Banu protektorát

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Banu protektorát
Alternative text
Banu protektorát
Domovská planeta
systém systém Bacchus
planeta Bacchus
souřadnice
Systémy (celkem 5 známých)
GeddonGueseKinsTriseYulin
Diplomacie
UEE přátelství
Banu ×
Kr'Thak  ?
Tevarin  ?
Vanduul opatrné přátelství; vztahy každé planety Banu protektorátu s Vanduul jsou jiné
Xi'An přátelství


Banu protektorát nebo také Protektorát Banu je politické území mimozemské rasy Banu, ve kterém mají jednotlivé hvězdné systémy a planety svá vlastní pravidla a zákony. Nadřazeným orgánem je pak Shromáždění.

Duchovní centrum protektorátu se nachází v soustavě Trise. Zatímco Shromáždění na Bacchusu má za cíl řešit právní a politické otázky, „Rada“ je zodpovědná za sociální a morální diktát, kterým určují a směřují společnost Banu. To, že Rada musí být oddělena od zbytku společnosti, je dáno zákonem. Existuje zde také ekvivalent lidského mnicha. Živí se především výrobou měděných uměleckých předmětů (trochu kýčovitých). A jejich léčitelé vyrábějí řadu medikamentů, u kterých byl prokázán pozitivní vliv na některé lidské nemoci.

I když společně dokáží Banu vytvořit poměrně silnou flotilu, nemají žádnou stálou armádu. O bezpečnost se starají obranné Souli, které si nechávají za svou práci platit.

Banu protektorát má pozitivní vztahy s UEE a Xi'Any, s rasou Vanduul má opatrné přátelství a dá se říct, že každá planeta protektorátu má s Vanduuly vlastní vztahy. Jaké jsou vztahy Banu k málo známé rase Kr'Thak není známo.[1][2]


Reference

  1. A Guide to Visiting the Banu Protectorate
  2. Banu Defender