Anvil Aerospace

Z Star Citizen CZ/SK Wiki
Alternative text
Anvil Aerospace
sídloNova Kiev, Terra, Terra
rasaLidé
CEO?
datum založení2772
místo vznikuNova Kiev, Terra, Terra
zakladatel(é)J. Harris Arnold
hlavní zaměřenívýroba lodí
druhotné zaměřenívýroba vozidel
cílový trhmilitary/civilisté

Anvil Aerospace je výrobce vesmírných lodí založený roku 2772 na planetě Terra v systému Terra, který svou úspěšnou kariéru staví na dodávkách strojů pro UEE Navy. První továrna společnosti byla postavena ve městě Nova Kiev, kde je dodnes také sídlo firmy.

Prvních sedmdesát let existence Anvilu vedl každý konstrukční projekt osobně zakladatel společnosti J. Harris Arnold, který byl oblíbenou osobou v jinak nemilosrdném světě vesmírného průmyslu.

Dnes má Anvil Aerospace továrny na třech desítkách světů, ale management designu lodí stále prochází rukama CEO.

Jméno společnosti vychází z výroku Roberta Calvina, jenž ospravedlňoval rozšiřování UEE a výdaje na zbrojení:

Pohání pece rozšiřování a mlátí do kovadlin inovací.

Anglické slovo anvil (česky kovadlina) se přesunulo do názvu firmy. Společnost v průběhu let vyrobila desítky úspěšných a kultovních vojenských kosmických lodí, včetně Hurricanu, Osprey, Devastatoru, Hornetu a Gladiátoru.

Žádná vojenská kampaň se za poslední dvě století neobešla bez Anvil Aerospace v čele a žádný carrier v UEE prostoru neoperuje bez squadronu stíhaček navržených touto společností.

Ve skutečnosti mají lodě Anvil Aerospace na kontě více zabitých než jakákoli jiná vojenská plavidla na trhu. Zejména Hornety zničily více nepřátelské techniky (měřeno v kreditech) než všechny ostatní současné vesmírné stíhačky námořnictva dohromady.[1]

Historie

Když J. Harris Arnold chodil do školy, byl posedlý díly Leonarda Casse. Tento většinou zapomenutý inženýr pro něj představoval vše, co miloval na konstrukci lodí. Když nakonec roku 2772 založil vlastní společnost na výrobu lodí, Arnold se velmi inspiroval Casseho obchodním modelem a loděmi při navrhování svých vlastních konstrukcí, přičemž využil charakteristické prvky, jako jsou zakřivená křídla a otevřený kruhový znak. Podobnosti byly takové, že Arnolda a jeho začínající společnost Anvil Aerospace zažalovala holdingová společnost, která koupila práva na Casseho návrhy. Arnold se rozhodl urovnat spor tím, že sám koupil celé portfolio společnosti Casse Aerospace, čímž získal práva i na loď Hurricane.[2]

Více informací se můžete dočíst zde: Casse Aerospace.

Civilní plavidla

Civilní řada Anvil je relativně nová, což bylo rozhodnutí, kterému se mnozí ve společnosti zpočátku bránili. Obecně panoval názor, že výroba civilních verzí vojenských kosmických lodí by značku rozmělnila: pečlivě udržovaná pozice Anvilu na vrcholu by byla ohrožena. Debata o této otázce se natolik protáhla, že hrozilo rozdělení společnosti na dvě samostatné skupiny, přičemž civilní křídlo by formálně poskytovalo licence na vojenské návrhy. To vše bylo nakonec zbytečné, protože vláda UEE vstoupila do debaty s překvapivým usnesením: ve skutečnosti se vyslovila pro koncepci dodávání vojensky upravených zbraní civilistům, zejména na vzdálených hranicích. Obranný oddíl domobrany složený z o něco méně vojenských ale stále obávaných Hornetů, by byl lepší odstrašující prostředek než skupina Cutlassů od Drake.

Zcivilnit konstrukce, jako je Hornet, je složitější, než se zdá: zákony UEE o vojenském utajení znamenají, že v průměru 60 % hardwaru dané vesmírné lodi prostě nemůže být nabídnuto veřejnosti. Některé z těchto náhrad – jako například gatlingové zbraně vojenské specifikace – by byly očekávané a relativně snadno by se znovu zajistily v moderní modulární konstrukci… ale tyto požadavky upravují i tak nevinné systémy, jako jsou zámky botek pedálů kormidel nebo gumové těsnicí pásky v kokpitu. V některých případech musí konstruktéři rekonstruovat subsystémy pouze na základě veřejně dostupných holografů… zatímco tým, který navrhl původní systémy, pracuje ve vedlejší místnosti, aniž by o tom věděl.

Zcivilnění špičkových vojenských kosmických lodí je frustrující proces, který se však pro Anvil nakonec ukázal jako výnosný: zisk společnosti vzrostl o 34 % poté, co byl k dispozici první civilní model Hornet (F7C), aniž by došlo k citelnému poškození značky Anvil. Spíše se myšlenka, že můžete vlastnit "vojenskou" loď, okamžitě stala jakýmsi statusovým symbolem, což zvýšilo hodnotu Hornetů a jejich následných přestaveb; civilní Hornety se v podstatě (a nečekaně) staly luxusní značkou. Civilní ekvivalenty Anvilu se prodávají jak skutečným polovojenským jednotkám na hranicích, které zoufale potřebují odolný hardware, tak bohatým průmyslníkům z domovských světů, kteří věří, že létání na Hornetu z nich dělá špičkové piloty stíhaček.

Divize

Divize civilního vývoje

Divize civilního vývoje společnosti Anvil byla založena s cílem umožnit soukromým podnikům využívat výhody vojenských technologií. Vzhledem k nedávnému nárůstu vanduulských útoků a pirátských nájezdů na hraniční světy se Anvil snaží dát do rukou běžných občanů účinné odstrašující prostředky.[3]

Reference