Anvil Aerospace

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Anvil Aerospace
Alternative text
Anvil Aerospace
Sídlo
území UEE
systém Terra
planeta Terra
měsíc
město Nova Kiev
souřadnice
Zaměření
výroba vesmírných lodí
Známé produkty a podniky
série Hornet, Gladiator

Anvil Aerospace je výrobce vesmírných lodí založený roku 2772 na planetě Terra v systému Terra, který svou úspěšnou kariéru staví na dodávkách strojů pro UEE Navy. První továrna společnosti byla postavena ve městě Nova Kiev, kde je dodnes také sídlo firmy.

Na začátku, více jak sedmdesát let, procházely všechny plány a designy rukama zakladetele společnosti Harrise Arnolda. J. Harris Arnold byl oblíbenou osobou v jinak nemilosrdném světě vesmírného průmyslu.

Dnes má Anvil Aerospace továrny na třech desítkách světů, ale management designu lodí stále prochází rukama CEO.

Jméno společnosti vychází z výroku Roberta Calvina, jenž ospravedlňoval rošiřování UEE a výdaje na zbrojení:

„Pohání pece rozšiřování a mlátí do kovadlin inovací.“

Anglické slovo anvil (česky kovadlina) se přesunulo do názvu firmy. Anvil poháněla pece rozšiřování již od prvního dne, když spoločnost vyrobila během prvních let řadu uspěšných a dodnes ikonických plavidel: Hurricane, Osprey, Devastator, Hornet a Gladiator.

Žádná vojenská kampaň za poslední dvě století se neobešla bez Anvil Aerospace v čele a žádný carrier v UEE prostoru neoperuje bez squadronu stíhaček navržených touto společností.

Ve skutečnosti mají lodě Anvil Aerospace na kontě více zabitých než jakákoli jiná vojenská plavidla na trhu. Hornety například zničili z pohledu UEC více vojenského zařízení než všechny ostatní plavidla UEE Navy dohromady.


Základní lodě

Nadvládu v řadách UEE armády si drží Hornet model F7A. Se správnou taktikou, jsou Hornety ideální stroje v boji s Vanduuly a jejich kapitálními loděmi.

Znám je případ, kdy byl pilot Hornetu zahnán do kouta třemi vanduulskými raidery, a dokázal všechny tři zničit, aniž by sám utrpěl větší poškození. Jméno pilota nebylo z bezpečnostních důvodů zveřejněno, ale víme, že byl oceněn námořnickým křížem za zásluhy.

Anvil Aerospace dnes také vyrábí loď Gladiator, carrier-based bombardér využívaný napříč UEE. Gladiator je schopen nést torpéda, jež dokážou proniktout silnými štíty kapitálních lodí a stavbami. Jsou také využívány (i když ne zas tak často) pro bombardování pozemních cílů.

Gladiator má defenzivní kulomet a schopnost cestovat mezi systémy, což z něj dělá výtečného a nepostradatelného společníka ve strategických bitvách. Gladiator je také velmi variabilní na modifikace a dovoluje přizpůsobit jeho hlavní funkce.


Hornet f7c.jpg Gladiator.jpg


Civilní lodě

Civilní lodě jsou pro Anvil Aerospace novou oblastí a někteří uvnitř společnosti se jejich produkci i bránili. Existovaly obavy, že by civilní verze bojových strojů mohly oslabit postavení značky, která drží společnost na vrcholu v armádním leteckém průmyslu. Diskuze byla tak vášnivá, že dokonce hrozilo rozdělení společnosti na dvě oddělené firmy. Do sporu se nakonec vložila sama vláda UEE, která přišla s nečekaným rozřešením: UEE se líbila myšlenka poskytovat civilní verze vojenského modelu a to hlavně do příhraničních oblastí. Lokální obranné squadrony milicí tvořené Hornety se jevily jako mnohem účinější, než kdyby se skládaly třeba z Cutlassů.

Proces zcivilnění vojenského modelu F7A Hornet není však nic jednoduchého, protože zákon určuje, že přibližně 60 % hardwaru v F7A Hornetu nemůže být poskytnuto veřejnosti. Některé prvky, jako jsou třeba zbraně, lze jednoduše nahradit, ale jiné prvky stejné ekvivalenty nemají. Zcivilnění je tak velmi těžký a frustrující proces, přesto jeho zavedení znamenal pro firmu velký úspěch, protože hned s první verzí F7C Hornet se zvýšil zisk firmy o 34 procent.

Myšlenka vlastnit něco, co je podobné „vojenské“ lodi se okamžitě stala společenským symbolem, která zvyšovala hodnotu Hornetu a učinila z nich nečekaně na civilním trhu luxusní zboží.

Civilní Hornety se tak dobře prodávají jak ve vzdálených systémech mezi polovojenskými organizacemi, tak v jádrových oblastech, kde si je kupují bohatí občané s ideou, že z nich vlastnění Hornetu udělá ty nejlepší bojové piloty.


Budoucnost

Budoucnost díky pozitivnímu postavení lodí v armádě i mezi civilisty věští společnosti světlé zítřky. UEE čelí neustále narůstající hrozbě Vanduulů a výroba Hornetů a Gladiatorů je tak neustále žádaná. Každý měsíc je sestaveno několik tisíc kusů a jejich počet stoupá s tím, jak se pomalu otevírají nové závody.

Mezi civilisty se Hornet stabilně drží na třetím místě nejprodávanějších jednomístných lodí a překonán je pouze sérií Aurora a 300.

Nedávné zcivilnění Gladiatoru nejspíš přinese stejný úspěšný scénář, jaký předvedlo zcivilnění Hornetu.[1]


Modely strojů


Reference

  1. Jump Point magazín, issue 3