Systém Cathcart

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Cathcart)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Cathcart
Alternative text
Systém Cathcart
Lokalita
území bezpráví/lawless
hvězda/hvězdy Cathcart
třída hvězd(y)
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Davien [M] • Hades [M] • Kilian [S] • Nexus [L]
Planety (celkem 0)
Měsíce
Vesmírné stanice
Spider
Import
odpad
Export
salvage


Systém Carthcart je především známý jako pirátský systém bez jediné planety. Je to ve své podstatě jedno velké vrakoviště a odkladiště radioaktivního odpadu lidské rasy, poškozených trupů lodí a zastaralé technologie. V systému se nachází pár nevýznamných asteroidů.

Platí zde jednoduché pravidlo: „zanechte trasu mezi jump pointy (přeskokovými body) volnou za každou cenu.

Přesto, že se zde nenachází žádná přírodní planeta, lidé si sem našli cestu a usadili se zde. Své obydlí vytvářejí z trosek lodí, orbitálních platforem a všeho, co lze v systému najít. Vznikají tak unikátní konstrukce se zajímavých sociálním prostředím a subkulturou pirátů, pašeráků, žoldnéřů i vrahů. Společenské složení napovídá, že atropologové sem jen tak brzy nezavítají.

Největším uskupení vraků a světem s výše zmíněnou subkulturou je Spider.[1]


Historie

Systém byl objeven přibližně před pěti stoletími a okamžitě opuštěn. Na počátku byl systém evidován jako vojenské uzavřené území, kde se plánoval monitorovací staniční komplex. Pozdější vývoj v technice skenování zpečetil osud obřích orbitálních komplexů s funkcí odposlouchávání a monitorování daleko od centra Říše. Námořnictvo tak opustilo rozestavěný komplex a nevědomky odstartovalo budoucnost systému jako místa pro odkládání všeho nepotřebného.

Tak tomu bylo po následující dvě století, kdy se systém stal „centrem“ lodí vyřazených z provozu. Důvod byl jasný: bez planet nebo dalších velkých těles, bylo jednoduché umístit odpad, který by jinak mohl představovat nebezpečí a nebo lodě, které by v případě potřeby bylo možné znovu zprovoznit, ale v mezidobí nikomu nepřekážely.

V systému se postavilo několik továren na zpracování vyřezeného materiálu a v následujících dekádách shromaždovaly různé vysloužilé vojenské lodě všech tříd a velikostí.

Protože byl ale systém daleko od pravidelných zásobovacích tras, jakýkoli výtěžek materiálu nebo udržování plavidel ve stavu, kdy by je bylo možné v době krizi znovu použít, bylo příliš nákladné. A jak se Říše rozšiřovala mimo okolí systému, UEE kompletně systém opustilo a zanechalo ho svému osudu i s hromadou odpadu a vraků. Práva na salvage materiálu byly prodány nejvyšší nabídce a systém se následně rekvalifikoval na soukromou průmyslovou zónu.

Od tohoto okamžiku je historie systému zamlžená. Soustava se rychle stala smetištěm soukromých průmyslníků, kteří zanechávali jak vraky lodí, tak toxický materiál a vlastně všechno, co se nikomu už nehodilo.

Piráti byli prvními, kdo v systému uzřel potenciál a v lidském nepořádku i potenciální domov. Co se dělo dál, není jisté, ale roku 2750 byla populace pirátů v systému už značně uvelebená. Jednotliví piráti i celé klany si z opuštěných lodí vytvořili vlastní domov. Dovybavili je systémem na udržení atmosféry, aby mohli živořit, vzájemně se okrádat nebo přepadávat konvoje v blízkých systémech. [2]


Planety systému

V systému žádné planety nejsou.


Sousední systémy


Reference

  1. Unlock: Cathcart System
  2. Visiting Spider & 300i Shots

Přehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso