychlost 124 143 km/s (0,414 c)
spotřeba paliva10,9 / 1 mil km
spooling doba5 vteřin
cooldown po skoku18 vteřin

Seznam lodí/vozidel, které obsahují Star Citizen:Pískoviště Jarred 2 ve své základní výbavě:

Extension:DynamicPageList (DPL), version 3.3.3: VAROVANIE: No results!