Systém Banshee

Z Star Citizen CZ/SK Wiki
Alternative text
Systém Banshee
územíUEE
typ systémujedna hvězda
typ hvězdyneutronová hvězda (pulsar)
přístupná velikost systému55 AU
Objev
oficiální rok objevu2317
oficiální objevitel(ka)Adaliz Dayan
Prostor
počet planet4
počet měsíců?
počet pásů/polí asteroidů?
počet jump pointů5

Systém Banshee má velmi specifické postavení mezi hvězdnými systémy UEE, neboť se jedná o nehostinný systém z důvodu přítomnosti neutronové hvězdypulsaru, a zároveň se jedná o strategický systém, jelikož je přes malý jump point napojený na Banu systém Yulin.

Pulsar v systému Banshee je rychle rotující modrobílá neutronová hvězda. I když je vesmír plný pulsarů, Banshee je zatím jediný spojený jump pointem, který se podařilo objevit. Tato skutečnost vede některé vědce k domněnce, že jump pointy blízko pulsarů se mohou v průběhu času zhroutit a odříznout systém od okolního vesmíru. Tento strach ve společnosti přetrvává a to i přesto, že po objevu jump pointu mezi systémem Banshee a Tamsa, je tento systém po systémech Terra a Hadrián jedním z největším počtem jump pointů.

Historie

Systém Banshee je synonymem nebezpečí už od svého objevení v roce 2317. V té době se vedlejší systém Fora zaplnil kontraktory, kteří se chtěli usídlit na teraformovaném Hyperionu. Skupina dobrodruhů pod vedením Adaliz Dayan se rozhodla vyplnit svůj volný čas průzkumem systému. Skupina se nazvala Immram Association a průzkum se pro dělníky stal oblíbeným způsobem, jak si zpříjemnit čas mezi směnami. Jednoho dne vystopovaly Dayanovy skenery záhadnou kapsu radiace. Adeliz odeslala svým kolegům z Immram Association zprávu o nutnosti tuto anomálii prozkoumat, a než na místo dorazili, byla Adaliz pryč.

Její kolegové předpokládali, že našla nový jump point, který sami nebyli schopni lokalizovat. Když se po delší době nevrátila, začali mít o ni strach a poté zkontaktovali patřičné úřady. Později byla vyslána pátrací skupina, která po ni začala pátrat v místech souřadnic, které po sobě zanechala. Nakonec se nový jump point, později pojmenovaného systému Banshee, podařilo najít a na druhé straně čekal nemilosrdný pulsar.

Bohužel se Adaliz Dayan ani její loď nepodařilo nikdy vypátrat. Předpokládá se, že zahynula výtryskem hvězdy a její loď je dodnes unášena hlubinami vesmíru. Všichni si byli vědomi její objeti a tak byla po zásluze odměněna tím, že objev systému ji byl nakonec uznán. Systém pak dostal své pojmenování po přezdívce Adaliz, kterou si vysloužila ze zápasů Sataballu, když studovala na vysoké škole. Označení se pro tento systém velmi hodí, neboť ztělesňuje antické stvoření předznamenávající nebezpečí.

Rizika systému Banshee a jeho pulsaru, kterým by byla veřejnost vystavena, nepůsobila pro vládu lákavě. Vláda dokonce schválila usnesení, aby bylo pro neautorizované lodě nelegální do systému cestovat. To se změnilo na začátku 26. století, když začínala být říše vážně přelidněna, a tak vyvstal rozumný argument pro povolení do systému cestovat. Mnoho lidí se také obávalo, že by vláda mohla zneužívat takové usnesení, aby skrylo cenná naleziště minerálů nebo vhodnou půdu.

To vedlo až v soudní spor Minto vs UPE, jehož výsledkem bylo anulování vládního permanentního zákazu. Rozhodnutí otevřelo systém pro každého a je také důvodem, proč nemůže UEE legálně bránit lidem, aby cestovalo na území okupované Vanduuly.

Několik civilních zvědavců a podnikavců rychle vstoupilo do systému, aby zjistili, že o moc nepřicházeli. I když se na planetě Banshee III (později Lorona) nacházely velká naleziště minerálů, nikdo nedokázal přijít na to, jak je bezpečně vytěžit. Tedy až do okamžiku než, ostatně jako mnohokrát v historii lidstva, válka katapultovala vývoj technologií kupředu.

Během první tevarinské války se vyvinula obří magnetická cívka, která byla navržená, aby byla schopna vojensky využít hvězdné elektromagnetické záření. I když projekt zkrachoval, daly se cívky použít k uchovávání energie v systému Banshee. Nestalo se tomu tak dávno před tím, než v systému začaly pracovat autonomní těžební stroje, které byly poháněny pomocí těchto cívek, a draly se do hlubin dnešní Lorony. Vytvořily se tak podzemní prostory, které jsou skryté před smrtelnými efekty radiace pulsaru. Dnešní přistávací zóny na Loroně se tak nacházejí v řadě těchto ikonických cívek, které dodávají energii rozlehlým osadám a těžebním operacím probíhajících pod povrchem planety.[1]

Objekty

Hvězda

Hvězda Banshee je neutronovou hvězdou (pulsarem).

Planety

Banshee I

Banshee I je malá trpasličí planeta obsahující malá ložiska surovin, ale její blízká oběžná dráha kolem hvězdy dělá z jakékoli snahy o jejich vytěžení smrtící pokus.

Banshee II

Banshee II je terestrická planeta s železným jádrem. Dokumenty, které byly odtajněny roku 2941 díky Historical Truth Act, prozradily, že během éry Messerů, byly z povrchu planety odstraněny silně radiační pásy povrchu. Co bylo úmyslem a co se s touto zeminou stalo nebylo v dokumentech zmíněno a není dodnes známo.

Lorona

Lorona (Banshee III) hraje zásadní a nenahraditelnou roli v zásobování Říše. Bohatství planety a neobyvatelný povrch donutil lidstvo, aby vytvořilo důmyslný systém podzemního osídlení spojeném tunely. Vznikla tak síť, která se rozšiřuje dodnes. Mnoho návštěvníků tráví svůj čas v Kesselu, hlavním městě Lorony a největším podzemním městě ve vesmíru.

Banshee IV

Banshee IV je ledový obr u něhož koncern Cenote započal ve 27. století svůj ambiciózní plán na přetvoření tohoto vzdáleného ledového obra v průmyslový zdroj těžké vody. Plán nakonec selhal a vedl ke krachu společnosti.

Jump pointy

Název Typ Velikost Vstupní systém Výstupní systém
Banshee-Fora obousměrný L Banshee Fora
Banshee-Garron obousměrný L Banshee Garron
Banshee-Leir obousměrný L Banshee Leir
Banshee-Tamsa obousměrný L Banshee Tamsa
Banshee-Yulin obousměrný S Banshee Yulin

Reference