Cesta k Nejvyššímu Občanovi

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Cesta k Nejvyššímu Občanovi je publikace vydaná roku 2812 historičkou Sydney Kamarck, která v ní popisuje, jak Ivar Messer stál za událostmi Zvěrstva na Jatě a další sérií teroristických útoků napříč Impériem, čímž si zajistil pozici Nejvyššího Občana a započal tak diktaturu éry Messerovců.

Podle Sydney Kamarck byli za bombové útoky zodpovědní Adam Corr a Cyrus Ishitaka, kteří s Ivarem Messerem bojovali po boku v Bitvě o Idris IV.

Sydney Kamarck vystopovala v archívech Archy (dokumenty z éry Messerů zpřístupněné roku 2806 díky Truth and Reconciliation), že Ishitaka byl pár dní před útoky zatčen během policejního zátahu na dealery SLAMu na Jatě, zanesen do systému a poté bez obvinění propuštěn. Ve spisu nebyl uveden žádný důvod jeho propuštění, jen jméno: Pat Mora. Ukázalo se, že toto jméno je vojenským krycím jménem, které používal Adam Corr.

Kamarck tak vytušila možnou spojitost a hledala důkazy přítomnosti Corryho a Ishitaky i v ostatních systémech, kde došlo k explozím. Ishitaka byl díky pravidelně udržovanému seznamu kontaktů svého syna vystopován celkem ve čtyřech z pěti hvězdných systému, kde se pohyboval ve dnech, kdy zde došlo k explozím. Adama Corru nebo jeho alias Pat Mora se nepodařilo nikde jinde dohledat. Kromě propuštění Ishitaky, Corr nikde jinde nefiguroval a byl spíše jako duch. To až do doby, než byl Messer zvolen za Nejvyššího Občana, tehdy Corr získal prominentní pozici uvnitř armády.

Osud k Ishitakovi nebyl tak přívětivý. Pár dní po posledním teroristickém útoku byl Ishitaka nalezen mrtvý v jedné z ulic New York City. Příčinou smrti byl zásah laserovou střelnou zbraní do týlu hlavy. Místní policie uzavřela případ, jako vyřizování účtů SLAM dealerů, nebyli nalezeni žádní svědci nebo podezřelí. Jedinou informaci v tomto případě byla pitevní zpráva, která byla ale v době vraždy zapečetěna. Po jejím přečtení Kamarck konečně našla svůj nejdůležitější důkaz. Koroner pod Ishitakovým nehtem našel vzácnou chemickou sloučeninu, která se používá pro výrobu xi’anských výbušnin.[1]


Reference

  1. This Day in History: The Path to Prime Citizen